שתף קטע נבחר

"מנהיג דאעש אנס את השבויה האמריקנית"

אין גבול לזוועה: הוריה של קיילה מולר אמרו כי גורמים אמריקנים מסרו להם שאבו בכר אל-בגדדי נהג לאנוס אותה בעת שהוחזקה בשבי. "הוא החשיב אותה כאישתו ועשה בה כרצונו". עדיין לא ברור אם נהרגה בהפצצה ירדנית

זוועות דאעש לא מפסיקות לעורר חלחלה: קיילה ג'ין מולר, אזרחית ארה"ב שנפלה בשבי דאעש, נאנסה בתדירות גבוהה על-ידי מנהיג הארגון אבו בכר אל-בגדדי.

 

הוריה של מולר, קרל ומרשה, אמרו אמש (ו') כי גורמים אמריקנים תדרכו אותה לגבי האירועים שהתרחשו בחודש פברואר האחרון, שבו נהרגה בהפצצה מהאוויר בסוריה. לדברי ההורים, הגורמים סיפרו להם כי מנהיג דאעש החשיב אותה כאישתו ואנס אותה שוב ושוב. "הוא עשה בה כרצונו", כך דווח.

 

האמריקנים קיבלו את המידע מנער יזידי שהוחזק בשבי דאעש יחד עם מולר. היא הוחזקה על-ידי איש הכספים של הארגון אבו-סייף שחוסל בחודש מאי האחרון בסוריה במבצע נועז של כוח דלתא.

עברה זוועות. קיילה מולר (צילום: AFP, MUELLER FAMILY) (צילום: AFP, MUELLER FAMILY)
עברה זוועות. קיילה מולר(צילום: AFP, MUELLER FAMILY)

אזור התקיפה בסוריה שבה נהרגה מולר ()
אזור התקיפה בסוריה שבה נהרגה מולר

בתחילת חודש פברואר טען ארגון הטרור הרצחני כי מולר נהרגה בהפצצה הירדנית בעיר א-רקה בסוריה לאחר שנקברה תחת הריסות המבנים. הם גם הפיצו תמונות של זירת התקיפה לכאורה.

 

ארבעה ימים חלפו והנשיא ברק אובמה אישר כי הממשל האמריקני הצליח לאמת את טענות דאעש, שלפיהן מולר נהרגה בשבי. ככל הידוע, היא האישה המערבית הראשונה שמתה בשבי הארגון.

עשה בשבויה כרצונו. מנהיג דאעש אל בגדדי (צילום: MCT) (צילום: MCT)
עשה בשבויה כרצונו. מנהיג דאעש אל בגדדי(צילום: MCT)

בעבר סיפר נציג משפחתה כי דאעש מחזיק בעובדת סיוע אמריקנית בת 26 כבת ערובה, וביקש שלא לפרסם את זהותה מחשש לביטחונה. מולר הייתה האמריקנית השלישית שנחטפה על ידי דאעש.

 

היא נתפסה ב-2013 בעת שעבדה עם שלושה ארגונים הומניטריים בסוריה. למרות זאת, עדיין לא ברור אם ההפצצה הירדנית היא זו שגרמה למותה. בירדן הכחישו כי היו מעורבים וטענו כי מדובר בתעמולה מצד דאעש.

 

הוריה של מולר פרסמו צילום של מכתב שכתבה להם קיילה מהשבי באביב 2014. "אני נמצאת במקום בטוח, לחלוטין ללא פגע, ואני בריאה", כתבה מולר. היא אמרה כי מתייחסים אליה "בכבוד ובנועם המירבי". עוד כתבה: "למדתי שאפילו בכלא אפשר להיות חופשיים. אני לא נשברת, ולא אוותר - לא משנה כמה זמן זה ייקח".


פורסם לראשונה 14/08/2015 23:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA, MATT HINSHAW
קיילה מולר
צילום: EPA, MATT HINSHAW
מומלצים