שתף קטע נבחר

חולדאי: לפזר את ועידת העבודה. במפלגה טוענים: "נכנס לפוליטיקה הארצית"

מתמודד חדש על ראשות המפלגה? ראש עיריית תל אביב שלח אגרת לחברים וקרא לפזר את ועידת המפלגה: "החזון ההרצליאני בסכנה". ח"כ מיכל בירן: "הוא מכוון לראשות העבודה. זה גדול עליו"

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, שעשוי להתמודד על ראשות מפלגת העבודה לקראת הבחירות הבאות, שלח הערב (ב') אגרת אל חברי המפלגה ובה קרא לפזר את ועידת המפלגה. בתגובה אמרה ח"כ מיכל בירן: "חולדאי בעצם הכריז באופן לא פורמלי על כניסתו לפוליטיקה הארצית כשהוא מכוון לראשות מפלגת העבודה".

 

באגרת כתב חולדאי: "הנושא החשוב ביותר על סדר היום הלאומי הוא הצורך הדחוף והמיידי של ישראל להתניע את התהליך המדיני ולהביא לידי היפרדות מהפלסטינים על מנת להבטיח את המשך קיומה של מדינה בעלת רוב יהודי. החזון ההרצליאני, של מדינת יהודים דמוקרטית, עומד בפני סכנה. אם לא נשכיל להיפרד ממיליוני פלסטינים שעליהם אנו שולטים היום,

הרי שרעיון שתי המדינות יתפוגג תוך שנים מעטות ובין הים לירדן תהיה מדינה אחת שבה היהודים יהיו מיעוט.

 

"הגיע הזמן לבחור מחדש את הוועידה באופן דמוקרטי עם מספר מועט ומוגבל ביותר של צירופים. צירופים המוניים, כפי שהיינו עדים להם בוועידות האחרונות, מעוותים את רצון החברים ומערערים את האופי הדמוקרטי של הוועידה ושל המפלגה כולה – שעליו גאוותנו. ולכן זה מאוד פשוט: יש לבחור ועידה חדשה ולפזר את הישנה".

 

ח"כ בירן אמרה בתגובה: "הגישה של חולדאי שמרנית ומיושנת והיא איננה הדרך שבה מפלגת העבודה צריכה לצעוד. לאחר שהתנגד בכל כוחו לתקצוב דיפרנציאלי בחינוך ואיים על חברי הכנסת שיסירו את תמיכתם בחוק, כעת הוא מבקש להחזיר את מפלגת העבודה עשרות שנים לאחור ולא במובן הטוב. עלינו לצאת החוצה ולפנות אל כלל החברה הישראלית ולא להסתגר בדל"ת אמותינו. רון חולדאי הוא אדם מוכשר ורב פעלים, אבל זה גדול עליו, הוא אינו מתאים להנהיג את מפלגת העבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
רון חולדאי
צילום: עידו ארז
מומלצים