שתף קטע נבחר

הדברה ביולוגית בנס ציונה: "לא ירססו ילדים"

הישג לתושבים בנס ציונה: במקום ריסוס יוצבו מלכודות ללכידת הזבובים המזיקים לפרי

מבצע פריסת מלכודות לזבובים (הדברה ביולוגית) כתחליף למטוסי הריסוס יצא לדרך בנס ציונה. מאחורי היוזמה עומדת קבוצת אימהות , הנקראת "אף אחד לא ירסס את הילדים שלי". האמהות, ובראשן גלית אבינועם, הצליחו לרתום לפעולה את ראש העיר יוסי שבו וח"כ יעל גרמן, שאף התגייסה לטיפול פרלמנטרי בנושא ואף יזמה הגשת שאילתא למשרד החקלאות.

 

ניצחון לתושבים בנס ציונה (צילום: עיריית נס ציונה) (צילום: עיריית נס ציונה)
ניצחון לתושבים בנס ציונה(צילום: עיריית נס ציונה)

 

בסיום המבצע שהחל בהצבת מלכודות בחלקה הדרומי של העיר (לפני כשנתיים) בשטח של 150 דונם, יוצבו מעתה מלכודות ללכידת זבוב הפירות בחלקה הנוסף של העיר.

 

אבינועם, תושבת שכונת העמק בנס ציונה, אמרה: "המלכודות שיפרסו כעת בשלב השני ויביאו לפריסה מלאה של מלכודות בכל רחבי העיר, אמורים להביא להפסקה מלאה של הריסוסים האוויריים. אני רוצה להודות בשמי ובשם חברי ועד הפעולה 'אף אחד לא ירסס את הילדים שלי' לראש העיר יוסי שבו, שתמך בנו וגיבה אותנו מול הרשויות, ארגן ויזם אירועים סביבתיים להגדלת המודעות בעיקר בגני ילדים, ובתי ספר לטובת הסברה בנושא".

 

היא גם הודתה לח"כ גרמן והוסיפה: "הבעיה החמורה קיימת בכל רחבי הארץ, ובפרט בפריפריה וישנה אפשרות 'ירוקה' לפתור אותה בקלות, בצורה זולה וכלכלית עבור כולנו. ועד הפעולה "אף אחד לא ירסס את הילדים שלי" הודיע כי ימשיך בפעילותו מול גורמים שונים ומול הכנסת להביא לשינוי ארצי לפריסת מלכודות ידידותיות לסביבה בטיפול נגד זבוב הים התיכון בכל שטחי ההדרים והנשירים בארץ.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עיריית נס ציונה
מציבים מלכודת בפרדס
צילום: עיריית נס ציונה
מומלצים