שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מנכ"לית חדשה להוצאת עם עובד

  בעקבות פרישתו של מנכ"ל הוצאת עם עובד ג'קי בריי אחרי ארבע שנים, מונתה לתפקיד עו"ד חניטל סויסה על ידי ההסתדרות. "סויסה תנהל את ההוצאה מהפן האדמינסטרטיבי, ולא הספרותי"

  מינוי חדש בהוצאת עם עובד: בעקבות פרישתו של מנכ"ל ההוצאה ג'קי בריי, מונתה על ידי ההסתדרות עו"ד חניטל סויסה לתפקיד. סויסה היא בת 37, נשואה ואם לשלושה. לסויסה, כמו לקודמה בתפקיד, אין ניסיון בתחום הספרות, ותפקידה הקודם היה מנכ"לית האגף להתארגנות עובדים בהסתדרות. סיבת פרישתו של ג'קי בריי מתפקידו לא פורסמה.

   

  המנכ"לית הנכנסת, חניטל סויסה ()
  המנכ"לית הנכנסת, חניטל סויסה

  כמו כן, לחבר בדירקטוריון הקבוע של ההוצאה מונה המשורר וחוקר הספרות מירון ח. איזקסון, פרופ' במחלקה לספרות באוניברסיטת בר אילן.

   

  לפני כארבע שנים, כשמונה בריי לתפקיד מנכ"ל עם עובד, חוסר ניסיונו בתחום הפיננסי והספרותי עורר גל של פרישות מההוצאה, שכלל את יו"ר מועצת המנהלים דאז, רוני פיינשטיין, וכן את פרישתה של העורכת והמתרגמת הוותיקה אילנה המרמן. בן זוגה של סויסה הוא עומרי כהן, שמועסק בתפקיד בכיר בהסתדרות.

   

  יניב לוי, דובר ההסתדרות, מסר בתגובה: "עו"ד סויסה עובדת בהסתדרות שנים עוד לפני שהכירה את בעלה. היא נבחרה לתפקיד על פי יכולות הניהול שלה ובעקבות ההצלחות שהיו לה בהסתדרות באגף התאגדות העובדים - האגף הכי חשוב שהיה שותף למהפך התאגדות העובדים.

   

  "היא תהיה מנכ"לית מצוינת להוצאה. מי שיתעסק בנושא התוכן הספרותי של 'עם עובד', כפי שהיה עד היום, אלו העורכים הספרותיים ואנשי הדירקטוריון - ולראיה, מונה כעת לדירקטוריון אחד האנשים הטובים בתחום (איזקסון). סויסה תצעיד את הארגון למקום טוב יותר. אנשי המילה ואנשי הספר יקבלו החלטות הנוגעות לתכנים. סויסה תנהל את ההוצאה מהפן האדמינסטריבי ולא הספרותי".

   

  הוצאת עם עובד, שנוסדה ב-1942 על ידי ברל כצנלסון, נמצאת, לצד גופי תרבות בודדים נוספים, בבעלות ההסתדרות הכללית. בשנים האחרונות היא סובלת מקשיים כלכליים, בעקבות המשבר המתמשך בשוק הספרים. בהוצאת עם עובד התבשרו על המינוי החדש אמש ובהפתעה, בסופה של ישיבת מערכת שגרתית.  

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חניטל סויסה. מנכ"ל הוצאת עם עובד
  לאתר ההטבות
  מומלצים