שתף קטע נבחר

דיווח אנונימי לרשויות המס: הארכה עד יוני 2016

נוהל גילוי מרצון, המאפשר דיווח אנונימי לרשויות המס ואמור היה להסתיים בסוף החודש, יוארך עד יוני 2016. עד כה הוגשו 2,371 בקשות לדיווח אנונימי

רשות המסים הודעה היום (ב') כי "נוהל גילוי מרצון" המאפשר דיווח אנונימי, על הון לא מוצהר, יוארך עד ל- 30 ביוני 2016.

 

  • גילוי מרצון: איך זה עובד?

 

עד כה הוגשו במסגרת הנוהל 3,832 בקשות לגילוי מרצון, מהן 2,371 במסלול אנונימי, 939 במסלול מקוצר ו-522 במסלול הרגיל. כמו כן, נחשף במסגרת הנוהל הון של 10.6 מיליארד שקל, שנכנס למערכת הדיווח השוטפת ברשות המסים.

 

נזכיר כי הליך גילוי מרצון מאפשר לתושבי ישראל המחזיקים הון בחו"ל לדווח על הכנסותיהם לרשות המסים מבלי להיות חשופים להליך פלילי.

 

ההליך מותנה במספר תנאים, בהם, הגילוי מרצון, מקורו בפניה כנה ולא נעשה בעקבות חקירה או בדיקה המתבצעת על ידי רשות המסים או רשות שלטונית אחרת וכן בתנאי שאין מידע קודם בידי רשות המסים הקשור לגילוי מרצון.

 

במסגרת ההליך הזה, שעודכן מחדש בספטמבר 2014 פורסמו גם שתי הוראות שעה התקפות למשך שנה (עד ספטמבר 2015). הראשונה היא גילוי מרצון אנונימי - עורך הדין המייצג את מגיש הבקשה לגילוי מרצון, לא יחשוף את השם של בעל חשבון בנק בלתי-מדווח בחו"ל, אלא רק לאחר שיגיע להסדר עם רשות המסים בנושא מיסוי ההכנסות.

 

השניה היא המסלול הירוק – המסלול הירוק מאפשר הגשת דו"חות למס הכנסה ללא צורך במשא ומתן, והוא מיועד לנישומים בעלי הון לא-מדווח בחו"ל של עד 2 מיליון שקל והכנסה שלא דווחה בשיעור של עד חצי מיליון שקל.

 

כאמור, בהמשך לשיחות בין רשות המסים למשרד המשפטים ולאור הצלחתו של נוהל הגילוי מרצון מודיעה היום הרשות כי הוחלט להאריך את המועד האחרון להגשת בקשות, במסגרת הוראות השעה בנוהל, עד ליוני 2016.

 

כמו כן, על רקע בקשות של הלשכות המקצועיות, נערכה עם היועץ המשפטי לממשלה בחינה מחודשת של התנאים לנוהל ונקבע כי במסגרת הוראת השעה המוארכת יבוטל התנאי לפיו נדרש תשלום מס משמעותי על ידי המבקש. לאור ההחלטה, הרשות תפנה בכתב למי שהגישו בקשות שנדחו על רקע זה ותודיע כי באפשרותם לפנות שוב במסגרת הוראת השעה שהוארכה. הסוגיה תיבחן שוב עם תום הוראת השעה בהקשר לנוהל הקבוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים