שתף קטע נבחר

ברק לאנשי הרוח: לא אלך לאחדות שתקריב השלום

ראש הממשלה, אהוד ברק, נועד בביתו עם פרופסורים, שחקנים וזמרים, שביקשו להביע בו תמיכה. בתום הפגישה הם מסרו כי ברק הודיע להם שלא יילך לאחדות עם שרון

עשרות אנשי רוח הגיעו הערב (שבת) למפגש עם ראש הממשלה אהוד ברק בביתו בירושלים, כדי להביע תמיכה במועמדותו לראשות הממשלה בבחירות שייערכו בעוד כעשרה ימים. בין אנשי הרוח שהגיעו למפגש היו הפרופסורים עמנואל סיון, זאב שטרנהל ואבישי ברוורמן, ראשי שלום עכשיו, בהם צלי רשף וז'נט אביעד, וזמרים ושחקנים, ביניהם אחינועם ניני, עפרה ויינגרטן, אביב גפן, גילה אלמגור וחנה מרון.
פרופ' אריה ארנון, מראשי שלום עכשיו, אמר כי במהלך הפגישה עמם הודיע ברק כי לא ילך בשום מקרה לממשלת אחדות שתקריב את השלום לטובת הממשלה.
"הכל נורא מנומס, אבל זה בלתי אפשרי, אנחנו נלחמים על חיינו", אמרה השחקנית הוותיקה חנה מרון. "אסור לשים פתק לבן, אסור לאפשר לשרון להיות ראש ממשלה, כולנו - מי שמבין בביטחון ומי שלא - מוכרחים להצביע לברק".
"ברק הוא ראש הממשלה הקרוב ביותר לארץ הצבי", אמר לובה אליאב, "אותו הדגל שזכיתי להרים אחרי מלחמת ששת הימים. אני מקווה שנקטין עד למינימום את מספר האנשים ממחנה השמאל, שעומדים לוותר על זכות ההצבעה".

אביב גפן: "ברק לפני הרעם"

גם השחקנית גילה אלמגור קראה שלא להצביע בפתק לבן: "כל אלה שיש להם בטן מלאה על ברק - את החשבון איתו אנחנו נעשה אחרי הבחירות. עכשיו צאו מהבית, כי לא ברק או שרון הם החשובים, אלא הדרך".
אביב גפן אמר בסיום המפגש כי "יצאתי מחוזק כפליים שזו הדרך הנכונה. אני קורא לכולם - הצביעו ברק לפני הרעם".
בלטו בהיעדרם מספר אנשי רוח שנתנו את הבטחתם להגיע. בין היתר ציפו המארגנים גם לבואם של א.ב יהושע, דוד גרוסמן, דודו דותן, עמוס עוז, מאיר שלו, שלמה ארצי, גידי גוב ויוסי בנאי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גילי כהן מגן
ברק וגילה אלמגור במפגש
צילום גילי כהן מגן
צילום: ערן (יופי) כהן
גפן. זאת הדרך הנכונה
צילום: ערן (יופי) כהן
מומלצים