שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

חשיפה: אריה דרעי דן עם התאחדות הכדורגל על הזזת הכדורגל משבת כבר לפני 12 שנים

יו"ר התאחדות הכדורגל לשעבר, גברי לוי, הגיע אל אולפן ה"פטריוטים" וחשף כי פגש את שר הכלכלה כבר לפני למעלה מעשור. לוי: "הסברתי לו שזה בלתי אפשרי, הוא הבין"

 

 

"לפני 12 שנה הזמין אותי דודי אפל להיפגש עם אריה דרעי אצלו בבית. דרעי ביקש לדבר על העברת המשחקים מימי שבת", כך סיפר אמש גברי לוי, לשעבר יו"ר התאחדות הכדורגל באולפן "הפטריוטים". דרעי, כזכור, שוחרר מהכלא בשנת 2002 ועוד לא חזר לעולם הפוליטי.

 

לוי, שכיהו כיו"ר ההתאחדות ביון 1996 ל-2003, סיפר שדרעי הראה בקיאות בעולם הכדורגל והיה מעורה במה שקורה עם הקבוצות. הנושא על השולחן היה הנושא שמבעיר את עולם הכדורגל כיום – העברת משחקי הכדורגל משבת.

 

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

"אמרתי שאני אשמח, אבל בתנאי שיהפכו את ראשון ליום חופש כללי. הסברתי לו שזה בלתי אפשרי. אלפי נערים וילדים בימי חול הולכים לבית ספר, לא יוכלו ללכת לכדורגל. יש מאות קבוצות שמשחקות בשבת משמונה בבוקר לשש בערב. אי אפשר להעביר את זה בשום פנים", אמר לוי.

 

לדבריו, דרעי הבין את הנקודה. "זה קיים הרבה מאוד שנים. יש חיילים שבאים לראות. אם לא ישחקו בשבת, יהיה חילול שבת הרבה יותר גדול – הם יסעו לטיול".

 

יו"ר ההתאחדות תקף את שופטת בית הדין לעבודה אריאלה גילצר שקבעה כי על פי חוקי העבודה אסור לשחקני הכדורגל לערוך משחקים בשבת. "השופטת קבעה לפי החוק", אמר, "אבל לא לפי ההיגיון. הייתה צריכה לתת דרך לפתור את הבעיה, זה לא יקרה. ימשיכו לשחק כדורגל בשבת".

 

גם מנהלת הכדורגל, שניסתה להעביר את משחקי הליגה הלאומית בכפוף לדרישות זכיין השידור ערוץ 5, זכתה לביקורת רבה מלווי שטען שהם לא היו צריכים לערוך את השינוי הזה וכי היא "העירה את זה מעיר המתים". כמו כן הוא טען כי איומי השביתה של המנהלת הם איומי סרק. "הם מדברים שטויות, אם הם ישבתו, יצטרכו לשלם לשחקנים ולעסקנים, ולא יהיו הכנסות מהטוטו או מכרטיסים", ופסק כי "הם לא ישבתו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
גיא דיין, הפועל פתח תקווה
צילום: אורן אהרוני