שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

בשל ביטול הופעת מתיסיהו: ספרד נגד ה-BDS

לאחר שפסטיבל הרגאיי המקומי ביטל את הופעתו של הזמר שסירב לחתום על מסמך התומך בפלסטינים, הסתייגו בממשלה מהחרם. "דוחים גילויי אנטישמיות"

ממשלת ספרד הודיעה כי היא מגנה את החלטתו של פסטיבל הרגאיי המקומי לבטל את הופעתו של המוסיקאי מתיסיהו לאחר שסירב לחתום על עצומה התומכת בהקמת מדינה פלסטינית, כך מפרסמת היום סוכנות הידיעות רויטרס.

 

"אנו דוחים מכה וכה קמפיינים לחרם וגל גילוי של אנטישמיות", הבהירו בממשלה, אך הסתייגו והוסיפו כי הם תומכים בהקמת מדינה פלסטינית דרך משא ומתן.

 

ההופעה אמורה הייתה להתקיים בשבת הקרובה, ביומו האחרון של פסטיבל רגאיי מקומי. בעקבות לחצים של תנועת ה-BDS וקמפיין נגד הזמר, דרש מנהל האירוע מתיסיהו שיצהיר כי "הפלסטינים זכאים למדינה משלהם". כשהזמר סירב להצהיר על כך, הודיע לו המנהל כי הופעתו בוטלה.

 

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

האמן, שפרץ לתודעה כזמר ראפ חרדי, כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "זה הרגיש כמו לחץ להסכים עם האג'נדה הפוליטית של ה-BDS. בכנות, זה היה מזעזע ומעליב, שבתור האמן היהודי-אמריקאי שנקבעה לו הופעה בפסטיבל, הם ניסו לכפות עלי הצהרות פוליטיות. האם מישהו מהאמנים האחרים שמופיעים בפסטיבל התבקש לתת הצהרות פוליטיות כדי להופיע? לאף אמן לא מגיע להיות מוצב בסיטואציה הזו רק כדי להופיע".

 

 

 

יש לציין ספרד היא קרקע פורייה לפעילות של תנועת החרם. על פי נתוני הליגה נגד השמצה נכון ל-2015, 29% מהספרדים אוחזים בדעות אנטישמיות, ו-59% מהם חושבים שיהודים שגרים בספרד נאמנים יותר למדינת ישראל מאשר לספרד. לאחר מבצע צוק איתן, הייתה עלייה בכמות ההפגנות הפרו-פלסטינית שהושמעו בהן קריאות נגד ישראל ונגד יהודים.

 

מנגד, בממשלת ספרד מנסים בשנים האחרונות להטות את הכיוון בעד יהודים. בחודש יוני אושרה חוק האזרחות החדש, המאפשר לצאצאי מגורשי ספרד להשיג אזרחות במדינה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק סקווירס
מתיסיהו. חולל סערה
צילום: מארק סקווירס