שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תחליפו מילה אחת

  בכל פעם שאתם מעוניינים לצאת בקריאה נוקבת נגד המרצחים ומעשיהם, בין שבאמצעות הפגנה בחוצות העיר ובין שבעזרת פוסט זועם בפייסבוק, פשוט תוודאו שבמקום המילה 'ערבים' מופיעה המילה 'מחבלים'

  אני לא נאיבי. אני לא חושב שאפשר לפתור את המצב המדיני-ביטחוני בעזרת כמה מילים יפות, אפילו אם הן עטופות כמאמר מנומק בצורה מופלאה. אם זה היה אפשרי, כנראה מישהו או מישהי כבר היו עושים את זה. זה גם נכון באופן כללי. אם הבעיה נשארת פתוחה הרבה זמן, רוב הסיכויים שאין לה פתרון פשוט, וכנראה כל מי שמנסה למכור פתרון שכזה משקר לעצמו או לסובבים אותו. כזה הוא הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

   

  עוד דעות ב-ynet:

  המלכוד הבלתי אפשרי של אימהות גרושות

  תזכורת לעולם ולנו: אנחנו הקורבן!

  חשבון נפש מהצד השני של ירושלים השסועה

  חזון דמוקרטי משותף לחברה אזרחית מקוטבת

  זו לא מתקפת טרור, זו מלחמת אזרחים

   

  אז אני לא אנסה להציע פתרון למצב. לא מתוך צניעות או חוסר עניין, אני פשוט לא מכיר כזה. מה שאני כן מעוניין לעשות זה להציע הצעה פשוטה, קלה מאוד לביצוע על ידי כל אחת ואחד מאיתנו, שאולי תעזור במעט לשפר את המצב. לא לפתור, רק לשפר. כל שאני מציע זה שנחליף מילה אחת. נחליף מילה אחת קטנה, אך טעונה מאוד בימים הללו. את המילה 'ערבים'.

   

  לי, אישית, יש כלל אצבע חשוב שאותו אני מיישם בכל פעם שאני קורא כתבה, פוסט בפייסבוק או הודעה בטוויטר שמתייחסת לערבים. אני קורא את אותו הטקסט שוב, אלא שבפעם השנייה אני מחליף, תוך כדי הקריאה, את המילה 'ערבים' במילה 'יהודים'. אם מה שאני קורא נשמע כאילו נלקח מחלק חשוך ביותר של ההיסטוריה, אני מיד יודע שהטקסט הזה לא בשבילי ואני ממשיך הלאה.

   

  אני לא הולך לעשות את הטעות ולהכליל את כל הכותבים או המשתפים של כל טקסט שכזה. אולי אני אופטימי מטבעי, אבל לתפיסתי יש הרבה אנשים שעושים זאת מתוך אי-הבנה או קשיים בהתנסחות. נכון, הם משתמשים במילה 'ערבים' בצורה מכלילה ולא ראויה, אבל יש לא מעט אנשים שפשוט מתכוונים להתייחס רק למחבלים או לטרוריסטים, ולצערנו לוקחים לתוך הסיפור הזה הרבה אנשים תמימים בלי כל סיבה.

   

  לכן, ההמלצה היא כזאת. בכל פעם שאתם מעוניינים לצאת בקריאה נוקבת נגד המרצחים ומעשיהם, בין שבאמצעות

   הפגנה בחוצות העיר ובין שבעזרת פוסט זועם בפייסבוק, פשוט תוודאו שבמקום המילה 'ערבים' מופיעה המילה 'מחבלים'. בצורה הזאת, הסיסמה הנוראית 'מוות לערבים' הופכת להיות 'מוות למחבלים' ולא קוראת עוד לפגיעה בקבוצה גדולה של אנשים חפים מפשע, או לדוגמה, הקביעה 'שנאת ערבים' הופכת להיות 'שנאת מחבלים', וכן הלאה.

   

  אני יודע, זה נשמע פחות נחרץ ואימתני בגרסה המחודשת, אבל זה המחיר שצריך לשלם אם לא רוצים לעשות הכללות מיותרות. וכל אלו שחושבים שמדובר בעניין פעוט, אני אומר בפשטות. האוזניים שלנו לא יכולות לסבול הכללות דומות נגד העם היהודי. זה פוגע בנו אישית. בדיוק בגלל זה אני מאמין שאסור לנו לעשות זאת לעמים אחרים, ולו למען האדם הבודד בצד השני שמרגיש כמונו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים