שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

חילל שרידי בית כנסת בגללי בהמות

מספר ימים לאחר שהמשטרה והצבא מונעים ממתפללים יהודים לגשת למאחז "חזון דוד" בקרית ארבע, מתגלים הבוקר פרטים חדשים. ערבי תושב האזור חילל את בית הכנסת

מזה מספר ימים שהמשטרה וצה"ל מונעים ממתפללים יהודים לגשת למאחז ובית הכנסת "חזון דוד" שבקרית ארבע. הבוקר מתגלים פרטים חדשים על ההתנהלות בשטח המאחז הבלתי-חוקי שפונה כבר עשרות פעמים בעבר. מתפללים שהגיעו לאתר ההרוס גילו כי במהלך השבת האחרונה הפלסטיני שבבעלותו השטח שעליו בית הכנסת חילל את בית הכנסת בצורה חמורה.

 

 

על פי עדויות של תושבים, בצהרי השבת כאשר איש לא היה במקום, הגיעו בן למשפחת ג'עברי ושפך את תכולת הזבל של בהמותיו על חורבות בית הכנסת. יש לציין כי בית הכנסת נחרב עשרות פעמים בעבר על ידי כוחות הביטחון, משום שהוא יושב על קרקע פרטית של אותו הפלסטיני שגר בסמוך אליו.

 

כאשר הדבר התגלה על ידי השוטרים והחיילים שהגיעו לאיזור, הם ביקשו ממנו "להואיל בטובו לפנות את הזבל" וזאת רק מחשש כי: "עשוי להיווצר בשטח בלאגן" ואכן ג'עברי פינה את הפסולת אך נותר ריח של צחנה במקום בו עמדו בין השאר גם ספרי תורה.

 

 

 (בית כנסת חזון דוד) (בית כנסת חזון דוד)
(בית כנסת חזון דוד)

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

אחד ממתפללי בית הכנסת אומר הבוקר כי: "נחצה קו אדום, ושוב התברר שכאשר צה"ל והמשטרה מפנים מקום אין חלל ריק ואם יהודים לא פוקדים אותו, אזי שפלים וארורים מחללים את המקום".

 

לדברי אותו מתפלל: "אסור לנו לשתוק על הביזיון וחילול השם שנעשה באמצעות זאת שצה"ל והמשטרה דורשים מאיתנו להפקיר את השטח ומנסים למנוע כניסת יהודים למתחם, במיוחד כאשר מדובר במקום קודש, בית כנסת, מקדש מעט, בנוסף אסור לתושבי קרית ארבע חברון לשבת בשקט, היום זה חזון דוד ומחר זה יהיה הבית הפרטי של כולנו"

 

בשבוע שעבר בהוראת מח"ט חברון יריב בן עזרא ובאישור שר הביטחון משה בוגי יעלון פשטו משטרת ישראל וצה"ל על מתחם חזון דוד והכריזו על המקום כשטח מתוחם. בעבר פסק בג"צ כי בית הכנסת יושב על קרקע פרטית אך המתפללים חזרו והקימו את בית הכנסת שוב ושוב, נזכיר כי חזון דוד הוקם לזכרם של דוד כהן ויחזקאל מועלם, שנרצחו באותו יום בשנת 2001. כהן נרצח מירי מרכב עוקף על מכוניתו, סמוך לכניסה לקרית ארבע. חבר מועצת קריית ארבע, יחזקאל (חזי) מועלם, שהגיע למקום בעקבות הפיגוע הזה נורה אף הוא על ידי מחבלים.

 

דובר מחוז איו"ש מסר כי במשטרת מרחב חברון לא התקבלה תלונה בנושא, במידה ותוגש תטופל על פי חוק.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית הכנסת חזון דוד
בית הכנסת חזון דוד
בית הכנסת חזון דוד