שתף קטע נבחר

מתוך המנהרה לישראל: סרטון חדש של חמאס

הארגון העזתי ממשיך להפגין את יכולותיו המשוקמות ממבצע צוק איתן עם יחידת המנהרות. הבוקר: משפחת מנגיסטו, המוחזק בעזה, מחתה במחסום ארז

 

 

בצל טענות חמאס על משא ומתן עם ישראל לרגיעה, בארגון ממשיכים לחזק את תדמיתם הצבאית: סרטון חדש שפרסמה הזרוע הצבאית של הארגון מציג את יחידת המנהרות והתשתית המשוקמת של הארגון לאחר הרס המנהרות בעקבות מבצע צוק איתן.

 

בסרטון נראים אנשי היחידה בתוך אחת מהמנהרות ההתקפיות מחכים לרגע הנכון כדי לבצע את פעולתם נגד חיילי צה"ל תוך שהם מבצעים פעולות מודיעין בשטח, לוחמה בשטח בנוי עד שהם מגיעים לרגע העימות כביכול עם החיילים.

 

שנה חלפה מאז המבצע בעזה, וכבר ברור שחמאס הצליח לשקם את המנהרות שנהרסו. לאחרונה העריכו בצה"ל כי גם יחידת הקומנדו של חמאס מאומנת יותר ומצוידת בציוד המתקדם ביותר שיש.

מתוך הפיר  ()
מתוך הפיר

בהסוואה ()
בהסוואה

מתאמנים בלוחמה בשטח בנוי ()
מתאמנים בלוחמה בשטח בנוי

משפחת מנגיסטו מפגינה במחסום ארז הבוקר (באדיבות משפחת מנגיסטו) (באדיבות משפחת מנגיסטו)
משפחת מנגיסטו מפגינה במחסום ארז הבוקר(באדיבות משפחת מנגיסטו)

ההתעצמות הצבאית של חמאס לא מנעה מראש הלשכה המדינית חאלד משעל לומר בראיון לעיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" היוצא לאור בלונדון כי הארגון מנהל מגעים עם ישראל לגבי רגיעה וטען כי הם "נראים חיוביים, אבל עד כה לא הגענו להסכמה". בניגוד לדברי מנהיג חמאס, מוקדם יותר השבוע לשכת ראש הממשלה הבהירה רשמית כי אין לה כל מפגשים עם חמאס. לא ישירים, לא באמצעות מדינות אחרות ולא באמצעות מתווכים.

 

במקביל, הבוקר (ה') הפגינו בני משפחתו של אברהם מנגיסטו, המוחזק בעזה, במעבר ארז וחסמו את הכניסה אליו למשך 20 דקות. בני המשפחה קראו לחמאס לשחרר את בן המשפחה באופן מיידי.

 

אחיו אמר: "אנו מכבדים את חופש התנועה של כולם, פלסטינים וישראלים. אנחנו מקווים שגם אחי מקבל טיפול ראוי כי הוא במצב נפשי קשה. לא ייתכן שמוחמד עלאן יקבל טיפול בבית חולים בישראל ואנחנו לא נדע מה מצבו של אחי שהגיע לעזה במקרה ולא יקבל טיפול ראוי. אנו דורשים שחמאס ישחרר אותו באופן מיידי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים