שתף קטע נבחר

האח הגדול, גרסת החלל

ניסוי הבידוד הארוך ביותר של נאס"א יצא לדרך, במסגרתו נסגרו שישה אנשי צוות על מדרון הר בהוואי בתוך כיפה, על מנת לדמות את התנאים על מאדים

שישה אנשים סגרו עצמם בתוך כיפה לשנה הקרובה בהוואי לצורך ניסוי הבידוד הארוך ביותר של ארצות הברית. ממצאיו של הניסוי אמורים לסייע לנאס"א להסיק מסקנות לגבי מסע עתידי ארוך שמתוכנן למאדים.

 (צילום: טוויטר אוניברסיטת הוואי)
(צילום: טוויטר אוניברסיטת הוואי)
מי ירצה לבלות בתנאים האלה שנה מחייו? חברת הצוות ד"ר שיינה גיפורד תיארה את האנשים שאיתה בבלוג שלה: "שישה אנשים שרוצים לשנות את העולם על ידי כך שיאפשרו לאנשים אחרים לעזוב אותו מרצונם". כן, אפשר לסכם זאת גם כך. האדריכל טריסטן בסינגווטוויט אמר שינצל את הזמן ללמוד שיטות אדריכליות ליצירת סביבת מגורים בעולמות אחרים, מחוץ לכדור הארץ.

הטכנולוגיה הנוכחית של נאס"א מאפשרת נסיעה רובוטית של שמונה חודשים על מאדים, וסוכנות החלל מעריכה כי משימה אנושית תיקח בין שנה לשלוש שנים. מסיבה זו, סוכנות החלל האמריקנית מנסה לייצר הדמיות ותרחישים כבר על כדור הארץ, כדי ללמוד אותם. הנסיעה המתוכננת לכוכב עצמו תתרחש ככל הנראה בשנת 2030. נאס"א הוציאו על סימולציות מסוג זה עד כה כ-1.2 מיליון דולר. הם קיבלו תקציב של מיליון דולר לעוד שלוש סימולציות כאלה בשנים הקרובות.

הסימולציה האחרונה של נאס"א הייתה למשך שמונה חודשים והסתיימה בחודש יוני האחרון, כאשר עיקר המשימה של אנשי הצוות בה היה ללמוד לבשל במאדים. כאשר שוחררו, סיפרו אנשי הצוות של המשימה הקודמת כי התגעגעו בעיקר למקלחות ארוכות ואכילת פירות וירקות טריים. בסרטון הבא מתועדת הדמיית חיים על מאדים בהרי האלפים:

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טוויטר אוניברסיטת הוואי
אנשי צוות הניסוי
צילום: טוויטר אוניברסיטת הוואי
מומלצים