שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

עוד 12 דירות בסילוואן עברו לידיים יהודיות

לפנות בוקר השתלטו אנשי עמותת "עטרת כהנים" על בניין בן חמש קומות בשכונת סילוואן. משפחה פלסטינית עדיין נמצאת בבניין, אך דגל ישראל כבר מתנפף מעל

60 יהודים התיישבו השבוע בבניין בסילוואן ופינו ממנו מספר משפחות פלסטיניות. אנשי עמותת "עטרת כהנים", העומדים מאחורי רכישת הבניין זכו לקבל ליווי משטרתי בעת הכניסה, וסיפרו כי הבניין שממוקם בכרם התימנים ייקרא מעתה "בית רחל".

 

מוקדם יותר החודש, שלח עורך הדין המייצג את עמותת הימין, עו"ד אבי סגל, הודעות פינוי לדיירים הערבים בשלושה בניינים שהיו בבעלות משפחת סרהאן, בטענה כי הקרקע עליה נבנו הבניינים שייכת שייכת לשלושה יהודים יוצאי תימן שהתגוררו שם לפני קום המדינה. הליווי המשטרתי, לו זכו כאמור היהודים שנכנסו לבניין - מבשר כי הפעילות חוקית.

 

 

תפילת שחרית ב"בית רחל" (צילום: דניאל לוריא) ()
תפילת שחרית ב"בית רחל" (צילום: דניאל לוריא)

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

עו"ד סגל סיפר כי מדובר בשטח שמוגדר כהקדש משה בנבנישתי בכפר התימנים שהקדיש את האדמות ליהודים. "ניהלנו בשנים האחרונות משפטי פינוי בכפר השילוח, ולשמחתנו זכינו בכל התביעות גם במחוזי וגם בעליון. ההקדש הוא הבעלים של דונמים רבים בכפר השילוח".

 

הוא סיפר כי נכון בימים אלו לצד צווי פינוי לבניינים נוספים, עומדות עשר תביעות פינוי נוספות בבתי המשפט.

 

בשיחה עם ערוץ 20, אומר מתי דן, מנהל העמותה, כי מדובר במבנה שנמצא בשטח כפר התימנים שנוסד ב-1885 בעיר. "היהודים שגרו פה נאלצו לעזוב בפקודת המנדט הבריטי לפני קום המדינה. הוועד הלאומי ניסו ללא הצלחה למנוע את זה ואחרי שבעים שנה הצלחנו לחזור", אמר בסיפוק.

 

על פי טענות מרכז המידע של ואדי חילווה, למעלה משישים יהודים נכנסו בהפתעה אל הבניין בסביבות השעה שתיים וחצי בלילה והשתלטו על הבניין שהיה שייך עד כה לג'מאל סרהאן. שוטרים ישראלים התלוו אל הנכנסים לבניין, שהביאו איתם גם את חפציהם בזמן שעברו לגור בבניין.

 

ע"פ דיווחים בתקשורת הפלסטינית, היהודים מיהרו להלחים סורגים על החלונות לפני שתלו דגל ישראלי על גג הבניין בן החמש קומות. בבניין 12 יחידות דיור, והיהודים השתלטו על ארבע קומות מתוך חמש. דייר פלסטיני אחד סירב להתפנות מהדירה, וכתוצאה מכך לא הצליחו היהודים להשתלט על כל קומות הבניין.

   

זהו הבניין השביעי והגדול ביותר. הראשון הוא בית יונתן. אחריו, הבניין השני הוא בית הדבש ושלושה בניינים נוספים נוצרו ב-2014 כשהאחרון הגיע לידי "עטרת כהנים" מוקדם יותר השנה.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שכונת סילוואן
צילום: רויטרס