שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מטעני צינור בירושלים: צפו בפריצה להר הבית
  עימותים, רגע לפני החג: פלסטינים חסמו במוטות ברזל, ארונות ושמשיות את הכניסה לאל אקצה. המשטרה פרצה, ורעולי הפנים ירו זיקוקים ויידו אבנים. בהר הבית נמצאו צינורות החשודים כמטענים, גם בדירה בעיר נמצאו מטעני צינור

   

   

  פריצת הכוחות להר הבית

  פריצת הכוחות להר הבית

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עימותים בהר הבית , ביום האחרון של תשע"ה: רגע לפני ראש השנה התבצרו הבוקר (יום א') פלסטינים בתוך מסגד אל אקצה שבמתחם ההר. כוחות המשטרה פרצו בעקבות זאת למתחם והחרימו חלק מהציוד שהכניסו אליו הפלסטינים. צפו בתיעוד מפריצת הכוחות.

   

  הפלסטינים ירו זיקוקים ויידו אבנים לעבר השוטרים, בעת כניסתם למתחם. כוחות מג"ב חסמו בעקבות זאת את המעבר להר הבית. בכניסה למסגד אל אקצה נתפסו צינורות החשודים כמטעני צינור. הם נתפסו והוצאו מהמקום על ידי חבלן משטרתי. להר הבית הגיע הבוקר שר החקלאות אורי אריאל. גם ארי זיבוטפסקי, שהמאבק של בנו מנחם הוביל לעימות בין ישראל לארצות הברית, עשה את החג בהר הבית.

   

  עושים חג, בהר הבית    (צילום: אלי מנדלבאום)

  עושים חג, בהר הבית    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  העימותים בהר הבית (צילום: דוברות משטרת ישראל) (צילום: דוברות משטרת ישראל)
  העימותים בהר הבית(צילום: דוברות משטרת ישראל)
   (צילום: אביב טטרסקי עיר עמים) (צילום: אביב טטרסקי עיר עמים)
  (צילום: אביב טטרסקי עיר עמים)

  הוחרם הציוד של חלק מהפלסטינים (צילום: דוברות משטרת ישראל) (צילום: דוברות משטרת ישראל)
  הוחרם הציוד של חלק מהפלסטינים(צילום: דוברות משטרת ישראל)
  מהמשטרה נמסר כי במהלך הלילה, בפעילות משותפת של ימ"ר ירושלים ושב"כ, נתפסו בחיפוש בדירה במזרח ירושלים כמה מטעני צינור. על הפרטים עצמם הוצא צו איסור פרסום. במקביל התברר כי כמה צעירים ערבים, חלקם רעולי פנים, התבצרו הלילה במסגד אל אקצה שבהר הבית.

   

  המתבצרים אספו אבנים וזיקוקים, הקימו מחסומים למניעת סגירת דלת הכניסה האחרונה למסגד, בהם ארונות נעליים, מוטות ברזל ועץ חבלים שנקשרו לדלתות המסגד, שמשיות גדולות, רשתות ועוד, כל זאת במטרה להתעמת עם השוטרים והלוחמים ולפגוע בשגרת הביקורים בשטח הר הבית, בערב החג.

   

  מההודעה נאמר כי כוח המשטרה, בפיקודו של מפקד המחוז, ניצב משה (צ׳יקו) אדרי, הפתיע את המתבצרים הפורעים ונכנס לשטח הר הבית סמוך לשעה 06:45, במטרה לאפשר את תחילת הביקורים בשטח ההר בשעה המקובלת. מיד עם כניסת כוח המשטרה ומג"ב לשטח ההר רעולי הפנים נמלטו למסגד והחלו ליידות עשרות אבנים ובלוקים לעבר השוטרים מתוך המסגד, לצד ירי עשרות זיקוקים בכינון ישיר לעבר השוטרים.

   

  מפקד המחוז, ניצב אדרי, אמר כי מדובר "באירוע חמור. נערכנו בהתאם לכל תרחיש אפשרי והשוטרים, לוחמי היס"מ ולוחמי מג"ב ראויים לכל שבח על פעילותם המקצועית, תוך מסירות ונחישות שהביאה לסיום ההתפרעות במהירות ואיפשרה את פתיחת הר הבית למבקרים בשעה היעודה. אנו משקיעים משאבים רבים במטרה לאפשר את חופש הפולחן לכלל הדתות והעדות בירושלים. עם זאת, נמשיך לפעול ולגלות אפס סבלנות כלפי כל נסיון להפר את הסדר ולפגוע בסטטוס קוו הקבוע בהר הבית".

   

  השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, בירך את המשטרה וציין כי "האירועים החמורים שהתרחשו הבוקר בהר הבית מחייבים את כולנו לעשות חושבים לגבי ההסדרים הנהוגים בהר. לא יכול להיות שהפורעים המוסלמים שהתבצרו במהלך הלילה בהר הבית, יהפכו את המקום הקדוש הזה ברצותם לזירת קרב הכוללת זריקת אבנים, ירי זיקוקים בכינון ישיר על כוחות הביטחון ואף החדרת מטעני חבלה לשטח ההר".

   

  בתוך כך, בארגון "עיר עמים" טענו הבוקר כי בשל החסימות הרבות בסביבת הר הבית ובעיר העתיקה תושבים מוסלמים לא יכולים להגיע ליעדם ואף ילדים קטנים שצריכים להגיע לבתי הספר של הווקף בהר הבית נקראו לשוב לבתיהם. לטענת אביב טטרסקי, תחקירן של ארגון עיר עמים, המשטרה מפעילה כוח בלתי סביר כדי למנוע מעבר של מוסלמים מעבר למחסומים שהוגדרו בעיר העתיקה.

   


  השר אריאל, היום בהר הבית ()
  השר אריאל, היום בהר הבית

  הביקורים נמשכו כמתוכנן (צילום: אביב טטרסקי עיר עמים) (צילום: אביב טטרסקי עיר עמים)
  הביקורים נמשכו כמתוכנן(צילום: אביב טטרסקי עיר עמים)

  בשבוע שעבר חתם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון על ההתארגנויות "מוראביטון" ו"מוראביטאת" כהתאחדויות בלתי מותרות. בהחלטה נאמר כי ארגונים אלו מהווים גורם מרכזי ביצירת המתח והאלימות בהר הבית בפרט ובירושלים בכלל: "מדובר בפעילות מתסיסה ומסוכנת נגד תיירים, מבקרים ומתפללים במקום, המובילה לאלימות ועלולה לפגוע בחיי אדם".

   

  בבקשת השר לביטחון הפנים ארדן מיעלון להכריז בדחיפות על אותם התארגנויות, ובהם ארגון הנשים מוראביטאת, כהתאחדויות בלתי מותרות נאמר כי "ארגונים אלה מנהלים מעקב אחר ביקורי יהודים בהר הבית, צועקים באופן מתלהם ומסית וחוסמים את דרכם של מבקרים בהר. מטרתם היא להצר את צעדיהם של יהודים המבקשים לבקר במקום באמצעות אלימות והפחדה".

   

  בתוך כך, הלילה כוח צה"ל מגדוד שמשון של חטיבת כפיר חשף רובי ציד, סכינים, וחלקי נשק נוספים במהלך מעצר של מבוקש פלסטיני ליד חברון. בנוסף עצרו כוחות צה"ל הלילה בגדה ארבעה מבוקשים נוספים לחקירה.

   

  עומרי אפרים ויואב זיתון השתתף בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות משטרת ישראל
  חשד למטעני צינור בהר הבית
  צילום: דוברות משטרת ישראל
  מומלצים