שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   עמלות הבנקים במחצית: 7.5 מיליארד שקל
   חמשת הבנקים הגדולים גבו בשישה חודשים ריביות בסכום של יותר מ-12 מיליארד שקל. בשורה התחתונה זינק הרווח הנקי של הבנקים ביותר מ-30% לסכום של 4.7 מיליארד שקל. וכמה הוציאו על משכורות?

   הרווח הנקי המצרפי של חמשת הבנקים הגדולים במחצית הראשונה של השנה הסתכם ב-4.73 מיליארד שקל. מדובר בזינוק של יותר מ-30% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. כך עולה מסיכום הדוחות הכספיים של הבנקים.

     

   כתבות נוספות בנושא בנקים:

    

   סך העמלות שגבו הבנקים במחצית עמד כ-7.5 מיליארד שקל, קצת יותר (3%) מאשר בתקופה המקבילה ב-2014. כזכור, ההכנסות של הבנקים נחלקות לשניים: מצד אחד הריבית שהם גובים על ההלוואות ומצד שני העמלות וההכנסות האחרות. סך הכנסות הבנקים מריבית על הלוואות נטו (לאחר שמנכים את הוצאות ריבית) עמד על 12.15 מיליארד שקל.

    

   הוצאות השכר בחמשת הבנקים הסתכמו בששת החודשים הראשונים של השנה ב-8.7 מיליארד שקל, בדומה לשנה הקודמת. 

    

   כרטיסי האשראי - הפרות החולבות

   בנוסף לריביות ולעמלות, נתח לא מבוטל בהכנסות רושמים הבנקים בזכות הפרות החולבות שלהן – חברות כרטיסי האשראי. היקף הרכישות בכרטיסי אשראי הסתכם במחצית הראשונה של השנה ב- 125 מיליארד שקל, גידול של כ-6% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2014, כך עולה מסיכום דוחות חברות האשראי שפורסמו השבוע.

    

   הכנסות חברות האשראי עמדו על כ-2.2 מיליארד שקל. ההכנסות מגיעות רובן ככולן מעמלות הנגבות הן מבתי העסק והן מהלקוחות מחזיקי הכרטיסים. סך העמלות שנגבו מבתי העסק במחצית הסתכם ב- 1.29 מיליארד וממחזיקי הכרטיסים - 765 מיליון שקל.

    

   שלוש חברות כרטיסי האשראי - ישראכרט שבבעלות בנק הפועלים, לאומי קארד שבבעלות לאומי (80%) וקבוצת עזריאלי וכאל שבבעלות דיסקונט (72%) והבינלאומי, רשמו רווח נקי מצרפי של כ-318 מיליון שקל, אולם הרווח הזה שרשמו החברות הבנות של הבנקים, אינו כולל מאות מיליוני שקלים שהועברו לבנקים ונרשמו בהכנסותיהם.

   רקפת רוסק עמינח מנכ"ל בנק לאומי וציון קינן מנכ"ל הפועלים (צילום: סיון פרג' / רון קדמי) (צילום: סיון פרג' / רון קדמי)
   רקפת רוסק עמינח מנכ"ל בנק לאומי וציון קינן מנכ"ל הפועלים (צילום: סיון פרג' / רון קדמי)
    

   פועלים: חלוקת דיבידנד נוספת

   הרווח הנקי של בנק הפועלים במחצית הראשונה של השנה הסתכם ב-1.69 מיליארד שקל, גידול של 12%, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. ברבעון השני של השנה הסתכם הרווח ב- 886 מיליון שקל בהשוואה ל-782 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 13%.

    

   הכנסות הריבית נטו הסתכמו המחצית הראשונה של השנה ב-3.8 מיליארד שקל וברבעון הראשון עמדו ההכנסות על 2.2 מיליארד שקל.

    

   הכנסות הבנק מעמלות עמדו על 2.65 מיליארד שקל במחצית ו- 1.3 מיליארד שקל ברבעון השני של השנה.

    

   הוצאות השכר בבנק הסתכמו ב-2.5 מיליארד שקל בששת החודשים הראשונים של השנה, וב-1.26 מיליארד שקל ברבעון השני.

    

   נזכיר כי דירקטוריון הבנק החליט על תשלום דיבידנד בסך 177 מיליון שקל, בשיעור של כ-20% מרווחי הרבעון השני של שנת 2015.

