שתף קטע נבחר

ח"כ דני עטר נבחר לראשות קק"ל

שבעה חודשים לאחר שנבחר לכנסת, עטר מהמחנה הציוני עובר לתפקיד הבא לאחר שגבר בקרב על ראשות קק"ל על מיכאל ביטון והיו"ר היוצא אפי שטנצלר: "מתחיל עידן חדש של שקיפות". במקומו תיכנס לכנסת יעל כהן פארן

יושב ראש חדש לקרן קיימת לישראל: חבר הכנסת דני עטר (המחנה הציוני) נבחר הערב (ב') לתפקיד לאחר שגבר על היו"ר היוצא אפי שטנצלר ועל ראש העיר ירוחם מיכאל ביטון.

 

עטר קיבל 684 קולות לעומת 445 לביטון ו-333 לשטנצלר. עטר פרסם הודעה לאחר בחירתו והודה לתומכים בו. "אני נרגש מהבחירה ומודע לחשיבות המשימה להחזיר לקק"ל את אמון הציבור, להזיז הצידה את הציניות לטובת הציונות והעשייה למען מדינת ישראל. קק"ל מתחילה היום עידן חדש. עידן של שקיפות, אמון ומחויבות לציבור ולמינהל תקין".

 

 יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, שלא הביע תמיכה באף מועמד, בירך על בחירתו של עטר. "אני גאה ושמח על בחירתו של חברי היקר. דני הוכיח את יכולות הניהול והמנהיגות שלו בשנים רבות של עשייה ציבורית. אני מתכוון לפעול יחד איתו בכל כוח כדי להמשיך את העשייה המבורכת של הקרן הקיימת לישראל לטובת ההתיישבות, החקלאות, החינוך, הגנת הסביבה והמרחב הפתוח במדינת ישראל".

עטר מצביע בקלפי. שימש כח"כ שבעה חודשים בלבד (צילום: ישראל פרץ) (צילום: ישראל פרץ)
עטר מצביע בקלפי. שימש כח"כ שבעה חודשים בלבד(צילום: ישראל פרץ)

תיכנס לכנסת במקום עטר. יעל כהן פארן ()
תיכנס לכנסת במקום עטר. יעל כהן פארן

הרצוג גם בירך על הליך הבחירות, שהתנהלו לדבריו "באופן דמוקרטי ונקי. אני גאה על הובלת המהלך ברוח של שקיפות ואחריות ציבורית. כמו כן אני מברך את כל מי שנבחר לתפקידים השונים במוסדות הלאומיים ולשאר המתמודדים שהובילו התמודדות ראויה ולמנהלי הבחירות".

 

עטר, ראש המועצה האזורית גלבוע בעבר, שובץ ברשימת המחנה הציוני לכנסת במקום ה-15 ונבחר לכהן כחבר כנסת. שבעה חודשים בלבד לאחר שהושבע, הוא יפנה את מקומו ליעל כהן פארן, יו"ר התנועה הירוקה, ששובצה במקום ה-25 ברשימת המחנה הציוני לכנסת כשריון של ציפי לבני. מי שהוביל את התמיכה בעטר הוא מקורבו של הרצוג, איתן כבל, שלאחר התלבטויות רבות החליט שלא להתמודד על ראשות קק"ל ונשאר בכנסת. גם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן תמך בעטר.

 

‏ח"כ שלי יחימוביץ' בירכה את עטר על ניצחונו ואיחלה לו הצלחה. "למיכאל ביטון שהגיע שני היה הישג מדהים בעוצמתו ותוך ימים מעטים, בלי כסף ובלי מנגנון, סחף אחריו מספר מפתיע של תומכים. מדובר באדם יוצא דופן שניהל קמפיין נקי וערכי ומקומו בהנהגת המדינה מובטח".

 

במסגרת ההסכמים בין המפלגות בכנסת הוחלט כי התפקיד של יו"ר קק"ל יהיה מינוי של נציג ממפלגת העבודה. המפלגות הגיעו להסכמים על איוש תפקידים בכל המוסדות הלאומיים: קק"ל, הסוכנות היהודית, קרן היסוד וההסתדרות הציונית העולמית. למשל, התפקיד של יו"ר הסוכנות היהודית ניתן לנציג הליכוד וראשי הליכוד בחרו לתפקיד הזה את נתן שרנסקי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי סגל, חגי דקל
הג'וב הבא. דני עטר
צילום: אלי סגל, חגי דקל
מומלצים