שתף קטע נבחר

ביירות: פצועים בעימותים בגלל משבר האשפה

יותר מחודש נערם הזבל ברחובות הבירה בגלל טיפול לקוי של הממשלה. אתמול הפגינו אלפים נגד המחדל. המשטרה הגיבה באש חיה ופצעה לפחות 30 מפגינים

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

אחרי יותר מחודש של זבל ברחובות הפגינו אתמול (שבת) אלפים בביירות נגד השחיתות הממשלתית והתפקוד הלקוי של הרשויות. מנגנוני הביטחון פתחו באש כדי לפזר את המפגינים שהתאספו בכיכר מול בניין הממשלה. לפחות 30 מפגינים נפצעו, אחד מהם אנוש.

 

בלבנון נשמעת ביקורת רבה על התנהלות מנגנוני הביטחון. הכוחות השתמשו גם ברימוני הלם, גז מדמיע וזרנוקי מים כדי לפזר את המפגינים, שצעקו "העם רוצה להפיל את השלטון" ו"מהפכה".

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)
  

ב-17 ביולי נסגרה מזבלה מדרום לביירות בעקבות מחאות של פעילים למען איכות הסביבה, והחוזה בין חברת פינוי האשפה לשלטונות הסתיים. אף שסגירתה הייתה ידועה מראש, הממשלה לא מצאה מראש פתרון חלופי ובינתיים הזבל ממשיך להיערם ברחובות. כמה מתושבי העיר החלו לשרוף את האשפה, ומשרד הבריאות הזהיר מאסון אחרי שהתושבים החלו להשליך אשפה לנהרות ולים.

 


 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
הטרנד האחרון בביירות: סלפי עם אשפה ()
הטרנד האחרון בביירות: סלפי עם אשפה

מחאה ברשת: ארז הלבנון הוחלף בשקית זבל ()
מחאה ברשת: ארז הלבנון הוחלף בשקית זבל

ההפגנה אתמול הייתה הגדולה מאז שפינוי האשפה הופסק. מארגניה שייכים לקבוצה שקמה ברשת בשם "You Stink!",

שקוראים ללבנונים להצטרף למרד נגד השלטון המושחת.

 

מארגני המחאה מתכננים להפגין בקרבת בניין הממשלה והפרלמנט. "יש זבל שאי-אפשר למחזר", נכתב על כרזה בצירוף תמונות של פוליטיקאים לבנוניים.

 

אף שהממשלה בקושי מתפקדת וכבר יותר משנה אין נשיא, הלבנונים לא נוהגים לצאת בהמוניהם להפגין ברחובות אם אין מפלגה שמארגנת את העצרת. מארגני גל ההפגנות האחרונות קוראים ללבנונים נוספים להצטרף אליהם.


פורסם לראשונה 22/08/2015 21:12

 

בהכנת הכתבה השתתף ליעד אוסמו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
המפגינים בביירות
צילום: EPA
מומלצים