שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוזלות ענק בתחבורה הציבורית: עד 220 שקל לחודש

  תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית צונחים בעשרות אחוזים ויחסכו לבעלי כרטיס חופשי-חודשי משולב עד מאות שקלים בחודש. בהמשך צפויה גם הוזלה בכרטיסי נסיעה יומיים. שר התחבורה: הרפורמה תגדיל את האטרקטיביות של התחבורה הציבורית

  שר התחבורה ישראל כץ ושר האוצר משה כחלון, הגיעו להסכמה על תוכנית להוזלת תעריפי הנסיעה בתחבורה ציבורית. במסגרת ההסכם שנחתם היום וייושם בתוך מספר שבועות, תעריפי נסיעה בכרטיס חופשי-חודשי משולב (אוטובוס ורכבת) ירדו בשיעור של בין 28% ל-42%. ההוזלה תחול בכרטיסי חופשי-חודשי משולבים במטרופולינים ברחבי הארץ, ותורחב בהמשך גם לנוסעים מזדמנים בכרטיסים יומיים ולקווים בינעירוניים.

   

  בתגובה לפניית ynet באשר לתאריכי היעד ליישום הרפורמה, נמסר ממשרד התחבורה כי זו צפויה אמנם להתחיל בתוך מספר שבועות, אך לא נקבו בתאריך יעד מדויק. עם זאת, שר התחבורה הנחה את מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרדו להיערך מיידית להפעלתה.

   

  מחירי חופשי-חודשי משולב (אוטובוס ורכבת) לדוגמה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  מחירי חופשי-חודשי משולב (אוטובוס ורכבת) לדוגמה(צילום: מוטי קמחי)

   

  מחיר נסיעה מת"א לראשון לציון לדוגמה ירד ב-148 שקלים ל-252 (37%-) לחודש, נסיעה מת"א לנתניה תוזל ב-28% ל-351 שקל ומת"א לרחובות המחיר יצנח ב-42% ל-286 שקלים לחודש. ההוזלות, שיחסכו למי שנוסע כל השנה באוטובוס ורכבת עד כ-2,700 שקלים, ייכנסו לתוקף באופן הדרגתי בשבועות הקרובים וילוו במסע פרסום והסברה.


  מחירי חופשי-חודשי משולב (אוטובוס ורכבת) - כמה נשלם?

  מחירי חופשי-חודשי משולב (אוטובוס ורכבת) - כמה נשלם?
  מסלול הנסיעה מחיר חדש מחיר ישן פער (פער באחוזים)
  תל-אביב - ראשון-לציון 252 400 148 (37%-)
  תל-אביב - רחובות 286 491 205 (42%-
  תל-אביב - אשדוד 351 574 223 (39%-)
  תל-אביב - נתניה 351 491 140 (28%-)
  תל-אביב - מודיעין 351 574 223 (39%-)
  תל-אביב - רמלה-לוד 252 399 147 (37%-)

   

  שר התחבורה כץ ציין כי הרפורמה, שעלותה נאמדת ב-120 מיליון שקלים בשנה, מציעה לראשונה בישראל מבנה תעריפים "מודרני, יעיל וידידותי לנוסע בתחבורה הציבורית, המשלב בין אוטובוסים ורכבות, בהתאם למקובל במדינות אירופה". לדבריו, הרפורמה תגדיל את האטרקטיביות של התחבורה הציבורית. שר האוצר כחלון הוסיף כי הרפורמה תסייע להורדת יוקר המחייה בישראל.

   


  דוגמאות לתעריפים החדשים, לחצו להגדלה (מקור: משרד התחבורה)

   

  ממשרד התחבורה נמסר כי התוכנית כוללת הוזלה משמעותית בתעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית בכל המטרופולינים - באר שבע, גוש דן, חיפה וירושלים. בהמשך תחול הוזלה גם בתעריפי הנסיעה הבינעירוניים באזורי הפריפריה, בקווים שאינם מובילים בהכרח לעיר גדולה. במשרד מבטיחים גם לטפל בגובה תעריפי הנסיעה באוטובוסים ורכבות לנוסעים מזדמנים - כלומר בכרטיסי כיוון אחד והלוך ושוב ולא רק בכרטיסי חופשי-חודשי.

   

   

  במשרד מציינים כי בין מטרות הרפורמה, היא עידוד מעבר של נהגים לתחבורה הציבורית, כדי להפחית את עומסי התנועה הצפויים בעקבות עבודות הקמת הרכבת הקלה בגוש דן. אלו יצאו לדרך ביום שני האחרון עם הנחת אבן הפינה לתחנת אלנבי וסגירת רחוב הרכבת בתל-אביב לתנועת כלי רכב. עבודות הרכבת הקלה צפויות לארוך שש שנים ובסופן יפעל קו אחד שמרבית המסלול שלו תת-קרקעי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  עידוד לנוסעי תח"צ בזמן העבודות להקמת הרכבת הקלה
  צילום: מוטי קמחי
  צילום: עידו ארז
  שר התחבורה, ישראל כץ
  צילום: עידו ארז
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים