שתף קטע נבחר

נרצח שני בפיגוע היהודי: מת האב סעד דוואבשה

אבי הפעוט עלי דוואבשה שנרצח בפיגוע בכפר דומא נכנע הלילה לכוויות בביה"ח סורוקה. הפלסטינים יעבירו את גופתו לנתיחה כדי לאסוף ראיות נגד ישראל לבית הדין הבינ"ל בהאג. אחיו נאסר: "מזכיר ימים אפלים בהיסטוריה". חמאס: "אין ברירה - מערכה פתוחה וכוללת נגד ישראל"

 

בבית החולים סורוקה מת הלילה (שבת) מפצעיו סעד דוואבשה, אביו של הפעוט עלי דוואבשה שנשרף למוות בבית המשפחה בכפר דומא, בפיגוע שבוצע לפי החשד על ידי יהודים לפני כשבוע. דוואבשה האב סבל מכוויות בכ-80% מחלקי גופו ואושפז במצב אנוש בבית החולים בבאר שבע, והלילה כאמור הוא מת מפצעיו.

 

אתמול חלה הידרדרות משמעותית במצבו של האב. חוסיין, סבו של עלי, ובני משפחה נוספים התאספו בבית החולים כדי לשהות לצד מיטתו. הוריו של סעד דוואבשה מבוגרים מאוד ולא יכלו להגיע לבקר את בנם בבית החולים מאז שאושפז.

האב שמת, האם והפעוט המנוח עלי (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
האב שמת, האם והפעוט המנוח עלי(צילום: חסן שעלאן)

פינוי גופתו של סעד דוואבשה הבוקר מבית החולים סורוקה (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
פינוי גופתו של סעד דוואבשה הבוקר מבית החולים סורוקה(צילום: רועי עידן)

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

האח נאסר ליד מיטתו של סעד דוואבשה ()
האח נאסר ליד מיטתו של סעד דוואבשה

אחיו של סעד, נאסר, סיפר הבוקר: "בשעה ארבע וחצי לפנות בוקר הודיעו לי שאחי נפטר, ושכבר לא יכלו להציל אותו. זה כואב מאוד. רק בשבוע שעבר מת עלי הקטן, ועכשיו אבא שלו. מדינת ישראל צריכה לעצור את המתנחלים שביצעו את הרצח ולהעמיד אותם לדין. פנינו לשלום, אבל מה שקרה מזכיר ימים אפלים בהיסטוריה, מזכיר את מעשי הנאצים".

 

גופתו של סעד דוואבשה תועבר לנתיחה שלאחר המוות בשכם, משום שהפלסטינים רוצים ראיות נגד ישראל כדי להגיש אותן לבית הדין הבינלאומי בהאג. אחרי הנתיחה תתקיים הלווייתו של האב.

 

מנהל היחידה לטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה, ד"ר מוטי קליין, סיפר הבוקר: "סעד דוואבשה הגיע אלינו לפני כשבוע מבית החולים בשכם. הצילו את חייו שם, אבל הוא הגיע אלינו במצב קשה עם 80 אחוזי כוויות על גופו. הוא עבר ארבעה ניתוחים שבמהלכם הורידו את שכבות העור הפגועות והשתילו עור חדש. לצערנו, כמו במקרים רבים של נפגעי כוויות, מה שהכריע אותו היה זיהום. מערכות גופו קרסו בזו אחר זו, ולפנות בוקר נאלצנו לקבוע את מותו".

בית משפחת דוואבשה השרוף בכפר דומא (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
בית משפחת דוואבשה השרוף בכפר דומא(צילום: שאול גולן)

הידיעה על מות האב סעד התקבלה אחרי שאתמול קיבלו בני המשפחה חדשות טובות מבית החולים תל השומר, שם החליטו הרופאים לנתק את בנו השני של סעד, הילד אחמד (בן 4), ממכונת ההנשמה. מבית החולים נמסר כי אחמד התעורר וזיהה את סובביו. עם זאת, מצבו עדיין מוגדר קשה ובשל פצעיו עדיין נשקפת סכנה לחייו.

 

סבו של אחמד, חוסיין דוואבשה, אמר אז: "נכנסנו אליו והוא זיהה אותנו באמצעות המבטים. הוא לא יכול לדבר, אבל ראינו שהוא מזהה אותנו. אנחנו מקוויים שמצבו יילך וישתפר ואנחנו נושאים תפילה שיהיה שיפור גם במצבו של האבא סעד והאמא ריהאם", אמר.

תמונת עלי הפעוט שנשרף למוות בפיגוע ההצתה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
תמונת עלי הפעוט שנשרף למוות בפיגוע ההצתה(צילום: EPA)

הפעוט עלי דוואבשה מובא למנוחות בשבוע שעבר (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הפעוט עלי דוואבשה מובא למנוחות בשבוע שעבר(צילום: EPA)

חוסיין אמר אתמול: "הרופאים אמרו לנו להיות בסביבתו כל הזמן ולדבר איתו כי הוא שומע ומבין. אנחנו לא רוצים לעזוב אותו לרגע

כדי שבכל פעם כשהוא ייפקח את העיניים יהיה מישהו מהמשפחה לידו".

 

גם אם המשפחה שנפצעה קשה מאוד עדיין מאושפזת.

 

מותו של סעד דוואבשה עלול להגביר את המתיחות בשטח. מאז הפיגוע היהודי בוצעו שני פיגועים פלסטיניים לפחות: ביום שני בערב נפצעה ישראלית באורח בינוני מבקבוק תבערה שהושלך על מכוניתה בירושלים, וביום חמישי נפצעו שלושה חיילים - שניים מהם באורח קשה ואחד קל - בפיגוע דריסה ליד הכפר סינג'יל שבבנימין.

 

חמאס פרסם הבוקר הודעה שבה מסר: "מותו של סעד דוואבשה מדגיש את גודל הפשע שביצעו הציונים נגד המשפחה. ההתנגדות בגדה הפכה לזכות, לחובה ולדרך להגן על עצמנו. הדבר היחיד שמרתיע את המתנחלים הוא היוזמה ההתקפית נגדם ולא ההמתנה עד שהם יגיעו לכפרים ולבתים שלנו. לא נותרה בידי עמנו בגדה המערבית שום ברירה חוץ מלהתחיל במערכה פתוחה וכוללת נגד ישראל מבלי לחכות להחלטה של אף אחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוחמד שינאווי
הבית השרוף בכפר דומא
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים