שתף קטע נבחר

ישראלים ניסו להסתנן למתחם קבר יוסף, הותקפו - וחולצו

כ-30 תלמידי ישיבה ביקשו להיכנס ללא אישור למתחם הקבר בשכם ונתקלו בפלסטינים שלטענתם פגעו בהם. המתפללים היהודים אף טענו כי גם שוטרים פלסטינים תקפו אותם באלות, מקלות ונשקים. כוח צה"ל שהוזעק למקום חילץ את הישראלים בתיאום עם מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. חמישה מתפללים יהודים נעצרו, השאר נמלטו

 

תקרית חמורה ברקע גל הטרור: כוחות מהחטיבה המרחבית שומרון הוזעקו הלילה (יום א') למתחם קבר יוסף בשכם, לאחר דיווח על תקיפת עשרות יהודים שניסו להיכנס למתחם הקבר. סמוך לשעה 2:00 הגיעו כ-30 תלמידי ישיבה בשבעה כלי רכב, תוך הפרה של צו אלוף שאוסר על ישראלים להיכנס לשטחי A. במהלך שהיית הישראלים במקום התפתחו עימותים עם עשרות פלסטינים שהגיעו למקום. הישראלים טענו אף שהוכו על ידי שוטרים פלסטינים במדים.

 

המתפרעים הפלסטינים היכו את המתפללים היהודים, ואלה הועברו לידי כוחות צה"ל שהגיעו לחלץ אותם בתיאום מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. במשטרה ציינו כי חמישה יהודים שנעצרו חבולים בכל חלקי גופם, ושהם טופלו במקום על ידי תחנת איגוד גדודית צבאית. בהמשך יועברו החמישה לבדיקת מצבם הגופני בבית חולים ולאחר מכן יובאו להארכת מעצר.

אחד המותקפים היהודים (צילום: אתמר בן גביר) (צילום: אתמר בן גביר)
אחד המותקפים היהודים(צילום: אתמר בן גביר)

מתפרע פלסטיני על שרידי רכב שהוצת ()
מתפרע פלסטיני על שרידי רכב שהוצת


אש במתחם קבר יוסף, בשבוע שעבר ()
אש במתחם קבר יוסף, בשבוע שעבר

ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי המתפללים "נכנסו לטענתם למתחם בהנחיית הרב שלהם על מנת לצבוע את מתחם הקבר לאחר שנשרף ביום שישי לפנות בוקר. בהגיעם למקום חיכו להם שוטרי הרשות הפלסטינית, שהחלו לטענתם לדרוך לעברם נשקים, להשפיל אותם, ולתקוף אותם עם אלות ומקלות ועם הנשקים. לאחר כמה דקות הגיע למקום המון זועם והחל להכות אותם".

 

עוד נמסר ממשטרת מחוז ש"י כי "רוב תלמידי הישיבה הצליחו לברוח מהמקום, ונתפסו חמישה - שלושה קטינים ושני בגירים - שהוסגרו לידי הצבא. החמישה הועברו לטיפול חקירות מרחב שומרון במשטרת

מחוז ש"י, שם נחקרו בחשד להפרת הוראה חוקית.

 

"כניסת ישראלים לשטחי A מסכנת חיים", אמרו במשטרה. "לא פעם הזהרנו את הציבור וגם עכשיו אנחנו חוזרים ומזהירים: חל איסור מוחלט להיכנס לשטחים אלו וזו הפרת צו בנוסף לרמת הסיכון. כניסתם הלילה של תלמידי הישיבה חסרת אחריות ותוצאות האירוע יכלו להסתיים באופן טרגי, במיוחד בימים מתוחים אלו". רכב אחד לפחות הושאר במתחם והמתפרעים הפלסטינים הציתו אותו.

 

פרקליטם של העצורים, עו"ד איתמר בן גביר, טוען שמרשיו הותקפו על ידי שוטרים פלסטינים במהלך האירוע ושהם זקוקים לקבלת טיפול רפואי. העימותים בשכם התרחשו יומיים בלבד אחרי שחלקים ממתחם קבר יוסף הוצתו על ידי מתפרעים פלסטינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים