שתף קטע נבחר

"המקום הכי נמוך בתל אביב", הסוף

החלה הריסת הבניין המוזנח בפין 1, ליד התחנה המרכזית הישנה, הידוע כמוקד הזנות והסחר בסמים של תל אביב. במקומו יוקם בניין של 7 קומות

משטחים את מוקד הזנות והסמים של תל אביב: החלה הריסתו של הבניין המוזנח והמלוכלך בכתובת פין 1, הידוע לשמצה כמקום שבו ניתן למצוא נרקומנים ויצאניות בכל שעה משעות היממה. במקומו של המבנה הישן יוקם בניין של שבע קומות ו-54 יחידות דיור. ynet העביר שידור חי מפין 1.

 

רחוב פין, הסמוך לתחנה המרכזית הישנה בתל אביב, מוכר כמרכז לזונות ולסחר בסמים. ברחוב נמצאות נשים שגורלן התאכזר אליהן וכעת הן גם מוטרדות מהעתיד לבוא. "כל היום אני יושבת ומחכה על הדלת ללקוחות. עכשיו גם להרוויח מעט כסף כבר לא יהיה אפשר", התלוננה בחודש שעבר אחת הזונות ששוכרות דירה במקום. כך הפך הבניין בפי יושביו ל"הכי נמוך בתל אביב", לגיהנום עלי אדמות.

 

 


הריסת פין 1 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הריסת פין 1(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

"גיהנום עלי אדמות" בתל אביב (צילום: ליאור פז) (צילום: ליאור פז)
"גיהנום עלי אדמות" בתל אביב(צילום: ליאור פז)

 (צילום: ליאור פז) (צילום: ליאור פז)
(צילום: ליאור פז)

בשנת 2008 פינתה המשטרה את הבניין מדייריו, אך הם חזרו, ואליהם הצטרפו מבקשי מקלט שישנים עם ילדיהם בחדרים בגודל של עשרה מ"ר. "לפעמים כשאני מסתכלת על הבניין אני רק רוצה שלא יישאר ממנו כלום", סיפרה בחודש שעבר נטשה, שעובדת כזונה בבניין שממול. "כל הזמן יש שם מריבות, צעקות ושימוש בסמים קשים. אני עובדת כאן שש שנים ומעולם לא עשיתי סמים או שתיתי אלכוהול, אני כאן רק כדי לפרנס את הילדים שלי".

 

אבי נגר מבעלי הבניין סיפר כי לבניין היו תקופות טובות, "הוא היה מלון דירות בהתחלה. הגיעו אליו תיירים. אבל לאחרונה יש בכל יום 30 קריאות למשטרה. בשנים האחרונות כל מה שלא חוקי היה כאן, סוחרי סמים, זנות, פשע מאורגן".

 

תחת זאת יקום בניין בן שבע קומות, לדברי נגר. "עושה לי את הבוקר הכי טוב לראות את הבניין נהרס. ושהחיינו על הרגע הזה", בירך.

 

"להרוס את הבניין זה מורכב גם מבחינה אנושית וגם מבחינה הנדסית", הסביר יאיר מרק, מהנדס מטעם חברת לאונרדו שמבצעת את ההריסה. "היו פה דיירים פולשים שצריך לפנות ונעזרנו בליווי של הוצאה לפועל וב-30 שוטרים כדי שנוכל להתחיל לעבוד". הוא הסביר כי לא כל הבניין נהרס, "שתי מובלעות נשארות כי בעלי הבניין לא הצליחו לרכוש אותן. גרים שם אנשים בדמי מפתח".

 

אחד מדיירי הבניין יודע לשרטט את נתיב הנפילה שלו. "פעם הייתה פה אוכלוסייה טובה ועכשיו יש כאן רק זונות ונרקומנים שמסתובבים כמו זומבים", אמר עם ההכרזה על הריסת המבנה. "בעבר היו כאן זונות ממזרח אירופה ופועלים רומנים היו מגיעים לבניין, הם היו אנשים ממעמד סביר ואפשר היה לדבר איתם והם גם היו קונים".

 

"לאנשים כאן היום אין גרוש", הוסיף אותו דייר. "מהמקום הזה קיבלתי רק קדחת וכבר אין לי כוחות. למקום הזה אין עתיד כי מסביב הכול מוזנח ואף בן-אדם נורמלי שאני מכיר לא יביא לכאן את הילדים והמשפחה שלו". ועדיין, התקווה היא כי עם הקמת הבניין החדש יגיע השינוי. בבניין זה יוקמו גם קומה מסחרית, מרתפים וחמש קומות של חניון תת-קרקעי.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הריסת בניין פין 1
צילום: מוטי קמחי
מומלצים