שתף קטע נבחר

נחנקו: עשרות מהגרים מתים נמצאו במשאית

בעיה כלל-אירופית: משטרת אוסטריה מסרה כי עשרות מהגרים, ככל הנראה 50, נמצאו מתים בתוך משאית קירור אחרי שהגיעו מאזור הגבול עם הונגריה. "המשאית נשאה לוחית רישוי הונגרית, מצוד מתנהל אחר הנהג הנמלט"

 

 

ביבשת האירופית מתקשים להתמודד עם נחשול המהגרים העצום: משטרת אוסטריה הודיעה היום (יום ה') כי עשרות מהגרים נמצאו מתים בתוך משאית חונה שהגיעה מאזור הגבול עם הונגריה. על פי ההערכות, מספר המהגרים שנמצאו מתים עומד על כ-50, והעיתון "קרון" דיווח כי בבדיקה ראשונה עלה שהם מתו מחנק.

 

עוד סיפורים מרתקים מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

דובר משרד הפנים אישר כי משאית נמצאה בכביש ראשי בסמוך לעיר פארנדורף. "למרבה הצער, יש שם הרבה אנשים מתים", הוא אמר, אך לא ידע מה מספרם המדויק של המתים שאותם תיאר כפליטים.

 

אזור מציאת המשאית באוסטריה (צילום: AP) (צילום: AP)
אזור מציאת המשאית באוסטריה(צילום: AP)

קצין המשטרה הנס פיטר דוסקוזיל מסר שהמשאית נשאה לוחית רישוי הונגרית, והוסיף שהקורבנות מתים זמן מה, וכמה מהגופות החלו להרקיב. לדבריו, המשאית ננטשה כנראה אתמול ודלתה האחורית הושארה פתוחה, ככל הנראה לחשוף את הגופות בידי המשטרה. הרשויות באוסטריה ובהונגריה מסרו שהן מנהלות מצוד אחר הנהג הנמלט.

 

"מבריחי אדם הם פושעים"

משטרת אוסטריה הורתה לכתבים שהגיעו לאזור המשאית, במרחק של כ-40 קילומטרים מווינה, להתרחק מהמשאית הקירור הלבנה שנשאה עליה תמונות של מזון.

 

שרת הפנים האוסטרית יוהאנה מיקל-לייטנר גינתה את מעשיהם של מבריחי המהגרים. "מבריחי אדם הם פושעים", היא אמרה. "אלה שעדיין חושבים שהם עוזרים בעדינות לפליטים רחוקים מזה מאוד. 

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל מסרה שהיא "מזועזעת" מסיפור המהגרים שנמצאו מתים במשית הקירור באוסטריה.

 

עשרות אלפי מהגרים מהמזרח התיכון ומאפריקה מנסים לברוח מאזורי סכסוך במדינותיהם ולהגיע לאירופה, בייחוד למדינות העשירות ביבשת.

 

העלייה החדה במבקשי מקלט הנכנסים מסוריה למדינות אירופה הביאה לשיא בכניסת מהגרים ביום אחד להונגריה. שלשום נכנסו למדינה 2,093 מהגרים. מתחילת 2015 הגיעו כ-140 אלף מהגרים למדינה, יותר מפי שלושה מבכל השנה הקודמת. לאחר הגעתם להונגריה המהגרים נשלחים למרכזי קליטה ברחבי המדינה. רובם מוכרזים כמבקשי מקלט, אך חלקם עוזבים עוד לפני הכרתם ככאלה למדינות עשירות יותר כמו גרמניה והולנד.

 

ימים אחדים אחרי שאלפי פליטים הסתערו על גבול מקדוניה, ובעוד סרביה כורעת בעצמה תחת נטל המהגרים, הייתה זו אתמול משטרת הונגריה שנאלצה להשתמש בגז מדמיע כדי לפזר המון זועם של מבקשי מקלט, במרכז קליטה באזור הגבול עם סרביה. המהומה פרצה אחרי שכ-200 מהגרים במרכז הקליטה סירבו למסור טביעות אצבע.

 

ראש לשכתו של ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, מסר כי מספר המהגרים שמנסים להגיע למערב אירופה דרך הונגריה עשוי להגיע עד סוף השנה ל-300 אלף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
מגיעים לאוסטריה מהונגריה
צילום: AFP
מומלצים