שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוזלה של עשרות אחוזים בנסיעה ברכבת

  לאחר ההודעה על הוזלה ניכרת במחירי כרטיסי חופשי-חודשי משולבים, מודיע משרד התחבורה גם על הוזלה של עשרות אחוזים בנסיעה ברכבת

  הנסיעה ברכבת תהיה זולה יותר. משרד התחבורה הודיע היום (ג') כי גם תעריפי הנסיעה ברכבת יוזלו בעשרות אחוזים, לאחר שמוקדם יותר דווח על הוזלה ניכרת במחירי הנסיעה עם כרטיס חופשי-חודשי משולב. לפי משרד התחבורה, במרבית קווי הרכבת תהיה הוזלה של עשרות אחוזים, העשויה להגיע אף ליותר מ-60% לנסיעה בודדת (תל אביב-רמלה, פתח תקווה-ראשון לציון). ההוזלות צפויות לחול על כל קווי הרכבת, למעט התייקרותיות בודדות, כמו למשל בין תל אביב לחולון, שם יידרש מעתה תשלום של 10.5 שקלים במקום 9.5 עד עתה, התייקרות של 10%.

   

  הוזלות ענק בתחבורה הציבורית: עד 220 שקל לחודש

    

  אזור עבודות הרכבת הקלה, ממצלמת הרחפן:

   

  הוזלות נוספות לדוגמה: 10.5 שקלים לנסיעה בין ראשון לציון ותל אביב, לעומת 15 שקלים עד היום (30%-), או בין ראשון לציון והוד השרון: 16 שקלים לעומת 29.5 שקלים עד עתה (הוזלה של 45%). גם מחירי הנסיעה בין לוד ורמלה לתל אביב (20%), ראשון לציון והרצליה (33%) וכפר חב"ד לבני ברק (45%) הוזלו באופן ניכר. באזור הצפון יהיו הוזלות דומות, למשל בין חיפה לקריות (35%).

   

  לדברי שר התחבורה, ישראל כץ, "הרפורמה המבוצעת בקווי השירות של האוטובוסים והרכבת, היא חלק ממדיניות הפיתוח של התחבורה הציבורית שמוביל משרד התחבורה, ואשר נועדה לתקן עיוותים של שנים רבות". עוד אמר השר כי "משרד התחבורה כבר החל בגיבוש מתווה ליישום השלב הבא של הרפורמה, בקווי התחבורה הבינעירוניים".

   

  "ההוזלה בתעריפי הרכבת היא פועל יוצא של הרפורמה הגורפת בתעריפי התחבורה הציבורית, המגיעה במקביל לתחילת העבודות על הרכבת הקלה", אומרים במשרד התחבורה. יש להזכיר כי מדובר ברפורמה עליה עובדים במשרד כבר תקופה ארוכה, אותה דחף שר התחבורה, ישראל כץ, לכדי מימוש. לדברי המשרד, שר האוצר, משה כחלון, מכיר אף הוא ביעדי הרפורמה המקיפה. יישום התעריפים החדשים צפוי תוך מספר שבועות לפי הערכה אופטימית, אך הוא עשוי - לדברי מקורבים - להתעכב אף מספר חודשים. במשרד התחבורה לא ידעו לנקוב בתאריך מדויק להוזלה.

   

  ברכבת ישראל אומרים כי "ההוזלה במחירי כרטיסי הנסיעה ברכבת משמעותית, נכונה ומשרתת את העיקרון הערכי של רכבת חברתית. האחראים על מחירי הנסיעה ברכבת הם אנשי האוצר ומשרד התחבורה, ולכן לחברת הרכבת אין ולא הייתה כל נגיעה ויכולת להשפיע על מחירי הנסיעה. ברכבת מקווים כי ההוזלה תשפר את האטרקטיביות של הנסיעה ברכבת ומאמינים כי תביא עמה יותר נוסעים".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רועי צוקרמן
  רכבת ישראל - הוזלות
  צילום: רועי צוקרמן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים