שתף קטע נבחר

מאמן הורשע בביצוע עבירות מין בחניכות - וממשיך לאמן

עמית חכים (41), מאמן אומנויות לחימה מהדרום, הודה והורשע בביצוע מעשים מגונים בתלמידת תיכון בת 16.5 ובצעירה בת 32. עד שייגזר דינו, בית המשפט התיר לו לשוב ולאמן באופן סדיר, בכפוף להשגחה של מאמן נוסף, למרות התנגדות הפרקליטות. מנכ"לית המרכז לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית: "בית המשפט מאפשר לחתול הטרף לחזור ולשמור על השמנת שלו". מקורב למאמן: "השופט אישר לו לחזור לאמן, למה שזה יפריע למישהו?"

מדינת ישראל מאפשרת למאמן להמשיך לעסוק בתפקידו ולאמן כרגיל, למרות שהודה והורשע בביצוע מעשה מגונה בשתיים מחניכותיו, אחת מהן תלמידת כיתה י"א.

 

עד לפני כשנה, נחשב עמית חכים (41) למאמן מוכר מאוד באזור הדרום בתחום האימון האישי ואומנויות הלחימה. בין לקוחותיו במועדון שבבעלותו היו אישי ציבור ובני נוער. בשנת 2014 הוא אף קיבל את פרס "איש השנה – אות המופת לשנת 2014" מטעם ארגון המתנדבים: "ליונס אחווה בנגב".

 

עמית חכים. דרגת העבירות שביצע הורדה מאונס למעשה מגונה בשתי נשים (צילום: שי מוגילבסקי) (צילום: שי מוגילבסקי)
עמית חכים. דרגת העבירות שביצע הורדה מאונס למעשה מגונה בשתי נשים(צילום: שי מוגילבסקי)

 

באוקטובר 2014 שמו של חכים, שוטר לשעבר, הגיע לכותרות לאחר שנערה בת 16 וחצי הגישה נגדו תלונה על אונס, ולאחר מכן הוגשה תלונה נוספת ע"י אישה בת 35, על אירוע שלכאורה אירע כשנתיים קודם לכן. מיד עם מעצרו הודה חכים שקיים מגע מיני עם הנערה, בהסכמתה, במועדון שלו. מעצרו הוארך מספר פעמים, בין היתר בגלל תלונות נוספות שהוגשו נגדו. כחודש לאחר מעצרו הוגש נגדו כתב אישום על שתי עבירות אונס ומעשה סדום בנערה בת ה-16 וחצי, שביקשה להתאמן אצלו, ובצעירה נוספת בת 32. לקראת סוף שנת 2014 החליט בית המשפט לשחררו למעצר בית מחוץ לאזור מגוריו.

 

בחודש מאי 2015 הגיע חכים להסדר טיעון עם פרקליטות המדינה והוגש נגדו כתב אישום מתוקן, במסגרתו נמחק האישום באונס והוא הודה והורשע בביצוע שתי עבירות של מעשה מגונה בשתי הנשים. גזר הדין טרם ניתן. הפרליקטות דורשת חמש וחצי שנות מאסר בפועל, הנאשם מבקש להסתפק במאסר על-תנאי, פיצוי וקנס כספי.

 

אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

 

בדיון בבית המשפט המחוזי אמר חכים: "האמור בכתב האישום המתוקן נכון. בזמן ביצוע המעשים השתמשתי בכוח והבנתי שזה לא בהסכמה".

 

ב-21 במאי החליט שופט בית המשפט המחוזי בבאר-שבע, נאסר אבו-טהה, לשנות את תנאי השחרור של חכים ולמעשה לאפשר לו לחזור לעבודתו: אימון אישי וקבוצתי. במסגרת התנאים החדשים יכול חכים לחזור להתגורר בביתו ולעבוד במועדון בין השעות 8:00-20:00 בימי חול ועד 16:00 ביום שישי. עוד החליט השופט שבזמן שחכים יהיה בסטודיו שלו, חייב להיות איתו מאמן נוסף.

 

חכים חזר לעסוק במה שעשה לפני הפרשה, עיסוק שדרכו גם הכיר את שתי הקורבנות. מקורבו של חכים תיאר את שעבר עליו בתקופה האחרונה: "לפני מספר חודשים אמו חלתה ונפטרה. עמית החליט שהוא חייב לחזור לחיק משפחתו, להיות עם אמו בימיה האחרונים ולצד אביו שנותר לבדו. הוא החליט לעשות סוף לפרשה וחתם על עסקת הטיעון. השופט אישר לו לחזור לאמן, אז למה שזה יפריע למישהו?".

 

עו"ד שרון נהרי: "מקווה שבית המשפט לא יחליט להכניס את חכים לבית הסוהר" (צילום: עזרא ארבלי) (צילום: עזרא ארבלי)
עו"ד שרון נהרי: "מקווה שבית המשפט לא יחליט להכניס את חכים לבית הסוהר"(צילום: עזרא ארבלי)

 

"לא יעלה על הדעת לאפשר לו לחזור לשמש מדריך"

מפרקליטות מחוז דרום נמסר בתגובה: "בית המשפט קיבל את בקשתו של הנאשם לחזור ולעבוד בסטודיו בבאר שבע, זאת למרות התנגדות הפרקליטות לבקשה. יצוין כי בהחלטה נקבע כי הנאשם חייב להיות מפוקח בשעות העבודה".

 

אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית: "החלטת בית המשפט לאשר לעבריין המין המורשע,

לחזור ולשמש כמדריך קרב מגע, מעוררת תרעומת קשה וזועקת אי צדק. חכים, שהצליח לעורר אמון בקרב נשים ונערות שפנו אליו, אשר חלקן הגיעו ללמוד קרב מגע בדיוק כי רצו להיות מסוגלות להגן על עצמן מפני אנסים ועברייני מין, ניצל את מעמדו בצורה שפלה ותקף נשים ונערות צעירות.

 

"לא יעלה על הדעת כי עד למתן גזר הדין בעניינו, מאפשר בית המשפט לחכים לחזור לעבודתו כמדריך קרב מגע ובכך למעשה מאפשר לחתול הטרף לחזור ולשמור על השמנת שלו. אני חרדה מפני ההשלכות שעלולות להיות להחלטה זו על נפגעות אלימות מינית נוספות, אשר רואות כי אף אם עבריין מין מודה ומורשע במעשים איומים, עדיין אינו נדרש לשלם מחיר כבר על מעשיו, ובעצם יכול לשוב לשגרת יומו, להתפרנס ולהמשיך להיות במגע עם נשים ונערות אשר גם אותן הוא יכול לנצל. זאת בעוד הנפגעות לא פעם מתקשות לשוב לשגרת יומן, והטראומה שעברו תמשיך ללוות אותן עוד שנים ארוכות".

 

פרקליטו של חכים, עו"ד שרון נהרי: "אני שמח על ההחלטה ועל כך שבית המשפט נתן בו את האמון. אני מקווה שבית המשפט לא יחליט להכניס אותו לבית הסוהר".

 

חכים עצמו סירב להגיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי מוגילבסקי
עמית חכים
צילום: שי מוגילבסקי
מומלצים