שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

באמריקה מגלים: החתן האיראני של ג'ון קרי

האם נשואי ביתו של מזכיר המדינה, ג'ון קרי, לחתן ממוצא איראני מסבירים את ההתנהלות האמריקאית במו"מ הגרעין מול איראן? והאם השושבין בחתונת ביתו של קרי היה בנו של שר החוץ האיראני מוחמד זריף?

זריף וקרי משוחחים במהלך המגעים בז'נבה (צילום: AP) (צילום: AP)
זריף וקרי משוחחים במהלך המגעים בז'נבה(צילום: AP)

 

הסכם הגרעין האיראני ממשיך להכות גלים בארצות הברית, אך אחד הנושאים שהצליחו כמעט לחמוק תחת הרדאר התקשורתי הוא הקשר המשפחתי של מזכיר המדינה ג'ון קרי אל איראן.

 

 

>> עוד באתר ערוץ 20 >>

 

כאיש שהיה אמון על המגעים מטעם האמריקאים עם איראן, תפקידו היה קריטי להבשלת המו"מ לידי הסכם, אך מסתבר שהקשרים בין קרי ואיראן החלו עוד לפני המגעים בין המדינות. ב-9 באוקטובר, 2009, הודיע לראשונה אתר ה"ניו יורק טיימס" על החתונה של ד"ר ונסה ברדפורד קרי, בתם המשותפת של מזכיר המדינה ואשתו המנוחה, וד"ר בריאן נאהיד שהתקיימה בלוס אנג'לס. נאהיד הוא רופא איראני-אמריקאי, אך מוצאו הושמט מה"טיימס".

 

כפי שפורסם אתמול באתר ערוץ 20 על ההסכמים הצדדים בין איראן וסבא"א, שלא הובאו לידיעת סנאטורים ואנשי קונגרס שאמורים להצביע על תוצאות המגעים, כך גם הקשר המשפחתי בין קרי ומשטר האייתולות.  שמו המקורי של בעלה של ונסה אינו בריאן, אלא ברהוז, בנם של נושין ורזה ולה נאהיד. אגב, זמן קצר לאחר נישואיהם, הזוג הטרי המריא לאיראן לפגוש את משפחתו של נאהיד.

 

כמו כן, פורסם באתר של חבר הקונגרס לשעבר, אלן ווסט, כי קרי פגש את שר החוץ האיראני מוחמד זריף במהלך ארוחה מיוחדת בפנטהאוז במנהטן, בארגונו של ג'ורג' סורוס, יהודי אמיד מאוד, הנמנה על תומכיה הגדולים ביותר של הקרן החדשה לישראל. קרי פגש גם את בנו של זריף, השושבין של נאהיד.

 

יש לציין כי על אף שפרט זה אינו מבוסס כראוי, משרד החוץ האיראני טרח להוציא הודעת הכחשה וקרא לפרסום "שקר בוטה ובדיית חדשות. גופי תקשורת מסוימים בודים חדשות בניסיון לממש מטרות מסוימות".

 

במרץ האחרון חשף קרי בעצמו את הקשר בין משפחתו ובין איראן, כשבירך את הרפובליקה המוסלמית לרגל השנה החדשה בפרס. "אני גאה באיראנים-אמריקאיים במשפחתי שלי, ואסיר תודה על העושר שהכניסו לחיי", מסר בהצהרה רשמית. הוא הוסיף ואמר כי הוא מחויב לגשר על הפערים בין שתי המדינות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד