שתף קטע נבחר

מה עושים נגד גל השנאה? מתחברים מחדש

גל עכור של שנאה קיצונית שוטף ומרעיל את המדינה וכשעתיד ילדינו מוטל על הכף, איננו יכולים עוד להסתפק במילים יפות. "זוהי עת לעשות!", אומר ד"ר לייטמן שמסביר מה שורש הבעיה. "רק מהלך לאומי, חברתי וחינוכי לאחדות ולהכרת האחר יביא לשינוי במצב". מאמר דעה

ימים של פורענות ושנאת חינם בחברה הישראלית הביאו כל "שבט" לקרוא לגילוי סובלנות כלפי השבטים האחרים, ובאותה הנשימה גם להאשימם בהידרדרות למצבנו השפל.

 

כנסו לעמוד הפייסבוק של ד"ר מיכאל לייטמן

 

ההנהגה, כדרכה בקודש, מְגַנָה ומחפשת את הדרך המהירה והיעילה ביותר לכיבויה של אש השנאה שפשטה דווקא ביום האהבה. לצד הצער, הדמעות, הזעם והמחאות, עלינו לעצור ולאבחן את המחלה הממארת שהתפרצה בנו.

מדליקים נרות לזכרה של שירה בנקי ז"ל (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מדליקים נרות לזכרה של שירה בנקי ז"ל(צילום: ירון ברנר)

לשם כך יש צורך בשכל בריא ומאוזן. אין טעם לנסות לטייח או להמתיק את המצב, אנחנו חייבים להישיר מבט, לעשות אנליזה ולאתר את שורש המחלה. כשנגיע אל השורש, יהיה קל יותר לאתר את התרופה.

 

המחלה - פירוד, התרופה - חיבור

המחלה היא חוסר החיבור בינינו. החברה מפולגת לשבטים-שבטים, שעל הפערים ביניהם קשה מאוד לגשר. קצב מסחרר של סכסוכים שהולכים וגוברים, עד כי לא נתפלא אם מחר אלה ירימו סכינים כנגד אלה, ואלה ישיבו עם רובים כנגד אלה.

 

חכמת הקבלה מדגישה כי הפירוד נובע מהאגו שיצא מכלל שליטה, זהו הטבע שלנו שמתפתח וגדל מרגע לרגע והוא "רע מנעוריו". אין צורך להמציא נוסחת קסם חדשה להתמודדות עם האגו המתפרץ, היא כבר קיימת ביסודו של עם ישראל. זו אותה שיטה לחיבור ולאהבת אחים שלימד אברהם אבינו בבבל העתיקה, ועל בסיסה נוסדנו כעם.

 

חכמת החיבור של אברהם מלמדת איך לעבוד נכון עם הרע שגובר בינינו. באמצעות שיטה סדורה היא בונה באדם זווית ראייה חדשה כלפי הזולת, שמביאה אותו לקשר הדדי, טוב ומפרגן בכל המובנים. התרופה היא לאזן בכוח החיבור את כל הרע שמתגלה בינינו. הרע שמתעורר קורא לנו להתחבר יותר כחברה, וללמוד לבנות גשרים של אהבה מעל כל חילוקי הדעות.

 

מהו חוק חיבור חובה?

אני מציע לאחד שורות ולצאת במהלך לאומי, חברתי וחינוכי לחיבור ולהתחשבות בזולת. אשמח לראות תוכנית ממשלתית שתחייב כל אחד מאזרחי המדינה ללמוד להתחבר לאחרים. כל אחד יכיר את הסיפור של האחר, ואף יחווה סדנאות מעשיות המקנות כלים ליצירת קשר נכון עם הזולת ולהתנהגות מתוקנת בחברה.

ד"ר מיכאל לייטמן (צילום: טים נוקס) (צילום: טים נוקס)
ד"ר מיכאל לייטמן(צילום: טים נוקס)

מדובר בתהליך חינוכי של החברה כולה, שבעזרתו נכיר את עצמנו ואת הסביבה שבה אנו חיים, נחלוק כולנו בידע שייצור מודעות משותפת ותחושת שייכות למסגרת אחת.

 

פרויקט ארצי כזה דורש הקמת תשתית רחבה ואחידה שתחצה את כל המגזרים ותפעל בכל הפלחים - החל מגני ילדים, בתי ספר, אוניברסיטאות, מקומות עבודה, לשכות אבטלה, דרך כלי התקשורת וכלה בבתי חולים ובבתי אבות. במסגרת הפרויקט כל אזרח שילמד להתקשר נכון לאחרים מעל כל ההבדלים, יתוגמל בהטבות מהמדינה.

 

כשעתיד ילדינו מוטל על הכף, איננו יכולים עוד להסתפק במילים יפות. זוהי עת לעשות! מוטב שכולנו נשאל את עצמנו, מה אנחנו עושים היום כדי שאסונות דומים לא יפקדו אותנו גם מחר.

 

ד"ר מיכאל לייטמן עומד בראש ארגון "קבלה לעם " העולמי. מדי יום מעניק ד"ר לייטמן שיעורי קבלה המשודרים בערוץ 66 , ובימי ראשון בשעה 20:00 עונה על שאלות המאזינים ב רדיו 103FM .

 

• המאמר בשיתוף ארגון "קבלה לעם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי אהרוני
ד"ר מיכאל לייטמן
צילום: דודי אהרוני
מומלצים