שתף קטע נבחר

נמצא הדבר שהכי מעסיק נשים וגברים במיטה

סקר חדש שבחן 500 גברים ונשים ישראלים, ניסה להשיב על אחת השאלות המרתקות והמסקרנות ביותר כשזה מגיע לסקס: על מה הם חושבים כשהם נכנסים איתנו למיטה בפעם הראשונה

לא פעם אנו מוטרדים מהשאלה - מה עובר לו או לה בראש כשאנחנו במיטה. בקליניקה שלי השאלות הללו עולות שוב ושוב על ידי שני המינים, כשההבדל ביניהן הוא עצום ועם זאת דומה. שני המינים בעצם מתעסקים במה הצד השני חושב עליהם, אך בצורות שונות לחלוטין. גם נשים וגם גברים נכנסים לפינות חשוכות וחוסר ביטחון כשזה נוגע למין.

 

באופן כללי, נראה שנשים מתכוננות נפשית ופיזית למפגש המיני הראשון. הן דואגות לטפח את עצמן, מסדרות את הבית (אם האירוע הולך להתרחש אצלן), ומשקיעות זמן ומחשבה. נשים רוצות להיראות במיטבן כשהן במיטה עם גבר, ומעסיקה אותן מאוד המחשבה איך הוא יקבל את הגוף שלי? כמו כן, נשים רבות מעדיפות לקיים יחסי מין בחושך, כדי "שכמה שפחות יראו", ומקוות שהגבר יזרום איתן.

 

מהצד השני, גברים לכאורה מתעסקים פחות בפרטים הקטנים, בטיפוח ובניקיון. הם מתייחסים לאירוע בשוויון נפש מסוים, כשלמעשה הם נרגשים באותה מידה, וההתעסקות אצלם לרוב פנימית וחבויה. הם מתמודדים עם מחשבות כגון: מה אם לא אצליח לתפקד? מה אם האיבר שלי לא יספק אותה? וכו'.

 

כיוון שכל אחד מהצדדים חי בתסריט משלו וכל צד מתקשה לצאת מההשערות המעכבות בדרך למיטה, החלטתי לגייס את הסטטיסטיקה לטובתי ויצאתי לחקור. לשמחתי, ניתנה לי הזדמנות מדהימה לקבל תשובות על השאלות שהכי מעניינות את הלקוחות שלי, שאלות שמעסיקות למעשה את כולנו במרחב הדייטינג. את הסקר, ערכתי ביחד עם חברת טיפולטק העוסקת בטיפול בשפיכה מוקדמת באינטרנט, ובמהלכו בחנו 500 נשים וגברים מישראלי, בגילאי 18-65.

 

מה מעסיק את המין הגברי?

אתחיל אתכן, נשים יקרות. מה לדעתכן הדבר שהכי מעסיק גבר כשהוא נכנס איתכן למיטה בפעם הראשונה? הצלוליטיס שלך? כמה החזה שלך עומד? האם את מריחה טוב? אז זהו שלא! הדבר שהכי מעסיק גברים בפעם הראשונה עם מישהי במיטה הוא שתגיעי לסיפוק. מפתיע אתכן?

 

71% מהמשתתפים ציינו זאת בשלישיית התשובות הראשונה (טופ 3), כאשר 38% ציינו זאת במקום הראשון. במקום השני עם 50% מהנשאלים ציינו את 'מה היא תחשוב על הביצועים שלי' בטופ 3. מתוכם, 10% דרגו זאת במקום הראשון. במקום השלישי הגיעו התשובות: 'מה היא תחשוב על הגוף שלי' (38% בטופ 3, מתוכם 12% במקום הראשון), 'שאני אגיע לסיפוק' (38% ציינו זאת בטופ 3, מתוכם 11% במקום הראשון), ו-'מה אני אחשוב על ריח הגוף והטעם שלה' (38% בטופ 3, 10% במקום הראשון).

 

הכי חשוב לו שתיהני באמת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
הכי חשוב לו שתיהני באמת(צילום: shutterstock)

 

מה זה בעצם אומר בעברית פשוטה? שכשאת נכנסת למיטה עם מישהו, הוא לא בוחן אותך בזכוכית מגדלת, הוא לא רואה ולא מתרכז בכל ה"פאקים" הקטנים שאת רואה. הוא מתרכז בהנאה שלך ובביצוע שלו קודם ואחר כך באיך הוא נתפס בעינייך. מסקנה שנגזרת מכאן: שחררי מחשבות מעכבות על איך אני נראית באור, האם הוא יאהב את הגוף שלי? האם אני מספיק רזה? ותתחילי ליהנות, להשתחרר ולהיות נוכחת ברגע. כי מה שיקבע אם החוויה תיתפס כחיובית בעיניו או לא, זה בעיקר מידת ההנאה שתקבלי ממנה. ומן הסתם, ככל שאת תיהני יותר הוא יבין שאת מרוצה מהביצועים שלו יותר.

 

על מה נשים חושבות?

