שתף קטע נבחר

ההרוג שנדרס בחברון הובא למנוחות: "אהבת כל תלמיד"

מאות ליוו בדרכו האחרונה את אברהם אשר חסנו, שרכבו נפגע מאבנים ולאחר שיצא ממנו נדרס על-ידי משאית. הוא הותיר אחריו אישה ושבעה ילדים. ראש ישיבת עתניאל: "אנחנו רוצים להודות לך ולהגיד לך שהיית כמו אברהם אבינו"

כאלף בני אדם הגיעו הלילה (ד') לבית העלמין העתיק בחברון ללוות למנוחות את אברהם אשר חסנו, בן 54 מקריית ארבע, שנהרג לאחר שנדרס על-ידי משאית בצומת אל פוואר, דרומית-מערבית לחברון. חסנו הותיר אחריו אישה ושבעה ילדים.

אלמנתו, רותי (מועצת הר חברון) (מועצת הר חברון)
אלמנתו, רותי(מועצת הר חברון)

(צילום: ישיבה תיכונית אור עתניאל) (ישיבה תיכונית אור עתניאל) (ישיבה תיכונית אור עתניאל)
(צילום: ישיבה תיכונית אור עתניאל)

 
אלמנתו, רותי, הספידה אותו. "הייתה בנינו אהבה עצומה", אמרה, "דאגת לי מאוד. אתה יודע שאני חזקה ועומדת כמו עמוד יחד עם כל הילדים שגדלו לפי החינוך שנתת להם".
 
הרב חברון שילה, ראש ישיבת אור עתניאל בה עבד אברהם, הצטרף. ״זכית לעלות לארץ הזאת, לארץ אברהם וזכית להיות לגוי גדול למשפחה גדולה ולהיות ברכה לכולם", אמר הרב, "איך פינקת אותנו, איך אהבת כל תלמיד. בשם כל תלמידי הישיבה שבאו לפה וגם בשם הבוגרים שבאו לפה אנחנו רוצים להודות לך ולהגיד לך שהיית כמי אברהם אבינו".
 

חסנו עשה את דרכו בצהריים לתור לרופא בקריית ארבע, שם הוא מתגורר, כשהותקף על-ידי מיידי אבנים. הוא עצר, יצא מהרכב ונהרג מפגיעת משאית. פלסטיני שנהג במשאית נמלט מהמקום לכיוון העיירה דהריה ולאחר כשעה הסגיר עצמו למנגנוני הביטחון הפלסטיניים.

 

לטענתו בכלל היה מדובר בתאונת דרכים. "לא התכוונתי לפגוע בישראלי", אמר נהג המשאית הפלסטיני.

 

אלמנתו רותי סיפרה מוקדם יותר על בעלה המנוח. "הייתי במטבח של עותניאל, שם אנחנו עובדים יחד. מיד כששמעתי שקרה משהו באזור הרגשתי שזה הוא. אנחנו מחוברים בלב ובנפש. אני יודעת שעכשיו הכול טרי, אבל הוא נתן את נשמתו בשביל ארץ ישראל ואם צריך גם אני אתן את נשמתי. הוא השאיר לנו צוואה שלא לעזוב את ארץ ישראל. הוא היה איש חסד שכל מה שעניין אותו היה לעשות חסדים. אנחנו שבורים אבל אנחנו נתגבר בעזרת השם ונצא מזה".

 

חסנו לאחר שיצא מהרכב (צילום: AP) (צילום: AP)
חסנו לאחר שיצא מהרכב(צילום: AP)

נפגע מהמשאית (צילום: AP) (צילום: AP)
נפגע מהמשאית(צילום: AP)

ונדרס (צילום: AP) (צילום: AP)
ונדרס(צילום: AP)

 

אבל כבד נפל על קריית ארבע, ועל תושבי שכונת רמת ממרא שבה התגורר. אברהם אשר חסנו, אב לשבעה ילדים, היה מנהל המטבח של הישיבה התיכונית עותניאל, ובשעות הפנאי עסק בפעילות חברתית. "הוא היה נשמה טובה. איש משפחה ומוכר בקריית ארבע. המשפחה תמיד הייתה מארחת חיילים בביתם", סיפרה על חסנו חברת המשפחה.

 

"הוא עשה כל שבת פעילות לילדים. היו לו נכדים והוא היה אהוד על כל ילדי השכונה", סיפר שכנו אורי צברי. "אדם חם שדואג בכל חג ושבת לילדים, מבצע חוגי תהילים ומוציא את הילדים לטיולים. הייתי מתפלל איתו בכל בוקר. איש יקר. רק לפני שבועיים ארגן את שמחת בית השואבה ביישוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות קריית ארבע
אברהם אשר חסנו
צילום: דוברות קריית ארבע
מומלצים