שתף קטע נבחר

אודי דוידי בעיר הגדולה. טור אישי

אודי דוידי מוציא אלבום חדש - ומגיש לכם שלושה שירים מתוכו בבכורה, וגם טור אישי על החיים במדבר, העוצמות של חודש אלול - והאיש שחי ב"אורות גבוהים". וכמו באלבום - הכל בעצם קשור אחד לשני

 

 

1. עיר זה סוג של מדבר

מידי פעם אני צריך לקחת את מקל הנדודים, ולהרחיק לכת למקום חדש. באלבום החדש שסיימנו זה עתה, מצאתי את עצמי לא מעט על ציר ירושלים - תל אביב. אני, בן הכפר, מתבלבל מהעיר הגדולה עד היום. היא עצומה, היא מרוכזת כל כך, "עיר ללא הפסקה".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>   

 

בגיל שלוש עזבתי את העיר הגדולה, ובכל מפגש אני לומד להכיר אותה מחדש אחרי שנים של מרחק. היא שונה כל כך מהמקום שבו אני גר. בדרכי חזרה הביתה, אני שם לב כל פעם מחדש, כיצד בארץ הקטנה והמיוחדת שלנו אפשר למצוא הכל במרחק יריקה. אני יוצא מתל אביב, ואחרי שעה וחצי של נסיעה, אני מוצא את עצמי מביט בנוף אחר לגמרי, מזג אוויר אחר לגמרי, ממש כמו שתי מדינות.

 

עוד תרבות בערוץ היהדות :

 

"עיר זה סוג של מדבר", אמר לי פעם חבר. ההמולה בעיר גורמת לבדידות מסויימת, ועל אף שהבתים צפופים כל כך, ומסביבך יש אנשים רבים, אתה עדיין יכול להרגיש כל כך לבד.  

 

 

אני יכול להרגיש את זה עכשיו, במפגש המחודש שלי עם העיר הגדולה. אבל כשאני חוזר הביתה, למושב השקט בו אני גר, ורואה את ההרים - אני מרגיש מה זה מדבר באמת.

 

2. לחודש אלול יש ריח מיוחד

בחודש אלול אפשר להרגיש את זה באוויר באופן מיוחד. ההרים מסביב מכניסים אותך לאווירה של "המלך בשדה", של חודש הרחמים והסליחות. זמן שבו יש תחושה כי המלך נגיש יותר לכולנו, קרוב יותר, רק מחכה שנפגוש בו.  

 

 

לחודש אלול יש ריח מיוחד, מן אווירה כזו ששום חודש בשנה לא זכה לה. זה לא משנה איפה אתה נמצא: בבית או על חוף הים, בהרים או בשפלה, מגיע הרגע שאם רק נרצה, ונביט מסביב, נוכל לנשום עמוק ולהרגיש שאלול נוכח סביבנו, נמצא בתוכנו.

 

את חודש אלול אפשר להרגיש באוויר. הרוח בבוקר מרגישה אחרת, הכל קצת כבד יותר, המשמעות קצת רחבה יותר, הכל חזק יותר באלול.

 

3. האיש שזורע טובות קטנות

הרבה "אורות גבוהים" פגשתי בעיר הגדולה. אבל זה שנחקק בלבי היה אותו איש פשוט שחייך כל הזמן.

לא תתפוס אותו אף פעם בלי חיוך תמידי שנסוך על פניו. "הוא באורות גבוהים", אומרים עליו החבר'ה.

 

בתוך עבודת האולפן המונוטונית, כשאני מרגיש שאני צריך להתאוורר לעיתים, אני יוצא החוצה, ומסתובב. שם פגשתי אותו. אדם לא צעיר, עובד בחנות של סלולר הסמוכה לאולפן. הקידמה הסלולרית והמירוץ הטכנולוגי רחוקים כל כך ממנו, ואני שאלתי את עצמי: מה הסוד שלו? מה גורם לו להיות שמח ומחייך? ואז גיליתי שהוא פשוט זורע טובות קטנות מסביבו. מחייך לסתם אדם ברחוב. יש בו משהו שמגיש עזרה גם בלי שתבקש. "לתת מכל הלב באהבה", זה משפט המפתח שלו.

 

וזו הברכה שלי לשנה טובה. שנזכה להכיר הרבה אנשים ב"אורות גבוהים", כאלה שזורעים טוב סביבם; שנזכה אנחנו לפזר טוב סביבנו, ולקבל "אורות גבוהים" בחזרה: "אורות גבוהים ברחובות שלנו, ימים מאושרים באים עלינו, באמונה שלמה, לתת מכל הלב באהבה" (מתוך שיר הנושא של האלבום "אורות גבוהים").

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ‫רמי זרנגר‬
"אורות גבוהים" - עטיפת האלבום
צילום: ‫רמי זרנגר‬
מומלצים