    

   לאומי: מכירת מניות החברה לישראל הצילה את שורת הרווח

   רווחי בנק לאומי במחצית הראשונה של 2015 הסתכמו ב-1.7 מיליארד שקל, גידול של 107%. הרווח של לאומי ברבעון השני של השנה הסתכם ב-518 מיליון שקל, זינוק של 126% בהשוואה לאשתקד.

    

   יש לציין כי התוצאות במחצית הנוכחית, באות ברקע מחצית חלשה במיוחד בשנה שעברה אז הסתכם הרווח ב-915 מיליון שקל, ירידה של 12.4% בהשוואה לשנה הקודמת. הסיבה העיקרית לירידה ברווח בשנה שעברה, היא קנס ששילם הבנק לרשויות בארה"ב בגין סיוע להעלמות מס שהסתכם במחצית הראשונה אשתקד ב-450 מיליון שקל.

    

    (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
   (צילום: מוטי קמחי)

   בנוסף הבנק רשם רווח חד פעמי במחצית הנוכחית של 418 מיליון שקל נטו ממכירת מניות החברה לישראל - מה שתרם לשורת הרווח.

    

   הכנסות הבנק מריבית (נטו) הסתכמו בששת החודשים הראשונים של 2015 בסכום של 3.5 מיליארד שקל. הבנק גבה בתקופה זו עמלות בסכום של 2.08 מיליארד שקל, וברבעון השני של השנה עמד סכום העמלות שנגבו על 1.03 מיליארד שקל.

    

   הוצאות השכר בבנק הסתכמו במחצית הראשונה ב- 2.76 מיליארד שקל, וברבעון האחרון ב-1.34 מיליארד שקל.

    

   גם מזרחי מחלק דיבידנד

   הרווח הנקי של דיסקונט במחצית הראשונה עמד על 522 מיליון שקל, זינוק של 76.4%. הרווח הנקי ברבעון השני של השנה הסתכם ב- 270 מיליון שקל, עליה בשיעור של 67.7%. הכנסות הבנק מעמלות עמדו על 1.31 מיליארד שקל בששת החודשים הראשונים של השנה, וברבעון השני הם הסתכמו ב- 655 מיליון שקל.

    

   הוצאות השכר בבנק עמדו במחצית הראשונה על סכום של 1.7 מיליארד שקל, וברבעון השני על 836 מיליון שקל.

    

   הרווח של מזרחי טפחות הסתכם במחצית הראשונה ב- 578 מיליון שקל, בדומה למחצית הראשונה אשתקד,הרווח ברבעון השני של השנה הסתכם ב- 330 מיליון שקל, עליה של 7.5% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2014.

    

   הכנסות הריבית נטו במחצית הראשונה של השנה הסתכמו 1,781 מיליוני שקלים. ההכנסות מעמלות שגבה הבנק זינקו ב-8% ברבעון השני, והסתכמו ב- 365 מיליון שקל. בששת החודשים הראשונים של השנה הבנק גבה עמלות בסכום של 721 מיליון שקל.

    

   הוצאות השכר ברבעון האחרון גדלו ב -7% בהשוואה לאשתקד והסתכמו ב 492 מיליון שקל, כאשר הוצאות השכר במחצית הסתכמו ב- 958 מיליון שקל, גידול של 5%.

    

   הבנק הודיע כי יחלק דיבידנד בסך 49.5 מיליון שקל בגין רווחי הרבעון השני.

    

   בבינלאומי הסתכם הרווח במחצית ב-243 מיליון שקל, ירידה של 9.7% . ברבעון השני הסתכם הרווח ב-118 מיליון שקל , ירידה של 21% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הסיבה העיקרית לירידה ברווח נובעת מהפרשה שנעשתה עבור פיצוי לעובדי יובנק.

    

   צילום: אורי דוידוביץ׳ וניצן דרור

   צילום: אורי דוידוביץ׳ וניצן דרור

   סגורסגור

   שליחה לחבר

    הקלידו את הקוד המוצג
   תמונה חדשה

   שלח
   הסרטון נשלח לחברך

   סגורסגור

   הטמעת הסרטון באתר שלך

    קוד להטמעה:

   הכנסות הריבית נטו שרשם הבנק עמדו במחצית הראשונה של השנה על 957 מיליון שקל. סך העמלות שנגבו התקופה זו הסתכם ב- 701 מיליון שקל והוצאות השכר עמדו על 786 מיליון שקל.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים