שתף קטע נבחר

שי פירון עוזב את הכנסת: "שינינו את השיח"

שר החינוך לשעבר הודיע על עזיבת הכנסת לטובת תפקיד חינוכי: "הכנסת היא בית קדוש". אלעזר שטרן, מספר 12 ביש עתיד, ייכנס במקומו

שר החינוך לשעבר עוזב את הכנסת: ח"כ שי פירון הודיע על עזיבתו לטובת תפקיד חינוכי בעיריית שדרות. במקומו ייכנס הבא בתור ברשימת "יש עתיד" - אלעזר שטרן. בישיבה המיוחדת של הסיעה מודיע פירון על החלטתו, ובה ינאמו גם יו"ר המפלגה יאיר לפיד והח"כ הנכנס שטרן.


פירון מגיש את מכתב ההתפטרות ליו"ר הכנסת (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
פירון מגיש את מכתב ההתפטרות ליו"ר הכנסת(צילום: דוברות הכנסת)

פירון הנרגש אמר כי להיות חבר בכנסת ישראל זה המימוש של החזון היהודי. "הכנסת היא בית קדוש, לא פחות. הייתי שר חינוך. משימה שהיו בה הצלחות וגם כישלונות. הצטרפתי למשרד החינוך כדי לעודד שיח של הקשבה ומצוינות. זה לא עניין של יחידות לימוד אלא מתן הזדמנות לכל ילד בכל מקום בישראל, מכל דת בישראל. הצלחנו יחד עם הצוות המקצועי של משרד החינוך לשנות את השיח. את המנגינה הזאת איש לא יוכל לעצור". לדבריו, הוא יעבור לגור בחלק מימות השבוע בשדרות, "שם אסייע לחבר בין חינוך לתרבות".

 

פירון בן ה-50 נבחר לכנסת הקודמת ברשימת יש עתיד והפך לשר החינוך. הוא יזם כמה רפורמות כמו "ישראל עולה כיתה", אך בסוף 2014 התפטר מתפקידו לאחר פיטורי שרי יש עתיד מהממשלה. בכנסת הנוכחית שוב נבחר מהמקום השני ברשימה, וכיהן כסגן יו"ר הכנסת, חבר בוועדת הכנסת, יושב ראש השדולה לקידום מדיניות הצעירים ויושב ראש השדולה לקידום תנועות וארגוני נוער בישראל. 

זה שבא וזה שהולך. פירון ושטרן (צילום: אוהד צויגנברג, ידיעות אחרונות) (צילום: אוהד צויגנברג, ידיעות אחרונות)
זה שבא וזה שהולך. פירון ושטרן(צילום: אוהד צויגנברג, ידיעות אחרונות)

פירון ולפיד, היום בישיבת סיעת יש עתיד (צילום: אוהד צויגנברג, ידיעות אחרונות) (צילום: אוהד צויגנברג, ידיעות אחרונות)
פירון ולפיד, היום בישיבת סיעת יש עתיד(צילום: אוהד צויגנברג, ידיעות אחרונות)

לפני כשבועיים נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי הוא נסע לסדנת ויפאסנה ושתיקה בהודו כדי לשקול את המשך דרכו בכנסת.

 הוא התלבט מאז הבחירות אם לפרוש מהחיים הפוליטיים, ולפני ההחלטה הצטרף לסדנת ויפאסנה. מאז היבחרו פרסם ספר שתיאר את תקופתו במשרד החינוך ופירט את הניסיונות שלו לעמוד ביעדים שהציב לעצמו כדי לשנות את מערכת החינוך.

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי פירון הולך לעסוק בחינוך. "חברי האהוב, הרב שלי, מתפטר היום מהכנסת וחוזר לעסוק בייעוד שלו בעולם. הרב שי לא הולך מיש עתיד, הוא נשאר אחד מאיתנו, בשר מבשרנו, איש הרוח של יש עתיד", כתב לפיד. "הקמנו יחד את המפלגה המופלאה הזו ונמשיך יחד. זו דרך ארוכה, דרך של חיים שלמים. היא מובילה לאיחוד במקום לפיצול, ליהדות של חיבור ואהבת ישראל במקום קרע ושסע, למדינה שאותה מוביל ויוביל המרכז השפוי והיא לא נלקחה שבי בידי השבטיות, הסקטורים והמגזרים".
 

במקומו של פירון נכנס לכנסת אלוף (מיל') אלעזר שטרן, מספר 12 ברשימת יש עתיד. שטרן בן ה-59, לשעבר ראש אכ"א, כיהן בכנסת הקודמת כחבר כנסת מטעם "התנועה" בראשות ציפי לבני, אך הצטרף ליש עתיד לאחר החיבור של לבני עם מפלגת העבודה ויצחק הרצוג.

   

שטרן, מחליפו של פירון ברשימה, אמר היום: "אני שמח לחזור לכנסת כחלק מ'יש עתיד', שמגלמת בעיניי את כל מה שנכון בפוליטיקה הישראלית. מפלגה שמגשרת ומחברת בין חלקי החברה הישראלית, בדיוק כפי שאני פועל כל חיי. המרכז הפוליטי הוא שביל הזהב של מדינת ישראל ויש עתיד היא האלטרנטיבה השלטונית היחידה".

 


פורסם לראשונה 02/09/2015 08:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, ידיעות אחרונות
פירון מתחבק עם לפיד, היום
צילום: אוהד צויגנברג, ידיעות אחרונות
מומלצים