שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

הר הבית: "בכל יום יש סטטוס קוו חדש"

ההסלמה בעיר הבירה נמשכת ושני הצדדים מטיחים האשמות זה בזה. מלך ירדן מתערב, ראש הממשלה משנה מדיניות ובמסגד אל אקצה האבנים ממשיכות להיערם. יהודה גליק: "אתה עולה בידיעה שתהיה קורבן לאלימות"

 

 

"אין דבר כזה סטטוס קוו, בכל יום יש סטטוס קוו חדש", אמר אמש יהודה גליק, יו"ר מיזם הליב"ה(לחופש יהודי בהר הבית) שהגיע אל אולפן "הערב ב-7" לאחר התגברות המהומות בהר הבית.

 

לאור התקריות בימים האחרונים בירושלים, בהן נרצח אלכסנדר לבלוביץ', הצהיר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על מדיניות תקיפה יותר נגד טרור האבנים. בהתייחסותו אל הר הבית אמר רה"מ כי הוא "בעד שמירה קפדנית על הסטטוס־קוו בהר הבית, אך הסטטוס־קוו מופר כל הזמן על ידי מסיתים, פורעים שמתבצרים בהר הבית ומתנכלים למבקרים יהודים".  

 

"משום מה, במשך כל השנים, הסטטוס קוו הולך ונעשה לרעת היהודים". לדברי גליק, עד לשנת 2000 הר הבית היה פתוח מדי יום – אפילו בשבתות – אך מאז ההר סגור גם ביום זה. בעבר, הזכיר, יהודים יכלו להתפלל באחת מפינות ההר, אך היום בכל פעם שעולים יהודים אל ההר הם זוכים לליווי צמוד, רועש ולעיתים אף אלים של קבוצות מוסלמיות. "אתה עולה בידיעה שאתה תהיה קורבן לאלימות", סיכם גליק את החוויה.

 

פעיל הר הבית הסביר כי המדיניות של השר היוצא לביטחון פנים, בנימין אהרונוביץ', עודדה טרור. "במזרח התיכון, אם אתה מבליג הטרור מבין שזה לא מזיז, אז צריך לעשות משהו חמור יותר". לדבריו, השר החדש, גלעד ארדן, נבחן בימים אלו על ידי אותן קבוצות שבודקות את הגבולות החדשים.

בתוך כך, בצל האירועים האחרונים, הבוקר עלתה קבוצת פעילים פוליטיים של אגף הצעירים של מפלגת הליכוד אל הר הבית, למרות לחצים מלשכת ראש הממשלה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הערכות מוסלמית נגד כוחות הביטחון בהר הבית
צילום: רויטרס