שתף קטע נבחר

הפיקסלים נגד העולם

חברת קולומביה דואגת להעלים עותקים פיראטיים של הסרט החדש שלה מהרשת ובדרך גרמה למחיקת הסרטון שהיווה לו השראה. עכשיו זה: תסריט מעניין. קריצה

מלחמה חסרת פשרות במפרי זכויות יוצרים מעיפה שבבים על יוצרים תמימים: חברת Entura International שעובדת עבור קולומביה, מפיצת הסרט "פיקסלים", עם אדם סנדלר, גרמה להורדת שלל סרטונים מאתר ויימו מכיוון שהמילה פיקסלים או דומות לה הופיעו בכותרת הווידאו, למרות שהם אינם קשורים אליו.

 

 

שיא האירוניה: הוסר סרטון צרפתי בן שתי דקות מ-2010 שהיווה את ההשראה ליצירת פיקסלים, בסלאשדוט שמציינים בצדק שבניגוד אליו הוא דווקא זכה לאהדת המבקרים ובפרסים.

 

 

בטורנט פריק מדווחים בנוסף על הסרטון Life Buoy By The Pixels שמציג אנימציית סטופ מושן מ-2012. ניתן לראות אותו בבלוג של היוצר דרך יוטיוב.

 

 

 

למעלה יוטיוב, למטה ויימו  ()
למעלה יוטיוב, למטה ויימו

 

 

תביעות זה פופטיץ

חברות לניהול זכויות יוצרים שולחות בקשות להסרה עקב זכויות באופן יומיומי ויש מחלקות שלמות באתרים כמו יוטיוב וויימו שמטפלות בהן. כלומר, שולחות התראות ומסירות תוכן. לרוב יש לציין שמדובר בבקשות לגיטימיות, אולם נראה כי ההליך טכני.

 

סרט מ-2006 שנקרא - בטח ניחשתם, פיקסלים מספק הצצה לעבודה מול אנשי ויימו. "קיבלנו התראת זכויות יוצרים", כותבים בעלי הערוץ בפורום התמיכה הטכנית באתר ומסבירים כמה היא מופרכת ושגויה. הם מוסיפים כי נכתב שאם הם רוצים להחזיר את הסרטון, עליהם לתת שם, כתובת והתחייבות לתת מענה לתביעה. "צוות ויימו", הם חותמים, "עד עכשיו היה נהדר. בקשה שמישהו יבדוק את הווידאו ויראה שהוא לא מפר זכויות יוצרים, ואין לו שום קשר לשובר הקופות."

 

בתגובה הם התבקשו למלא טופס "תביעת נגד".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים