שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

היועצים של הילארי: אנטי-ישראליים, סולדים מנתניהו ולא מעריכים את אייפאק

במסגרת גילויי המיילים של המועמדת לנשיאות, נחשפים פרטים חדשים על הגישה של הכוורת של קלינטון. "הטון ההיסטרי מדי של ההנהגה הישראלית מושרש בחלקו"

מבט קצר במיילים החדשים שחשפה מחלקת המדינה, נראה כי המועמדת המובילה לנשיאות ארה"ב, הילארי קלינטון, מוקפת ביועצים ביקורתיים כלפי ישראל, ראש הממשלה, הקהילה היהודית באמריקה ואייפאק, כך מסבירה כתבת ה"וויקלי סטנדרט", שושנה וויצמן.

 

סידני בלומנטל, יועצה הקרוב של קלינטון שלח לה כתבה שכותרתה היא "כישלונו של הממסד היהודי-אמריקאי". בלומנטל הוסיף כי "הטון ההיסטרי מדי של ההנהגה הישראלית ושל הקהילה היהודית מושרש בחלקו, וטמון עמוק בהתפתחות שלהם". קלינטון מצידה ביקשה לקבל שלושה עותקים מודפסים לכתבה.

 

הילארי וביל קלינטון. יועצים אנטי-ישראלים (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
הילארי וביל קלינטון. יועצים אנטי-ישראלים(צילום: Gettyimages)

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

במייל נוסף, שעורר מהומה רבה, שלחה קלינטון עצמה מכתב לסגן ראש המטות המשולבים, ג'ייק סוליבן, שכותרתו היא "התמודדות עם נתניהו", כשהשימוש במונח "התמודדות עם" טעון ביחס למי שאמור להיות בעל ברית של האמריקאים.

 

בלומנטל הזכיר לקלינטון שלא לתת לנתניהו לקבוע את התנאים בקמפ דיוויד. "אל תבואי עם דף ריק או תתני לביבי להטוות את התנאים. יש כבר תנאים", כתב. הוא גם שלח לה מספר רעיונות. "זה יציב את הנטל על ביבי להתנער מברק(אובמה) בעקרונות ובפרטים אם הוא מביע התנגדות, לפצל את הקואליציה שלו ולהתגלות כסרבן". כותרת המייל הייתה "רעיון, אולי חסר תועלת, אבל אע"פ...". קלינטון, מצידה, הודתה לו והשיבה שהרעיון שלו "לא חסר תועלת".

 

מייל נוסף של בלומנטל אמר לקלינטון "להחזיק את רגליו של ביבי על האש" לקראת נאומה באייפאק. הוא הוסיף "בזמן שאת משבחת את השדולה, תזכירי בעדינות אבל בישירות ככל שאת יכולה שאין להם מונופול על דעת הקהל של יהודי אמריקה. ביבי אוסף את ארגוני היהודים של אמריקה (והשמרנים החדשים, הימין הדתי וכל מי שהוא יכול לגייס) נגד הממשל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד