שתף קטע נבחר

חופר מנהרות של חמאס העיד בשב"כ: ממשיכים לחפור, סללנו כביש למתקפת פתע

בצהריים הותר לפרסום כי שב"כ והמשטרה עצרו תושב רפיח בן 21. הוא מסר בחקירה מידע רב על אודות חפירות מהחודשים האחרונים. בין השאר סיפק פרטים על מוקדי חפירה ופירי מנהרות והודה כי הכביש החדש שנסלל סמוך לגבול הרצועה, שעליו דווח ב-ynet, אמור לשמש למתקפת פתע

יש בסיס לחששות התושבים בעוטף עזה. מתברר כי פעילות חפירת המנהרות חודשה וכי הכביש החדש שנסלל על-ידי חמאס סמוך לגבול הרצועה - שעליו דווח ב-ynet - היה אמור לשמש לטובת מתקפת פתע נגד ישראל בסיוע כלי רכב שידהרו לעבר הגבול. כך הודה איברהים שחאדה עאדל שאער בן 21 מרפיח, מחבל חמאס וחופר מנהרות, בחקירתו בשב"כ.  

 

הכביש של חמאס לאורך הגבול ()
הכביש של חמאס לאורך הגבול

בצהריים (יום ג') הותר לפרסום כי בפעולה משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל נעצר בתחילת החודש שעבר איברהים שאער. הוא סיפר שבחודשים האחרונים פעל במנהרות. בין היתר חשף מידע רב על אודות פעילות חמאס ברפיח, ובפרט לגבי תוכנית הפעולה של חמאס בחירום וכוונותיה להשתמש במנהרות לתקיפת ישראל. במסגרת זו נחשף לחפירת מנהרת חמאס מאזור רפיח לכיוון מעבר כרם שלום. הוא מסר מידע מפורט על המנהרות של חמאס באזור רפיח, כולל מיקומם של מוקדי חפירה, פירי מנהרות, חופרים ותוואי המנהרות.  

 

במסגרת פעילותו בחמאס, שאער היה מעורב באופן אישי במגוון הכשרות בנושאי לחימה, פיקוד, שימוש באמצעי לחימה מתקדמים ובאמצעי חבלה. במהלך ימי הלחימה במבצע "צוק איתן" פעל במחלקת התמיכה והלוגיסטיקה של חמאס וסייע בהעברת ציוד צבאי ומטענים ללוחמים בשטח. כמו כן לקח שאער חלק פעיל בלחימה, זאת באמצעות הנחת מטענים נגד טנקים, וסיוע בתצפיות.

 

המטרה: שיבוש פעולת המזל"טים  (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המטרה: שיבוש פעולת המזל"טים (צילום: AFP)
 

מהשב"כ נמסר כי שאער נחשף בשנים האחרונות לפרטים רבים של פעילות גורמים בכירים בחמאס. הוא סיפר בחקירתו על הקשר בין איראן לחמאס, במסגרתו מועברת לרצועה תמיכה צבאית לטובת חיזוק הארגון.

 

לדבריו, תמיכתם של האיראנים ממומשת באמצעות העברת כספים, אמצעי לחימה מתקדמים וציוד אלקטרוני, דוגמת מכשירים לשיבוש תדרים המשמשים לטובת הפלת מזל"טים ישראלים בשמי הרצועה. עוד ציין כי איראן הכשירה בעבר לוחמי חמאס מעזה לנהוג בגלשני רחיפה במטרה לחדור באמצעותם מהאוויר לישראל.

  

עוד טוענים בשב"כ כי במהלך חקירתו סיפק שאער פרטים על מבנה יחידת ה"מובחרים" (נוחב'ה), יכולות חמאס בתחום הנ"ט, נ"מ ותצפיות והסביר כי ביכולתם של אנשי הארגון לצלם בטווח של כשלושה קילומטרים לשטחי ישראל. הוא סיפר גם על שינויים בתורת הלחימה של חמאס ובהרכב החוליות הצבאיות לאחר מבצע "צוק איתן".  

 

שאער מסר כי לצורך פעילותה הצבאית חמאס משתמשת באמצעים ובחומרים המוכנסים לרצועה במסגרת מאמצי השיקום. בנוסף מסר כי לוחמי הארגון מסכנים אזרחים רבים, בכך שמאחסנים מטעני נפץ בבתי מגוריהם, זאת בהמשך להנחיית מפקדי חמאס שחוששים מהפצצת מחסני אמל"ח. הוא סיפר כי גם בביתו אחסן כמה מטענים במשקל של כ-50 ק"ג כל אחד.  

 

ב-31 ביולי הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום המייחס לשאער ביצוע עבירות של חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, ניסיון רצח, מגע עם סוכן חוץ, אימונים צבאיים אסורים ועבירות שונות בנשק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איברהים שאער
הכביש החדש שסלל חמאס
מומלצים