שתף קטע נבחר

לראשונה: בנט מינה אישה לבכירה במועצה להשכלה גבוהה

שר החינוך מינה את פרופ' יפה זילברשץ מאוניברסיטת בר אילן ליו"ר הוות"ת במועצה להשכלה גבוהה. "היא המועמדת המתאימה והראויה ביותר לקידום יעדי ההשכלה הגבוהה בישראל", אמר השר בנט

שר החינוך נפתלי בנט החליט למנות את פרופ' יפה זילברשץ ליושבת ראש הוועדה לתקצוב ותכנון במועצה להשכלה גבוהה. זילברשץ היא פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן ומשמשת כמשנה לנשיא האוניברסיטה ממאי 2010. בכך הופכת פרופ' זילברשץ לאישה הראשונה שתכהן בתפקיד.

 

פרופ' זילברשץ (צילום: יוני רייף) (צילום: יוני רייף)
פרופ' זילברשץ(צילום: יוני רייף)

זילברשץ, שמחליפה בתפקיד את ח"כ פרופ' מנואל טרכטנברג, בוגרת תואר ראשון במשפטים, תואר שני בלימודי משפט בינלאומי מאוניברסיטת ניו יורק ובעלת דוקטורט מאוניברסיטת בר אילן.

 

היא כיהנה במספר ועדות ציבוריות, כולל הוועדה להכנת חוק אזרחות, ועדת רובינשטיין לבחינת מדיניות הגירה למדינת ישראל, ועדת נאמן להשלמת ניסוח חוקה לישראל, ועדת קש"ב לקידום השילוב בשירות והשוויון בנטל ועוד.

 

כמו כן שימשה כחברה בוועד המנהל של הסוכנות היהודית. היא מכהנת במשך שנים רבות כחברת הנהלת הארגון הבינלאומי של עורכי דין ומשפטנים יהודים וכיועצת אקדמית של הארגון, וכן כחברת הנהלה במכון הישראלי לדמוקרטיה.

שר החינוך בנט (צילום: ששון תירם) (צילום: ששון תירם)
שר החינוך בנט(צילום: ששון תירם)

פרופ' זילברשץ מתמחה במשפט בינלאומי, משפט חוקתי, זכויות אדם והגירה, ועבודתה כוללת כתיבה ועריכה של מספר ספרים, פרקים בספרים, מאמרים אקדמיים והשתתפות בכנסים בארץ ובעולם. בנוסף, שימשה כעורכת כתב העת של הפקולטה "מחקרי משפט".

 

ועד ראשי האוניברסיטאות "בירך על המינוי את שר החינוך, נפתלי בנט, על שהציב בראש המערכת אשה שמילאה שורה של תפקידים בכירים באקדמיה ומגיעה מאחת מאוניברסיטאות המחקר. אנו בטוחים שפרופ' זילברשץ תציב כיעד מערכתי את פיתוח המחקר האקדמי וההשכלה הגבוהה של מדינת ישראל".

 

פרופ' שלמה גרוסמן ,יו"ר ועד ראשי המכללות הציבוריות (ור"מ) אמר: "זהו מינוי ראוי ואנחנו משוכנעים שפרופ' זילברשץ תמלא תפקידה נאמנה, מעמדה וניסיונה יסייעו בקידום מערכת ההשכלה הגבוהה והתמודדות עם אתגרי השעה".

 

בשבועות האחרונים התבשרו אנשי האקדמיה כי ההשכלה הגבוהה תספוג קיצוץ בתקציב של יותר מרבע מיליארד שקלים, ויו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות, פרופ' פרץ לביא אמר אז ל-ynet כי יש קושי לצאת למאבק כשאין יו"ר ות"ת שיתמוך בהם וישמיע את זעקתם. כעת תצטרך פרופ' זילברשץ להשמיע את קולה ביחס לקיצוץ הקרב.

 

"פרופ' יפה זילברשץ היא המועמדת המתאימה והראויה ביותר לקידום יעדי ההשכלה הגבוהה בישראל, ובהם פיתוח מחקרי, העשרת האקדמיה הישראלית ושיתופי הפעולה בעולם, וכן החזרת המוחות האקדמיים לישראל", אמר השר בנט המכהן גם כיו"ר המל"ג. "לפרופ' זילברשץ ישנם כל המרכיבים הנדרשים להצלחה בתפקיד, כגון הכרות רחבה וניסיון עשיר עם האקדמיה הישראלית, מומחיות משפטית, הכרות עם המערכת השלטונית וכמובן אישיות מתאימה. זו הפעם הראשונה בהיסטוריית המדינה שבה תמונה יושבת ראש לות"ת, כצעד שהוא חלק מהמדיניות שלנו להציב נשים בעמדות הובלה ומנהיגות במדינה".

 

ח"כ טרכטנברג (המחנה הציוני) בירך על מינויה של פרופ' זילברשץ לתפקיד. לדבריו, "כמי ששיתף פעולה עם פרופ' זילברשץ אני משוכנע שמדובר במינוי ראוי ביותר של שר החינוך ויו"ר המל"ג. זכינו לעבוד יחד בכמה הזדמנויות כאשר כיהנתי כיו"ר הוות"ת, ויש לה תרומה רבה בקידום ההשכלה הגבוהה עוד בתפקידיה הקודמים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוני רייף
פרופ' זילברשץ
צילום: יוני רייף
מומלצים