שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יוסי דגן ניצח בגדול בבחירות למועצת שומרון

  לאחר פרישת גרשון מסיקה והפיכתו לעד מדינה בפרשת השחיתות, ניצח ממלא מקומו יוסי דגן בבחירות. שריה דמסקי הודה בהפסד

   

   

  דגן ניצח בבחירות למועצת שומרון

  דגן ניצח בבחירות למועצת שומרון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יש מחליף לגרשון מסיקה : יוסי דגן, ממלא מקום ראש המועצה האזורית שומרון לאחר פרישתו של ראש המועצה הוותיק מסיקה והפיכתו לעד מדינה בפרשת השחיתות הגדולה, ניצח בפער גדול בבחירות שנערכו היום (ג'). המתחרה היחיד מולו, שריה דמסקי, הודה הערב בהפסד ואמר כי יכבד את הכרעת הרוב: "נשלב ידיים עם יוסי ושאר החברים כדי לקדם את השומרון". על פי התוצאות הסופיות, דגן זכה ב-63% מהקולות (6,156) לעומת 37% לדמסקי (3,658). אחוז ההצבעה עמד על 49%.

   

  אחרי שהבטיח את ניצחונו אמר דגן: "אני מודה לקב"ה על הניצחון ומקווה שיהיה לי את העוז, החוכמה והיכולת הניהולית להמשיך את מרוץ השליחים של בניית השומרון, חבל הארץ החשוב ביותר במדינת ישראל. כראש מועצה אוביל תנופת בנייה ופיתוח של פרויקטים ושירות לתושב ומאמין שאזכה גם להקים יישובים חדשים, בהם שא-נור משם גורשתי לפני עשור, חומש, גנים וכדים".

   

  בחירות לראשות המועצה: דגן מול דמסקי    (צילום: מוטי קמחי)

  בחירות לראשות המועצה: דגן מול דמסקי    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בניגוד לבחירות המנומנמות לראשות המועצה בשנת 2012, אז התמודד לבדו מסיקה על המשרה ונבחר כצפוי לקדנציה שנייה, הבחירות היום הצליחו לעורר תשומת לב ועניין בקרב 20 אלף בעלי זכות בחירה, מתנחלי השומרון. שלטי המועמדים, דגן ודמסקי, נתלו בכל צומת, בתחנות האוטובוס ולאורך כבישים ראשיים.

   

  דגן (35), שהיה הפייבוריט לניצחון כל העת, מכהן בפועל כראש המועצה מאז פרישתו של מסיקה לפני כחודשיים. הוא מתגורר בשבי שומרון, נשוי לאוריה ואב לארבעה. בילדותו גדל בבני ברק, הדריך בתנועת הנוער בני עקיבא ולאחר שירותו הצבאי הקים את הגרעין הדתי בהתנחלות שא-נור בצפון השומרון, שפונתה לפני עשור בתוכנית ההתנתקות. בשבוע שעבר עלה דגן לשא-נור בכדי לתמוך בעשרות משפחות וצעירים שהתבצרו במבנה המצודה. לאחר יומיים פונו משם על ידי כוחות מחטיבת מנשה ומג"ב.

  דגן מצביע בבחירות. ניצח בפער גדול (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  דגן מצביע בבחירות. ניצח בפער גדול(צילום: מוטי קמחי)

  בשנים האחרונות הקים את ארגון "חומש תחילה" (הדוגל בחזרה ליישובי צפון השומרון שפונו), כיהן כיו"ר מטה ההתיישבות המרכזי בליכוד וייסד מערך הסברה שמביא פוליטיקאים, אנשי עסקים ומובילי דעת קהל לסיורים בשומרון. בשנתיים וחצי האחרונות מכהן דגן כממלא מקום ראש המועצה האזורית שאחראי על תחומי החינוך, המתנ"סים וההסברה. "זה יום שמח, אנשים באים לקלפיות והמוטיבציה במיטבה", אמר הבוקר. "מחר נמשיך לבנות את השומרון, לפתח את הנוער. עיניי כל עם ישראל נשואות אלינו ותפקידנו לבנות את הקהילה הטובה ביותר בישראל". על התוצאות הצפויות אמר דגן: "אני מאמין שמחר אמשיך בתפקידי עם יותר כוח ועם גיבוי גדול יותר מהתושבים".

   

  המועמד השני, שריה דמסקי (37), שימש כיועצו של השר אורי אריאל (הבית היהודי) לענייני התיישבות במשרדי הבינוי והשיכון ובמשרד החקלאות. הוא מתגורר באלון מורה, נשוי לפנינה ואב לשבעה. שירת כקצין בגבעתי וכיום משרת כסמג"ד במילואים.  דמסקי הח את פעילות הציבורית בשומרון לפני עשור כשנבחר ליו"ר מזכירות היישוב באלון מורה.

   

  בעברו כיהן כיו"ר הוועדה החקלאית של השומרון, מטה בנימין והר חברון. במקביל עוסק בשילוב נערים בעלי קשיי למידה במערכת החינוך באמצעות עמותת "חצים" שהוא מנהל.  הערב אמר דמסקי: "הפסדנו בכבוד וגם זה משהו שצריך לדעת לעשות. בחודשיים האחרונים נתנו את הנשמה למען השומרון, למען התושבים ולמען ההתיישבות כולה. עשינו מעל ומעבר, ימים ולילות, למען מטרה נעלה. לא בשביל כסף ולא בשביל ג'ובים או אינטרס אישי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  נערכים לבחירות בשומרון
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים