שתף קטע נבחר

השריפה בחניון "דן": נשלל חשד להצתה

מחקירת המשטרה וכיבוי אש עלה כי אין חשד לפלילים בשריפת 35 אוטובוסים. במצלמות האבטחה לא נראה אדם זר נכנס למתחם. האפשרות: קצר חשמלי

 

 

אין חשד להצתה באירוע השריפה הענק שכילה אתמול (שבת) 35 אוטובוסים בחניון חברת "דן" ליד קניון איילון ברמת גן וגרם לנזק מיליוני שקלים. מבדיקה של המשטרה וצוות כיבוי אש, בראשות רשף רן שלף, עלה כי אין חשד לפלילים, ובסקירה של 15 מצלמות אבטחה של החניון לא נראה אדם זר נכנס למתחם.

 

בנוסף, אומרים בכיבוי אש, קצב הבעירה של האוטובוס הראשון שעלה באש לא מתאים להצתה, מאחר שהיה איטי. כעת נבדק אם אותו אוטובוס היה לא מונע אבל עם מתג הנעה פתוח (סוויץ'), ובכך נגרם קצר חשמלי. עם זאת ייתכן שהאש פרצה כתוצאה מתקלה באחד המצברים.

השריפה בחניון "דן", אתמול (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
השריפה בחניון "דן", אתמול(צילום: עידו ארז)

 (צילום יובל צור) (צילום יובל צור)
(צילום יובל צור)
 

השריפה פרצה בשעות הצהריים בשבת. 27 צוותי כיבוי פעלו במסוף והשתלטו על השריפה בסיוע מנופי גבהים. נהגי "דן" הוקפצו למקום מבתיהם ופינו אוטובוסים שלא ניזוקו מחשש שיידלקו.

 

חניון "דן" מאובטח בידי שומר ועדותו נגבתה בידי המשטרה. יו"ר "דן" שמואל רפאלי התייחס במקום האירוע לאפשרות של הצתה: "אני לא יודע אם זה בכלל משהו חבלני. יכול להיות שזו הצתה, יכול להיות שזה קצר, אני לא יכול לדעת מה זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
כיבוי השריפה בחניון האוטובוסים
צילום: עידו ארז
מומלצים