שתף קטע נבחר

תיעוד: מחבלים בני 15 ו-13 דוקרים יהודים

השניים, בני דודים מבית חנינא, הגיעו לפסגת זאב ודקרו צעיר בן 25 שהצליח לברוח מהם. לאחר מכן דקרו את הנער בן ה-13 שרכב על אופניו. אתמול טענו בני משפחתם של הדוקרים שהם הותקפו על ידי מתנחלים

  

 

 

רק אתמול טענו בני משפחתם של שני הנערים שדקרו ילד בשכונת פסגת זאב כי "מתנחלים תקפו אותם, הם הלכו לקנות דיסקים". היום (ד') אפשר לראות את שני הנערים חמושים בסכינים במסע ההרג שלהם בשכונה. המחבלים הם בני דודים מבית חנינא: חסן מנאסרה (15) שחוסל, ואחמד מנאסרה (13) שנפצע ופונה במצב קשה לבית החולים.

 

השניים הגיעו לשכונה חמושים בסכינים. הם זיהו גבר יהודי כבן 25 ברחוב הארבעה, דקרו ופצעו אותו קשה. הנדקר הצליח להימלט כשהמחבלים רודפו אחריו, אבל הם לא הצליחו להשיג אותו והמשיכו במסע הרצח במעלה רחוב השישה עשר, תרים אחר קורבן צעיר. השניים חלפו על פני אדם, סיננו לעברו שהוא מבוגר ולא שווה לדקור אותו, ואז הבחינו בנער שרכב על אופניו, דקרו אותו והוא נפצע באורח אנוש. "הילדה שלי הייתה ליד הנער. הם צעקו 'אללה אכבר' ודקרו אותו", סיפר שרון בן שושן, עד ראייה לפיגוע.

  

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

תיעוד של שני הדוקרים בפסגת זאב ביום שני (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
תיעוד של שני הדוקרים בפסגת זאב ביום שני(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
 

שני הנערים הספיקו להיכנס לחנות בפסגת זאב, ככל הנראה לבדוק אם העובד בה הוא ערבי או יהודי. אזרח שרץ אחרי המחבלים סיפר: "ראיתי שניים עם סכינים וראיתי שדקרו את הילד הקטן. העדפתי לרוץ אחרי המחבל הגדול כי ידעתי שינטרלו את הקטן. רצתי אחרי הגדול וצעקו לי שיש אחד מאחוריי. הסתובבתי אליו תוך כדי שהוא מניף את הסכין עליי. עמדתי מולו עם המקל. הוא הצליח להתחמק והמשיך לרוץ עד שקיבל מכה מכלי רכב ועפה לו הסכין. נתתי לו מכה בראש עם המקל והמשכתי לכיוון המחבל הגדול.

עד שהגעתי אליו השוטרים כבר נטרלו אותו".

 

נביל אבו רודינה, דוברו של אבו מאזן, השווה בין חיסול מנאסרה לבין הרג מוחמד א-דורה באינתיפאדה השנייה. הוא כינה את חיסול המחבל "הוצאה להורג" וקרא לממשלת ישראל לעצור את היורים בו. אבו רודינה אף הזהיר כי המשך ההסלמה יוביל לאובדן שליטה של המצב. ככלל, המחבלים שנתפסים מוצגים כקורבנות של מדיניות אנטי-ערבית מצד כוחות הביטחון הישראליים. לטענת מעבירי המסרים הפלסטיניים, חיילי צה"ל והשוטרים מחפשים לפגוע בתושבים ערבים תמימים, בעיקר בילדים ובנשים.

 

אליהו, אחיו של הפצוע יוסף בן שלום, הראשון שאותו דקרו הנערים והוא הצליח להימלט מהם, אמר לאחר פציעתו: "הוא גיבור כארי. הוא חזק. ראינו שהפתיעו בפיגועים גם שוטרי יס"מ ומג"ב, אז אני לא מתפלא שהפתיעו גם את אחי. ברוך השם צריך להודות שיש פה נס בתוך נס. הדקירה היא סנטימטרים ספורים מהחזה. הוא חזר מהילולה של שמעון הצדיק בשייח ג'ראח. מצבו בינוני עד קשה ואני מבקש שיתפללו לרפואתו, יוסף חיים בן זהבה".

 

שר החינוך נפתלי בנט הגיע לחטיבת הביניים שבה לומד הנער בן ה-13 שנדקר בפיגוע ושוחח עם הצוות החינוכי. "הגעתי לתמוך בכם ולהיות לכם לגב ברגעים אלה", אמר. "ההתמודדות האיתנה מוכיחה יותר מכול שאנחנו חזקים וממשיכים הלאה".

 

חברת מועצת העיר מטעם סיעת "פסגת זאב", יעל ענתבי, אמרה: "הפיגוע לא הפתיע. התרעתי כמה פעמים בפני ראש הממשלה והשרים על כך שליד פסגת זאב קמה טריטוריה חסרת שליטה וריבונות ישראלית. הם העדיפו להתעלם. וכך, בחסות מדינת ישראל, הוקמה במרחק מאה מטר מפסגת זאב חבית חומר נפץ".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חטיבת דובר המשטרה
שני הנערים עם הסכינים
צילום: חטיבת דובר המשטרה
מומלצים