גברים יקרים, עכשיו תורכם. מה קורה אצל הנשים? מהם שלושת הדברים שהכי מעסיקים ומטרידים אותן כשהן נכנסות אתכם למיטה? במקום הראשון ללא ספק: 'מה הוא יחשוב על הגוף שלי' (57% ציינו זאת בטופ 3, מתוכן 28% במקום הראשון). במקום השני: 'מה אני אחשוב על ריח הגוף והטעם שלו' (19% ציינו זאת במקום הראשון, ו-40% בטופ 3). במקום השלישי: 'מה הוא חושב על ריח הגוף והטעם שלי' (49% ציינו זאת בטופ 3, 13% במקום הראשון), ו'האם אצא מסופקת' (44% ציינו זאת בטופ 3, 10% במקום הראשון).

 

ובכן, אין זה מפתיע לראות כי נשים מוטרדות דבר ראשון מאיך הן נתפסות ונראות בעיני הגבר. עם זאת, מעניין לראות שעניין הריח והטעם משחק תפקיד לא קטן בחדר המיטות, ומכאן רצוי שגברים ייקחו לתשומת ליבם שריח הגוף והטעם שלהם מאד חשובים לפרטנרית.

דבר נוסף שניתן להסיק מהתוצאות הללו, הוא שאם תגרום לה להרגיש מהממת, יש מצב שגם אם התפקוד שלך הוא לא 100 אחוז, היא לא תעשה מזה ביג דיל. אז כדאי להשקיע.

 

חשוב לה שתריח טוב. קח זאת לתשומת ליבך (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
חשוב לה שתריח טוב. קח זאת לתשומת ליבך(צילום: Shutterstock)

 

שאלה מסקרנת נוספת שביקשתי לבדוק בסקר, היא מה קורה כאשר אישה נכנסת למיטה בפעם הראשונה עם מישהו שלא מצליח להגיע לזקפה, מה היא אמורה להסיק? ובכן, נשים רבות שוגות בהסקתן כי הסיטואציה מתרחשת כיוון שהגבר לא נמשך אליהן או כי יש לו קשיי תפקוד. למעשה, הסקר מראה בצורה ברורה כי רוב הנשים והגברים שהשתתפו, מאמינים שלפעמים לוקח זמן "להתניע מנועים" ואין מה לקפוץ למסקנות. מכאן, לפני שאת "זורקת" מישהו בגלל תפקוד ראשוני או לפני שאת נכנסת להיסטריה ובטוחה שהוא לא נמשך אליך ובגלל זה לא עומד לו, זכרי שלפעמים זה רק עניין של זמן, ואולי כדאי להשקיע בהיכרות מעמיקה יותר, בבניית אינטימיות ולתת עוד כמה צ'אנסים.

 

השאלה הנוספת שמטרידה אותנו היא: מה קורה כאשר גבר נכנס למיטה עם מישהי שמאוד מוצאת חן בעיניו - האם ההתרגשות תורמת או גורעת לתפקוד המיני שלו? לפי ההיגיון היבש, אם אני מוצאת חן בעיניו הוא אמור להוכיח זאת במיטה, נכון? אז זהו, שלא תמיד זה ככה. על שאלה זו 65% מהנשים ו-66% מהגברים ענו שההתרגשות עשויה גם לפגוע וגם לשפר את התפקוד. ולכך אפשר להוסיף את 16% שענו שההתרגשות רק פוגעת בתפקוד. כלומר, 81% השיבו שהיא עלולה לפגוע בתפקוד ולא היו הבדלים בין גברים לנשים בתשובות. מסקנה, לא עמד לו? גמר מהר? זו למעשה מחמאה עבורך. שוב, הימנעי מהסקת מסקנות שגויות. את מרגשת אותו וזה כבר סימן טוב. תני לזמן לעשות את שלו ואל תילחצי או תלחיצי.

 

ההתרגשות שלו עלולה לתרום אך גם לחבל בתפקודו המיני (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
ההתרגשות שלו עלולה לתרום אך גם לחבל בתפקודו המיני(צילום: shutterstock)

 

אפשר להירגע

אז נשים וגברים יקרים, החלטתם להיכנס למיטה? קחו נשימה עמוקה והירגעו. בכל הקשור להבדלים מיניים, הדבר החשוב ביותר שצריך לזכור הוא לצאת מהנחות מוצא המבוססות על פחדים, השערות ודעות קדומות. נסו ליהנות מהרגע. נשים - תיהנו מניסיונות הצד השני לענג אתכן. זה חשוב לפרטנר שלכן וחוסר הביטחון שלכן מונע מכן להשתחרר וליהנות, וחבל. האמינו לי, הוא בכלל עסוק במחשבות משל עצמו שלא קשורות לגודל הישבן שלכן.

 

וגברים – המפתח לאירוע מיני חיובי וטוב הוא לבוא ללא ציפיות גרנדיוזיות מעצמך ולהשקיע בהנאה שלה. היא בסה"כ רוצה להרגיש נחשקת, וזה הרבה יותר עושה לה את זה מאשר גודל האיבר שלך או משך הזקפה. אתה לא צריך להרים מופע פה, אתה רק צריך להרגיע את חוסר הביטחון שלך ולתת לה להרגיש סקסית ויפה. תעשו את זה בהצלחה והכל ילך חלק, גם לך וגם לה.

 

 

ליגד גרנית פורת היא מדריכת חיים, מאמנת אישית ומקימת הסדנה ליצירת זוגיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"מעניין על מה הוא חושב עכשיו"
צילום: shutterstock
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים