שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  דב נבון: "לא מצטער שעזבתי את ארץ נהדרת"

  הוא נהנה מתוכניות הסאטירה בטלוויזיה, אבל לא מתגעגע לימים שלו ב"חמישייה הקאמרית" ו"ארץ נהדרת": דב נבון מסביר בראיון איך הוא בוחר תפקידים, ומה הקשר של הבנות שלו לעניין

  ברזומה של דב נבון יש כמעט הכל - מ"קרובים קרובים" ועד ל"פולישוק", אבל בולטות שם במיוחד שתי תוכניות שהפכו לציון דרך בתולדות הטלווזיה הישראלית: "החמישייה הקאמרית" ו"ארץ נהדרת". ודווקא לשתיהן הוא לא ממש מתגעגע.

   

  "תמיד אנחנו מדברים על איחוד של החמישייה, אבל מסכמים את זה בבואו נישאר חברים ואת האיחוד נדחה לפעם אחרת", הוא אומר בראיון, "אני לא מאמין בשחזור של דברים. החיים נוסעים, וחשוב שגם אתה תיסע. תהיה במקום שנכון כרגע. זה כמו שאני לא יכול לחזור פתאום לכיתה ט'. זה לא מתאים".

   

  לכיתה ט' נבון בן ה-56 כבר לא יחזור - אבל לעולם הילדים הוא מתקרב בתקופה האחרונה בצעדי ענק. בנוסף לתוכנית "כנסת נכבדה" בטלוויזיה החינוכית שבה השתתף, השחקן הוותיק יככב בסדרת הילדים "מריו", שתעלה בקרוב בערוץ הילדים לצופי yes. "את זה" הוא אומר, "עשיתי בשביל הבנות שלי".

   

  תסביר.

   

  "יש לי ילדה בת 17 וילדה שתהיה בקרוב בת 12. בשנים האחרונות הן כל הזמן מבקשות ממני לעשות משהו בעולם הילדים. ההזדמנות הגיעה ונורא רציתי לשמח אותן. נשמע לי על הכיפאק להיות אטרקטיבי לבנות שלי. זו הפעם הראשונה שהקריירה שלי מדברת אליהן. אני לא יודע מה המספר של ערוץ הילדים בשלט, אבל הבנות שלי בטירוף על הדבר הזה".

   

  דב נבון ב"מריו". נהנה מהקאסט (צילום: איתן ברנט) (צילום: איתן ברנט)
  דב נבון ב"מריו". נהנה מהקאסט(צילום: איתן ברנט)
   

  נבון מגלם בסדרה החדשה את אב המשפחה לצדה של האם מיה דגן. את מריו, המכשף המוזר שנוחת יום אחד בבית המשפחה, מגלם רועי בר נתן. "קאסט השחקנים זה אחד הדברים היותר חשובים לי. אחרי שאני קורא את הטקסט ויודע מי מביים - אני שואל על קאסט. חשוב לי לעבוד עם אנשים שאני יודע מה הם עשו, מישהו שהערכתי את העבודה שלו. כששמעתי שרועי בר נתן ומיה דגן משחקים שם, אמרתי איזה יופי. לא תמיד אני מכיר את כולם, וכאן הכרתי את שירה האס ודניאל מורשת. הם מאוד מוכשרים והבנות שלי היו בטירוף כשסיפרתי להן שדניאל מורשת משתתף בה".

   

  קרה שסירבת לפרויקט בגלל השחקנים?

   

  "אני לא רוצה להגיד מתי ואיפה זה קרה, אבל אני יכול להגיד לך שהופתעתי לא פעם משחקנים מסוימים".

   

  משחק וטלוויזיה הם עולמות לא פשוטים, אתה יכול לברור פרויקטים היום?

   

  "למען האמת לא תמיד אני במצב שאני יכול לברור פרויקטים. לפעמים האילוץ קיים, אבל אני מאמין שצריך להיות בתוך עבודה ולהיות אקטיבי. אני מאמין שאם תשב בבית ותחכה לפרויקט שאתה רוצה - כלום לא יקרה. אנחנו לא יודעים אף פעם איפה הדברים קורים. בשנים האחרונות החיים מפתיעים אותי. למדתי שאני יודע פחות ופחות. המקצוע הזה עושה אותי מאושר. אני שמח לקום בבוקר. אני חייב להיות מסופק, מרוגש. זה הדלק של החיים שלי. המקצוע הזה הוא שמחת החיים שלי. גם כשאני מחכה לפרויקט הבא, אני תמיד מוצא את הקטע שאני אוהב".

   

  נבון, שכאמור השתתף בשתיים מתוכניות הסאטירה הגדולות שהיו כאן, לא יכול להתעלם בדבריו ממותו של מי שהוגדר כאדמ"ור של תוכניות הסאטירה, יוצר "ניקוי ראש" מוטי קירשנבאום. "'כשניקוי ראש' שודרה בערוץ הראשון, הייתי ממש ילד, והייתי מתחנן בפני ההורים שלי שיתנו לי לראות אותה ואז להיכנס למיטה. הייתי מתגלגל מצחוק. אבל אף פעם לא זכרתי מה הצחיק אותי. מאז שמוטי נפטר, היו שידורים חוזרים התוכנית הזאת בערוץ 1, ויצא לי לראות את הפרקים והבנתי מה הצחיק אותי - איך שהם נראו, איך שהם הגישו את זה. התפאורה, הכל. זה מעבר לסאטירה".

   

  הסאטירה של היום מזכירה במשהו את "ניקוי ראש"?

   

  "'בארץ נהדרת' ו'בגב האומה' יש מקומות ששמים לך מראה מול הפנים. אבל הם מגישים את זה בצורה שקל לבלוע - אתה לא מרגיש, אבל אתה חוטף סטירה. אני חושב שיש פה אנשים שכותבים יפה סאטירה, ל'ארץ נהדרת' היתה עונה מופלאה".

   

  היית רוצה להיות שם עכשיו?

   

  "אני לא מצטער שאני לא ב'ארץ נהדרת'. אני פנוי לעשות דברים אחרים, אני משתדל לזוז ולא להיות תקוע. להגיד לך שאני לא מסתכל לפעמים ואומר  לעצמי 'הייתי שמח להיות בתוך מערכון?' אז כן, לפעמים כן. אבל אתה חייב להבין ש 'ארץ נהדרת' זה חיים שלמים. וכשאתה נכנס לעונה כזאת - אתה חצי שנה בתוך עשייה של 'ארץ נהדרת'. יש משהו נורא נכון בכל פעם שהקאסט מתחלף, כי זה מזרים דם חדש לתוך המערכת, סירקולציה זה דבר חשוב. מבחינתי זה היה נכון לזוז. מיציתי אותו. אני שמח שהייתי שם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רותם פלדנר
  דב נבון. "החיים נוסעים, וחשוב שגם אתה תיסע"
  צילום: רותם פלדנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים