שתף קטע נבחר

הסדר פשרה: בנק הפועלים לא יגבה עמלת משיכה מכספומט

הסוף לגזל: עד כה גבה בנק הפועלים עמלה של 5 שקלים מלקוחות ישראכרט שמשכו מזומנים מכספומט המרוחק מסניף הבנק. פשרה שהושגה בתביעה ייצוגית אוסרת על הפועלים לגבות עמלה זו במשך ארבע וחצי השנים הקרובות

לבית המשפט המחוזי בתל אביב, הוגשה אמש בקשה לאישור הסדר פשרה בעקבות תביעה כנגד בנק הפועלים, על כך שהוא גובה עמלה מלקוחות חברת הבת ישראכרט, המושכים כסף מכספומטים של הבנק וזאת ללא הצדקה.

 

  • חוק הגבלת המזומן אושר שוב בוועדת השרים לחקיקה

 

על פי כתב התביעה, שהוגשה בבקשה להכיר בה כייצוגית, בנובמבר 2013, בנק הפועלים גבה מלקוחותיו המחזיקים בכרטיס אשראי חוץ בנקאי (כזה שהונפק ישירות על ידי חברת האשראי ולא באמצעות הבנק) של ישראכרט, עמלה בסך 5 שקלים בגין משיכה מכספומט המרוחק מסניף הבנק.

 

נזכיר כי משיכה ממכשיר אוטומטי בסניף הבנק , או במרחק של עד 500 מטר מסניף הבנק (במכשיר המופעל על ידי הבנק), פטורה מתשלום עמלה מעבר לעמלה בגין פעולה בחשבון. עם זאת בנק ישראל מתיר לגבות עמלה במקרה בו הכספומט הבנקאי נמצא במרחק רב יותר מהסניף. עמלה זו אינה נמצאת תחת פיקוח והיא נעה סביב 5-8 שקלים.

 

עוד נזכיר כי ישראכרט היא חברת בת של בנק הפועלים ונמצאת בבעלות מלאה של הבנק.

 

על פי כתב התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד עמית עידו ממשרד יעקב שפיגלמן ושות', הבנק מפרסם בתעריפון שלו כי לקוחות הבנק, המחזיקים כרטיס אשראי מתשלובת ישראכרט המקושר לחשבון הבנק, פטורים מהעמלה הנגבית בגין שימוש במכשיר מרוחק.

 

למרות זאת, לקוחות הבנק שהנפיקו כרטיס חוץ בנקאי על ידי ישראכרט (כגון באמצעות מועדוני לקוחות שונים שלהם הסכם עם ישראכרט), חוייבו בעמלת המשיכה.

 

במסגרת הסדר פשרה, הוסכם כי הבנק לא יגבה את העמלה מלקוחות המחזיקים בכרטיסי חברת הבת, במשך 4 וחצי השנים הבאות, בכל סוגי המכשירים האוטומטיים המופעלים על ידי הבנק. כמו כן הבנק יפרסם את ההודעה על הפטור על גבי המכשירים האוטומטים ויחזור וישנה את הנוסח כנדרש, לאחר תום תקופת הפטור.

 

ת.צ. 31935-11-13

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים