שתף קטע נבחר

מתפללים ביחד: סליחות שנכנסות לנשמה. צפו

החל ממוצאי השבת מתכנסים כלל ישראל - אשכנזים ובני עדות המזרח - בבתי הכנסת לאמירת הסליחות המסורתיות, שייאמרו עד לערב יום הכיפורים. כך נראתה אמירת סליחות מוזיקליות בנוסח קרליבך, עם יצחק מאיר ונגנים

 

 

מאות-אלפי יהודים בארץ ובעולם, בני קהילות אשכנז, החלו אמש (מוצאי השבת) באמירת "סליחות" - אחד הביטויים המובהקים לתשובה הנעשית, על פי המסורת, לקראת ראש השנה. בכך הצטרפו אל בני עדות המזרח, הנוהגים כן כבר מראש חודש אלול (לפני כשלושה שבועות), ולמעשה נכנסים אל הישורת האחרונה שלפני "יום הדין".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

אם פספסתם את השידור החי - אתם מוזמנים להצטרף גם עכשיו לסליחות בסגנון ונוסח "הרבי המרקד" שלמה קרליבך , ובליווי כלי נגינה, מבית הכנסת "אוהל נחמה" בשכונת טלביה בירושלים, בהנחייתו של הזמר ובעל התפילה יצחק מאיר. האירוע נערך על ידי קהילת קריית שמואל ובחסות המחלקה למורשת ישראל בעיריית ירושלים ומנהל קהילתי "גינות העיר". 

 

מאיר מספר כי את הסליחות המוזיקליות התחיל לפני כשמונה שנים, לאחר שחרורו מצה"ל, יחד עם קומץ חברים - והופתע לגלות שהוא לא לבד: "לתומי חשבתי שזה שיגעון אישי שלי, ומאז כל שנה אני מגלה שוב מחדש שזה ממש לא רק אני. מניין המתפללים איתנו רק הולך וגדל מאלול לאלול, ובכל פעם צריך למצוא לו מקום חדש, רחב יותר".

 

"אני שמח לגלות שהרצון של הנשמה להתחבר דרך נגינה ושירה אל הטוב, אל הקדוש, הוא חוצה מגזרים. זה צורך של המוני אנשים. אני מזמין את כל מי שמרגיש שהלב שלו כמה לתפילה וטוהר דרך שירה ונגינה להצטרף אלינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אלפסי
יצחק מאיר
צילום: מאיר אלפסי
מומלצים