שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

מלחמה בימין: "הקיצונים הם סכנה למדינה"

בכנס השנתי של התנועה תקף את היו"ר מתן פלג את התמיכה של בנצי גופשטיין בשריפת כנסיות והדגיש שהתומכים במדינה ליהודים בלבד אינם ציונים. גופשטיין בתגובה: "הם לא מצליחים להכיל את חופש הביטוי"

 

 

"אם תרצו" פונים למרכז. בכנס השנתי של התנועה שנערך ביום חמישי, תקף יו"ר "אם תרצו" מתן פלג את בנצי גופשטיין על התבטאותו בעד שריפת כנסיות: "זו אנטי-ציונות". הכנס, שכותרתו "לך תבנה מדינה", נערך בגבעת התחמושת בירושלים.

 

פלג נשא דברים והתייחס ממושכות לימין הקיצוני כאיום על המדינה. הוא דחה את דבריו של גופשטיין בנוגע לשריפת כנסיות והבהיר לקול תשואות הקהל ש"זה אנטי ציוני לשרוף כנסיות!". בנוסף, ציין פלג כי "את מדינת ישראל פותחים גששים בדואים מידי בוקר. השמש זורחת וגששים בדואים עוברים על קו הגבול. זאת הציונות ההרצליאנית, זו הציונות של "אם תרצו", זאת הציונות האמיתית".

 

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

לבסוף, סיכם יו"ר 'אם תרצו' כי הקו האידיאולוגי בו נוקטים פעילי ארגון להב"ה, הדוגל בטהרנות יהודית, אינה חלק מהמוסר הציוני. "הפילוסופיה הציונית מעולם לא דיברה על מדינה טהורה ליהודים, היא תמיד דיברה על לקחת חלק ולהשתלב ולשלב את אלה שלוקחים חלק וקושרים את גורלם למדינת ישראל ולעם היהודי ואנחנו רואים בהם שותפים ואחים לכל דבר."

 

 

 

כזכור, גופשטיין התבטא בכנס בישיבת וולפסון בעיר הבירה ואמר "בוודאי שאני בעד שריפת כנסיות". דבריו עוררו מהומה, בייחוד לאור שריפת כנסיית הלחם והדגים בצפון מלפני שלושה שבועות, ולאור מעצרם של שלושת פעילי הימין הקיצוני שנחשדו במעורבות במעשה, מאיר אטינגר, אביתר סלונים ומרדכי מאייר שקיבלו צו מעצר מנהלי.

  

בכנס אליו הגיעו פעילים ותומכי התנועה מרחבי הארץ ומהקמפוסים השונים הוענק אות הוקרה למוחמד כעבייה ולחניכיו ב"אחריי!" המחוז הבדואי על תרומתם לחברה הישראלית.

 

עם קבלת הפרס אמר מוחמד כעבייה כי "בני הנוער הבדואי עדיין זקוקים לדבר קטן ובמיוחד בימים אלה שבהם השנאה מנסה להפריד בין כולם ללא הבדל בגזע וזהות. הם זקוקים לחיבוק כמו החיבוק שהיה לפני רגעים כאן על הבמה הזו, הם זקוקים לחיבוק החברה הישראלית כי אנחנו לא רק בשדה הקרב יכולים להילחם יחד כתף אל כתף מול האויב המשותף, אנחנו יכולים לעשות זאת גם שפושטים את המדים וחוזרים לחיינו חיי היום יום".

 

גופשטיין מסר בתגובה: "בניגוד לאם תרצו אני חושב שהחזרה לארץ ישראל היא חזרה דתית, על פי תורת ה'. ואם אין לנו תורה, אין לנו שום זכות לחזור לארץ ישראל. ומכיוון שכך אני רואה כלגיטימי וכחובה לדון מהי תורת ה' ומהי עמדתה כלפי כנסיות המיעוטים בארץ. עצוב שדווקא אנשי ימין כביכול תוקפים אותי ולא מצליחים להכיל חופש ביטוי גם לאלו שמימינם ולא רק לאלו שלשמאלם".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
מיסה ו עצרת שריפה ב כנסייה כנסיית הלחם והדגים מתפללים תפילה הפגנה
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: אלכס קולמויסקי
בנצי גופשטיין יו"ר ארגון להב"ה
צילום: אלכס קולמויסקי