שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דוד התינוק שנרצח נאם בכיכר רבין: "מה עשה למתנחלים? מי הבא בתור?"

  "די להסתה, די לאלימות", קראו אלפי משתתפי העצרת של "שלום עכשיו" בתל-אביב. לעצרת בא גם נאסר דוואבשה, דודו של הפעוט עלי שנשרף למוות בפיגוע היהודי בדומא. הוריו ואחיו עדיין במצב קשה מאוד ויש סכנה לחייהם. הרצוג: "פוגרום יהודי", גלאון: "דאעש יהודי"

   

  אלפים בת"א נגד הפיגוע היהודי    (צילום: עידו בקר)

  אלפים בת"א נגד הפיגוע היהודי    (צילום: עידו בקר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יהודים וערבים, חילונים וחרדים, שמאלנים וימנים: ברחבי הארץ נערכו הערב (שבת) עצרות במחאה על פיגוע הטרור היהודי שבו נשרף על יושביו ביתה של משפחת דוואבשה הפלסטינית בכפר דומא ביום שישי לפנות בוקר. נאסר דוואבשה, דודו של הפעוט עלי שנשרף למוות בפיגוע, בא לעצרת המרכזית של תנועת "שלום עכשיו" בכיכר רבין בתל-אביב.

   

  אלפים התכנסו בכיכר רבין לעצרת תחת הכותרת "די להסתה, די לאלימות ונשאו שלטים שבהם נכתב: "הסתת הימין הורגת" וגם "המדינה בסכנה". חלקם קראו: "ממשלת גזענות והון - עוד אסון ועוד אסון".

  כיכר רבין, הערב (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  כיכר רבין, הערב(צילום: עידו ארז)

   (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  (צילום: עידו ארז)

  יו"ר האופוזיציה הרצוג: "פוגרום יהודי" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  יו"ר האופוזיציה הרצוג: "פוגרום יהודי"(צילום: עידו ארז)

  ח"כ עמיר פרץ, שנאם בכיכר (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  ח"כ עמיר פרץ, שנאם בכיכר(צילום: עידו ארז)

  נאסר דוואבשה, אחיו של אבי המשפחה סאעד שנשרפה בדומא, סיפר בנאומו על הבמה כי אם המשפחה, ריהאם, לקחה בזמן השריפה שמיכה שחשבה כי בתוכה נמצא הילד עלי, ורק בהמשך גילתה שהוא לא בתוכה - אלא נשאר בפנים ונשרף. "היא שאלה - איפה עלי? עלי נשרף. היא ראתה אותו נשרף והתחננה שיביאו את הבן שלה מבפנים".

   

  "שרפו משפחה שישנה בשקט, שלא מאמינה באלימות", אמר נאסר, "נתניהו משתתף בצער אבל אנחנו מבקשים ביטחון לכפר דומא ולכל הכפרים הפלסטיניים. אני רוצה לשאול את נתניהו שאלה אחת: אמא שלי שואלת - מתי חוזר סאעד? אני אומר לנתניהו - מתי חוזר סאעד? מתי חוזרת ריהאם? מתי חוזר אחמד? למה נרצח עלי? בן 18 חודשים, מה עשה? מה עשה לצה"ל? מה עשה למתנחלים? אנחנו מבקשים שזה יהיה סוף הסבל של העם שלנו. לפני עלי היה גם מוחמד אבו חדיר, ועכשיו עלי ואנחנו לא יודעים מי הבא בתור".

   (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  (צילום: עידו ארז)

   (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  (צילום: עידו ארז)

   (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  (צילום: עידו ארז)

  יו"ר האופוזיציה, יצחק הרצוג, אמר עוד לפני כן בעצרת: "באתי לכאן בלב דואב ובוכה בגלל הפוגרום היהודי ביום שישי. מחבלים הם מחבלים, נקודה, בין אם מחבלים יהודים ובין אם מוסלמים. העם היהודי בוש ונכלם מהמעשים של בני עמנו, ובאנו לבקש סליחה בארץ ובעולם. ברגע הקשה הזה אני מושיט את ידי לעם הפלסטיני ומנהיגיו - לא עוד טרור, לא עוד שפיכות דמים, בואו נחזור לשלום, שרק הוא יבטיח את המשך קיומנו בארץ הזו".

   

  עדכון לגבי מצב הילד ואמו המאושפזים בשיבא    (צילום: ליאור פז)

  עדכון לגבי מצב הילד ואמו המאושפזים בשיבא    (צילום: ליאור פז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הרצוג אמר כי שמע על איומים שנשלחו לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין וגינה זאת: "זו הסתה מהסוג שכבר ראינו איך הוא נגמר אבל הפעם אנחנו לא נשתוק, לא נחכה ולא נעצור". הוא אמר שנמאס מוועדות ונמאס מהסברים: "דרושה מנהיגות ודרוש חשבון נפש גדול. אני פונה לראש הממשלה - לו הייתי במקומך הייתי מורה לשב"כ, למשטרה, למערכת אכיפת החוק, לטפל בטרור היהודי כמו בטרור האיסלאמיסטי".

   

  יו"ר מרצ, זהבה גלאון, אמרה בעצרת כי מבצעי הפיגוע הם "דאעש יהודי, אין דרך אחרת להגדיר את זה". עוד אמרה: "אני אומרת לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשרי הימין, לחברי הכנסת - אנחנו ממש לא רוצים את הגינויים שלכם. לא מעניין אותנו החיבוק שלכם. אנחנו לא רוצים את חשבון הנפש שלכם. גם אחרי הרצח המזוויע של הנער מוחמד אבו-חדיר הייתם מזועזעים, קראתם לחשבון נפש. אנחנו כבר לא רוצים את המילים היפות, את הזעזוע. הכול באוויר, הכול מן הפה אל החוץ. לא ככה נלחמים בטרור היהודי, בדאעש היהודי, בהומופוביה, בהסתה, בגזענות. גינויים בפייסבוק לא יעצרו את האלימות המזוויעה הזו".

   

  "זה לא אלוהיי, זה לא עמי"

  מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר בעצרת: "ראש ממשלה שמזהיר מכך שהערבים נוהרים לקלפיות לא נקי מאחריות לאלימות. שרת תרבות שמצטלמת עם אוהדי לה פמיליה ומצייצת אחר כך שצריך לגנות את האלימות לא יכולה לרחוץ בניקיון כפיה". ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני) אמר אחריו: "כל בוקר מתבררות לי זוועות חדשות שבני עוולה מבצעים, והכול בשם האלוהים, בשם עמם, בשם מדינתם. אני אומר כי עמם אינו עמי, מדינתם אינה מדינתי ואלוהיהם אינו אלוהיי". הוא רמז לאחריות מנהיגים בימין למעשי האלימות: "כך קיצונים מפרשים את הקריאה לעלות עם בולדוזרים לבית המשפט, כך לאומנים מפרשים אמירות של שרים המערערים על שלטון החוק".

  ההפגנה בחיפה, הערב (צילום: יואב איתיאל רדיו חיפה) (צילום: יואב איתיאל רדיו חיפה)
  ההפגנה בחיפה, הערב(צילום: יואב איתיאל רדיו חיפה)

  בחיפה החלה ב-19:00 בשדרות בן-גוריון עצרת "נגד פשעי הכיבוש". כמה עשרות בני אדם הגיעו להשתתף בה.

   

  בבית החולים שיבא ממשיכים להיאבק על חיי אמו ואחיו בן ה-4 של עלי דוואבשה, שנפצעו קשות בפיגוע. מצבה של האם מוגדר אנוש ומצבו של הילד קשה מאוד. גם מצבו של אבי המשפחה, המאושפז בבית החולים סורוקה, קשה מאוד, ונשקפת סכנה לחיי שלושתם.

   

  הערב עדכן פרופ' יוסי חייק, ממלא מקום מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים שיבא, על מצבם של האם והבן הפצועים: "מצבו של הילד אחמד, בן 4, יציב, אבל זה לא אומר שהוא יחלים וזה לא אומר שצפוי קרב קל על חייו. בכוויות צריך להבין שהקרב הוא ארוך, הקרב הוא עיקש. מדובר פה באשפוז של חצי שנה".

   (צילום: יואב איתיאל רדיו חיפה) (צילום: יואב איתיאל רדיו חיפה)
  (צילום: יואב איתיאל רדיו חיפה)

  מצבה של האם ריהאם דוואבשה (27), עדכן פרופ' חייק, קשה יותר: "יש לה פגיעה נרחבת מאוד גם בריאות. את הבעיות אנחנו מצליחים לראות אחרי מספר ימים, כיוון שמערכת החיסון ירודה. לאם יש 90% כוויות מדרגה שלישית, וצריך להמתין לפחות שבוע, אצלה המלחמה תהיה קשה יותר בגלל הפגיעה הראתית, מצבה אנוש".

   

  מערכת הביטחון העלתה אתמול את הכוננות ביהודה ושומרון לאחר הרצח בכפר דומא שליד שכם. בעקבות החשש מהסלמה

  הקפיץ צה"ל לגזרה ארבעה גדודים, בהם אלפי חיילים, והמשטרה נערכה בכוחות מתוגברים בהר הבית.

   

  הפיגוע גרר גינויים חריפים בארץ ובעולם ואירע בסופו של שבוע מתוח בבית אל, עקב הוראת בג"ץ להרוס שני מבנים שהוקמו בעיר על קרקע פלסטינית. אתמול השתתפו אלפים במסע הלווייתו דאוובשה. המשתתפים הניפו את תמונות הנרצח וצעקו "נקריב את חיינו למען השהיד, המבצעים ישלמו את המחיר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  הערב בכיכר רבין
  צילום: עידו ארז
  צילום: חסן שעלאן
  מפגינים בוואדי ערה, מוקדם יותר הערב
  צילום: חסן שעלאן
  מומלצים