שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

סרט ישראלי דובר פרסית בתחרות אמריקאית

ביום שלישי האחרון הכריזה האקדמיה לקולונוע וטלוויזיה על ששת המועמדים לפרס הסרט העלילתי הטוב ביותר. יאיר רוה, מבקר הקולנוע, הגיע לאולפן "בשבע" וסקר את הסיכויים של כולם. צפו

 

חמשת הסרטים המובילים לפרס אופיר

חמשת הסרטים המובילים לפרס אופיר

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

ביום שלישי האחרון הוכרזו המועמדים הסופיים לפרסי אופיר 2015. לצד 900 חברי האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלוויזיה, גם יאיר רוה, מבקר קולנוע ובעל הבלוג "סינמסקופ", ראה את הסרטים וסקר את חמשת הסרטים המובילים באולפן "בשבע".

 

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

"המילים הטובות" מוכתר בבולט ביותר. סרטו של שמי מזרחי כבר מוקרן בבתי הקולנוע וזוכה להצלחה גדולה.

 

הסרט נע על ציר ירושלים-פריז, כששלושה אחים מגלים שהאבא שחשבו שהיה להם, אינו אביהם. הם יוצאים למסע קומי-טרגי מירושלים לצרפת בניסיון לברר מיהו אביהם האמיתי. בתוך כך, שלושת האחים מתחברים מחדש. "זו דרמה משפחתית וסרט מסע קצבי. תסריט טוב ומשחק אדיר של רותם זיסמן-כהן", מסכם רוה.

 

הסרט המוביל הבא הוא "ארץ פצועה" של הבמאי ארז תדמור.

 

הסרט מצולם בחיפה וסיפורו מתחיל בפיגוע התאבדות בעיר. המחבל המתאבד נותר בחיים, ובלילה שאחרי מתחילה הדרמה שיש בין השוטר והמשפחות של הפצועים סביב טיפולו של המחבל שנשאר בחיים, כשמעל הסרט מרחפת השאלה האם לטפל במחבל או לא.

 

לדברי רוה, סרטים עם מטען פוליטי הם בעלי פחות סיכוי בפרסי אופיר. זאת מכיוון שסרט שזוכה באופיר הולך לאוסקר, מה שמהווה "שיקול גדול מדי" לטענתו, "אנשים לא בוחרים את מה שהם הכי אוהבים , אלא את מה שיצליח באמריקה".

 

אחד הסרטים המפתיעים ביותר הוא הסרט "באבא ג'ון", שדובר פרסית. משפחה עולה חדשה מפרס בשנות ה-70'-80' בקיבוץ דתי בדרום. האב רוצה להכניס את הבן לעסק המשפחתי של גידול תרנגולי הודו והבן לא מוכן לעשות את זה. "סרט התבגרות מרגש", מתאר אותו רוה.

 

מבקר הקולנוע מסביר כי דווקא באוסקר יש לסרט סיכוי מצוין, "סרט ישראלי דובר פרסית בתחרות אמריקאית, זה עושה כותרות טובות מאוד".

 

זהו סרט הביכורים של יובל דלשג, מה שנותן לו יתרון נוסף בעיני שופטי האקדמיה, שאוהבים לדברי רוה סרטי ביכורים.

 

סרט נוסף שצולם בחיפה הוא "היורד למעלה", סרטו של אלעד קיידן, העוקב במקביל אחרי שני גברים שאחד מהם יורד במדרגות והשני עולה. המטפס מחפש עגילים שנפלו לאשתו והשני יורד לנמל בתקווה לצאת לדרך חדשה בארץ זרה.

 

"חתונה מנייר" הוא מועמד נוסף, סרט קטן שהפתיע בפסטיבל ירושלים שם זכה בשלושה פרסים. הסרט מתאר אם ובת פגועה שכלית ומנסה לצאת מהמצב הקשה תוך כדי שהיא מוצאת אהבה.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד