שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מיכל אמדורסקי וליטל שוורץ יקבלו פיצוי של עשרות אלפי שקלים

  שחקני המחזמר "שודדי הקאריביים" תבעו את ההפקה בטענה שלא קיבלו שכר מלא, ובית המשפט קבע שיקבלו תוספת. בין המפוצים: ליטל שוורץ, אריה מוסקונה, שלומי קוריאט, מיכל אמדורסקי ואביהו שבת

  בתום שלוש שנים של מאבק משפטי, כוכבי המחזמר "שודדי הקאריביים" יפוצו על ידי הפקת המופע. בית משפט השלום בתל אביב קיבל את תביעת השחקנים, בהם ליטל שוורץ, אריה מוסקונה, שלומי קוריאט והזמרים מיכל אמדורסקי ואביהו שבת, שטענו כי לא קיבלו את מלוא שכרם על ההצגה. לעומת זאת, תביעת הנגד של המפיקה שרונה אלבאום, שטענה כי נעשה מרד שחקנים, נדחתה.

   

  בית המשפט קבע פיצוי של 64,210 שקלים לשחקנים: שלומי קוריאט יפוצה ב-13,566 שקלים, ליטל שוורץ תקבל 10,150 שקלים, מיכל אמדורסקי תקבל 10,695 שקלים, אביהו שבת יקבל יותר מ-12 אלף שקלים והשחקן אריה מוסקונה יקבל מעט יותר מעשרת אלפים שקלים.

   

  מיכל אמדורסקי. תקבל פיצוי (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
  מיכל אמדורסקי. תקבל פיצוי(צילום: ענת מוסברג)
    

  הפרשה החלה ב-2012, לאחר העלאת ההצגה בחנוכה. בין ההפקה לשחקנים התעורר ויכוח כספי בעקבות שלוש הצגות

  נוספות שהועלו לטענתם מעבר לחוזה, שעמד על 20 הצגות. בנוסף טענו שלא קיבלו תשלום נוסף על השתתפותם בתקליטור ה-DVD של ההצגה - בניגוד למה שסוכם עמם מראש. בית המשפט אישר כאמור בהחלטתו כי הם זכאים לתוספת תשלום.

   

  "התרשמותי מהראיות שהובאו לפניי היא, כי ההפקה התנהלה באופן סוער, ללא סדר או שיטה, ומבלי שאלבאום הצליחה להשתלט על הרכב הכוכבים שגייסה להשתתף בהצגה", כתב השופט בהחלטתו, "אפשר שהיתה זו בחירה לא נכונה של צוות העזר; אפשר שהיתה זו אנרגיה לא נכונה בתוך הצוות. כך או אחרת, נראה שאלבאום לא עמדה במשימתו של המפיק, ולא הצליחה להשתלט על צוות היוצרים המפואר שגיבשה. על כך יש להצר".

   

  מעורך דינם של השחקנים, ליאור אופריכט, נמסר כי "בסופו של יום, בית המשפט דחה לחלוטין את טענות המפיקה, וקבע כי אי תשלום מלוא שכר השחקנים שהשתתפו בכל החזרות וההצגות בטענה שגרמו כביכול לאי סדרים בהפקה הינו משולל כל יסוד, ואין להטיל על השחקנים את האחריות על כשלי ההפקה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים