שתף קטע נבחר

השיטה שעובדת: כך תגשימו את החלומות בשנה הבאה

שנה חדשה עומדת בפתח וזו ההזדמנות שלנו להסתכל קדימה ולחשוב מה אנחנו באמת מייחלים שיקרה לנו בשנה הקרובה. אבישי מתיה מסביר איך כתיבת רשימה מפורטת, תקרב אתכם אל היעד

קחו עט, תביאו נייר ותרשמו: מה אני רוצה שיקרה לי בשנה הבאה? איפה אני שואף להיות בדיוק בעוד שנה מהיום, היכן אני רוצה לגור, עם מי אני רוצה לחיות, איפה אני רוצה לעבוד, כמה אני רוצה להשתכר, מה אני רוצה לחוות, ואלו חלומות אני רוצה להגשים?

 

הכתבות הקודמות בסדרה:

אהבה מתחילה בהחלטה: איך לשמר זוגיות מוצלחת

הניחו את העבר מאחור - אל תתנו לפחד לשלוט בכם

הדרך לאושר: די להילחם בסימני הזמן - השלימו עם גופכם

 

כתבו הכל, בלי לסנן, בלי לבקר, בלי לגמד, בלי לפחד. כתבו מה אתם רוצים להשיג בכל תחום. לא רק בקריירה וכסף. גם בזוגיות ומשפחה, גם ביחסים עם הסובבים אתכם (חברים, שכנים, קולגות בעבודה), גם באיכות החיים שלכם (שינה, תזונה וספורט), ונא לא לשכוח את הבילויים, הטיולים והנסיעות לחו"ל.

 

כל דבר שעולה בדעתכם ואתם רוצים שיקרה לכם בשנה הקרובה, תעלו על הדף, תרשמו, תפרטו, אל תוותרו עליו, אל תשאירו אותו עמוק בפנים. תנו לו להשתחרר. להיות חופשי.

 

מה שאתם רוצים - אתם יכולים להגשים

אחרי שתסיימו לכתוב, אחרי שתרגישו שהוצאתם הכל, קחו נשימה עמוקה והביטו בנייר. קיראו כל מילה וכל אות, פעם ועוד פעם ועוד פעם. התפעלו ממה שכתבתם והסכימו לקבל זאת.

 

הסכימו לכך שמה שכתבתם אינו פנטזיה, לא דמיון, לא גדול עליכם ולא בלתי אפשרי. הרשימה הזו היא החזון שלכם, היא אתם - גדולים, מסוגלים, נהדרים ויכולים.

 

אחרי שהוצאתם את הכל, עשו קצת סדר ותחלקו את החזון שלכם לפי נושאים. למשל, אם אני כרגע לבד ורוצה שתהיה לי זוגיות, אני יכול לכתוב: את מי אני רוצה להכיר, אל מי אני רוצה להתקרב, איך אני מציג את עצמי באתרי היכרויות, איך אני מרחיב את חוג חבריי בפייסבוק, כיצד אני יוצר נוכחות באינסטגרם, היכן יש מקומות שבהם אפשר להכיר, מי מחבריי יתמוך בי וישמח להכיר לי, ובכלל, איזו מין זוגיות אני רוצה, איזה סוג של קשר מתאים לי, ועד כמה אני מוכן ללכת רחוק בשביל זה.

 

להסתכל עמוק פנימה

ערב ראש השנה מהווה הזדמנות נפלאה לחשבון נפש אמיתי עם עצמכם. חשבון הנפש הזה אינו כולל, לשם שינוי, את מה שלא השגתם, את ההחמצות, את האכזבות, את הוויתורים ואת הפשרות שעשיתם, אלא את מה שאתם רוצים להשיג. את מה שאתם רוצים שיקרה מעתה ואילך. אתם, רק אתם, יכולים לגרום לזה לקרות.

 

אני לא מתכוון שזה יתגשם כוח המחשבה, או בכוח הרצון. אני לא מאמין בכך שתשבו בבית, תעצמו עיניים, ופוף - זה יקרה. ממש לא. אתם תגרמו לזה לקרות, תהפכו את החלומות שלכם למציאות. אתם תייצרו מהפנטזיות שלכם תכנית פעולה, ותיישמו את התכנית. אם אתם תעשו, זה יקרה. ואם אתם לא תעשו, זה לא יקרה.

 

כתיבת החזון היא התבוננות פנימה, לתוך תוכי, אל הרצונות, התשוקות, והמאוויים שלי, אל דברים שאולי הדחקתי עם השנים, ויתרתי עליהם ואפילו שכחתי מקיומם. הכתיבה מחברת אותי למי שאני, מזכירה לי את מי שאני ומאפשרת לי להיות מי שאני. הכתיבה עוזרת לי ליצור בהירות בחיי, וכשיש בהירות, אני יודע לאן אני רוצה ללכת, מה אני שואף להשיג ואיך אני גורם לזה להתממש - איך אני, בכוחות עצמי,מחולל את השינוי.

 

גם אם אתאכזב, לא ארפה. גם אם אכשל, לא אתייאש. גם אם אפול, אקום, כי ברגע שיצאתי לדרך, אין כבר דרך חזרה. אני מביט קדימה באופטימיות, עסוק בעשייה ולא בהתבכיינות, בהגשמה ולא בהימנעות, אין לי תירוצים והסברים אלא נימוקים ואישורים. אני חושב חיובי, חי את היש ומגשים הלכה למעשה את מי שאני רוצה להיות, את מי שאני.

 

החזון שלי אולי לא יתגשם במלואו במהלך השנה הקרובה, אבל גם אם אגשים את חלקו, ארגיש מסופק, שמח ומלא אנרגיה, ובעיקר אבין שאם אני רוצה, אני גם יכול, ואם אני עושה, אז יש תוצאות. ואני, רק אני, אחראי לאושר שלי.

 

הכותב הוא מאמן למנהיגות ולתקשורת

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כשאתם כותבים את החזון, אתם מסתכלים קדימה באופטימיות
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים