שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כיל: אם המלצות ששינסקי יאושרו - נבטל את ההשקעות

  חברת כימיקלים לישראל מגיבה לאישור המלצות ועדת ששינסקי 2: "תזכיר החוק אינו מאפשר את מימוש תכנית ההשקעות, ואף מאיים על המשך קיומן של פעילויות ייצור קיימות היום". ההמלצות יעברו לקריאה ראשונה במסגת חוק ההסדרים

  חברת כימיקלים לישראל פרסמה היום הודעה שבה מצוין כי החברה תבטל תכנית השקעות בהיקף של למעלה מ-5 מיליארד שקל, אם המלצות ועדת ששינסקי 2 יאושרו במתכונת שאישרה היום ועדת השרים לענייני חקיקה.

   

  כתבות נוספות בנושא בערוץ הכלכלה :

  המלצות ששינסקי 2 יישארו בחוק ההסדרים

  ועדת ששינסקי 2: למסות ב-42% משאבי טבע

   

  "תזכיר החוק שהונח היום על שולחן הוועדה וצפוי להגיע לקריאה ראשונה, אינו מאפשר את מימוש תכנית ההשקעות ואף מאיים על המשך קיומן של פעילויות ייצור קיימות היום", נכתב בהודעה.

   

  ועדת השרים הסכימה היום כי ההמלצות יעברו לקריאה ראשונה במסגת חוק ההסדרים ולאחר מכן תמונה ועדה עם נציגים ממשרדי ראש הממשלה, האוצר, הכלכלה והמשפטים על מנת לבחון הכנסת שינויים בהמלצות לקראת הקריאה השנייה והשלישית במליאת הכנסת.

   

  בכימיקלים לישראל ציינו היום כי "כיל תשמח לשתף פעולה עם צוותי העבודה על מנת לאפשר את הוצאתה לפועל של תכנית ההשקעות והבטחת פעילות הייצור בנגב".

   

  ההמלצות יעברו בחינה מחדש לאחר שחברי הכנסת אלקין ודנון מהליכוד ניסו להוציא את המסקנות מחוק ההסדרים ונתקלו בהתנגדות מצד שר האוצר ואריה דרעי. לבסוף הושגה פשרה שלפיה ועדת השרים תאשר את הכללת ההמלצות בחוק ההסדרים והן יוגשו כמו שהן לאישור הכנסת בקריאה ראשונה. לאחר מכן, תמונה ועדה עם נציגים ממשרדי ראש הממשלה, האוצר, הכלכלה והמשפטים אשר תוסמך להמליץ על שינויים בהמלצות. במידה שהוועדה לא תגיע להסכמות פה אחד, יעלו ההמלצות לדיון נוסף בממשלה לפני הגשת חוק ההסדרים לקריאה שנייה ושלישית. גם בממשלה תידרש הסכמה.

   

  צילום: אלי מנדלבאום

  צילום: אלי מנדלבאום

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים