שתף קטע נבחר

HOT ו-yes נקנסו ב-100 אלף שקלים כל אחת

מועצת הכבלים והלווין קנסה את HOT ו-yes ב-100,800 שקלים כל אחת, בעקבות שידור פרסומות בערוץ ההידברות - למרות פניות חוזרות מצד הרשות

הפרות מתמשכות של כללי השידור בערוץ ההידברות יעלו ל-HOT ו-yes מאות אלפי שקלים: מועצת הכבלים והלווין קנסה את שתי החברות ב-100,800 שקלים לכל אחת, בשל העובדה שאפשרו שידור פרסומות מתמשך בערוץ הידברות, ערוץ 97 - למרות ששידור פרסומות בערוץ מנוגד לחוק התקשורת, שאוסר שידור קטעים פרסומיים בשידורי הטלוויזיה הרב ערוצית.

 

כתבות נוספות בערוץ המדיה

 

על פי החוק, שידורי חסויות מותרים רק בערוצים שקיבלו אישור לכך, כדוגמת ערוץ הספורט והערוץ באמהרית. לטענת מועצת הכבלים והלווין, במהלך השנים 2014 ו-2015 פנתה המועצה מספר פעמים הן לחברות המשדרות והן לערוץ ההידברות עצמו, אולם ההפרה נמשכה. בין השאר שידר הערוץ פרסומות לנופש במלונות בים המלח ובקיבוץ חפץ חיים.

 

מכיוון שערוץ ההידברות משודר בכבלים ובלווין, הקנס הוטל על שתי החברות ולא על הערוץ עצמו. בנימוקים להטלת הקנס פירטה יו"ר המועצה, ד"ר יפעת בן חי שגב, את הוראות החוק שאינן מאפשרות שידור פרסומות בערוצי הכבלים והלווין, וקבעה כי הפרסומות, מעבר להיותן תשדירי פרסום, גם מקדמות עניינים אסורים.

 

ערוץ ההידברות הוקם ב-2008 תחת ארגון הידברות, ארגון החזרה בתשובה שהוקם על ידי הרב זמיר כהן. בערוץ, שמשדר 24 שעות ביממה, משודרות הרצאות וסדנאות בנושאים של אמונה, חינוך, שלום בית, אהבה וגם תוכניות לילדים. בערוץ מרצים רבנים כמו מיכאל לסרי ואורי זוהר, וכן מגישים אורחים. מנכ"ל הארגון הוא דויד תופיק.

 

"פנינו וביקשנו להיפגש איתם ולהסביר להם את האיסורים החלים עליהם לפי חוק התקשורת, אבל בערוץ התעלמו במפגיע מהפנייה שלנו, והמשיכו בשלהם. גם כשכבר נקבעו פגישות, ברגע האחרון הן בוטלו ע"י הערוץ", אמר גורם במועצת הכבלים והלווין.

 

בן חי שגב אמרה שהיא "רואה בחומרה רבה" את ההתעלמות של ערוץ ההידברות ושל ערוצי הכבלים והלווין מהחוק והכללים. "נתנו לערוץ שוב ושוב הזדמנויות לתקן את דרכיו, ולאורך שנים הערוץ התחמק מהנחיותינו והמשיך להפר את החוק. הליכי הבירור מול ערוץ הידברות נמשכים למעלה משנה, בה הערוץ המשיך להפר, שוב ושוב, את הוראות החוק ואת כללי המועצה. הלכנו לקראתו כברת דרך ארוכה במיוחד כשנתנו לו הזדמנויות חוזרות ונשנות לתקן את דרכיו ולהסביר את עמדתו, אך מפעילי הערוץ בחרו להתעלם ולהתחמק מכך".

 

בן חי שגב הדגישה עוד כי הערוץ עלה לאוויר בהחלטת המועצה, ומשדר שנים רבות ללא כל התערבות בתכניו.

 

HOT ו-yes סירבו להגיב.

 

צפו בקטע מערוץ ההידברות (ארכיון):

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים