שתף קטע נבחר

טבע רוכשת את חברת Rimsa המקסיקנית ב-2.3 מיליארד דולר

רימסה היא חברת תרופות עצמאית במקסיקו עם פורטפוליו מוצרים ופטנטים באמריקה הלטינית. רימסה רשמה הכנסות של 227 מיליון דולר ב-2014

טבע, יצרנית התרופות הישראלית הודיעה על רכישתה של Rimsa, חברה גנרית מקסיקנית בתמורה ל-2.3 מיליארד דולר. ברכישה החברה גברה טבע על חברות כמו פייזר, סאנופי, אבוט וטקדה.

 

ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל טבע: "עסקה זו מקדמת את האסטרטגיה שלנו להגדיל את נוכחותנו בשווקי מפתח מתעוררים בכדי למצב את טבע לצמיחה ארוכת טווח בשווקים אלו. רימזה תספק לטבע פלטפורמת צמיחה משמעותית על ידי שילוב בין מותג חזק, פורטפוליו מוצרים מוגני פטנט, קו מבטיח של מוצרים בפיתוח, מערכות יחסים חשובות עם רופאים, מטופלים וספקים, ונוכחות מסחרית חזקה".

 

הכנסות רימסה ב- 2014 עמדו על 227 מיליון דולר עם צמיחה שנתית של 10.6% מאז 2011. לחברה פורטפוליו נרחב של מוצרי מקור, כולל מוצרי "תרופות משולבות" אשר הניעו את צמיחת החברה.

 

סיגי אולפסון, נשיא ומנכ"ל תרופות גנריות גלובליות בטבע: "בנוסף לפורטפוליו הייחודי של מוצרים מוגני פטנט, רימזה מבדלת את עצמה כספקית מובילה של מוצרי מקור ממותגים המגבירות היענות בשימוש ומפחיתות את העלות הכוללת למטופלים. אנו נבנה על גבי מוניטין המותג, מודל כוח המכירות המוצלח, טביעת הרגל המסחרית ובסיס הלקוחות הנאמן שלהם בכדי להציע תרופות מקור וגנריות נוספות של טבע למטופלים במקסיקו ועל פני האזור".

 

העסקה צפויה להסגר בתחילת הרבעון הראשון של 2016 ולא צפויה להשפיע על רווחי 2016, אלא להוסיף לרווח למניה החל מהרבעון הראשון של 2017. לרימזה אין חוב או קופת מזומנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארז ויגודמן מנכ"ל חברת טבע
מומלצים