שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

לפיד בלונדון: "BBC מסלף, צריך שר חוץ"

יו"ר יש עתיד התראיין מבריטניה לאולפן ynet והתייחס לסיקור המוטה של ישראל על רקע גל הטרור: "זה בלתי נסבל, באתי להגיד להם מה אנחנו חושבים עליהם". לדבריו, גל הטרור מוכיח כי "נמאס מהפלסטינים. הגיע הזמן להיפרד"

 

 

"מישהו צריך להגיד לבריטים ולאירופאים שהדרך שבה הם מסקרים את סבב האלימות האחרון היא בלתי נסבלת. אני לא רוצה להגיד 'אנטישמיות, אנטישמיות' על כל דבר, אבל כשאתה מסתכל על זה, פעם אחר פעם הם אומרים את הדברים הלא נכונים", כך אמר היום (ד') ח"כ יאיר לפיד, השוהה באנגליה, לדבריו במשימת הסברה על רקע גל הטרור בישראל. בראיון לאולפן ynet אמר לפיד: "אני כאן להגיד לראשי התקשורת מה אנחנו חושבים עליהם".

 

"יו"ר ה-BBC לשעבר אפילו הוא אומר שהדרך שבה ה-BBC מסקרת את ישראל היא בלתי נסבלת ומוטה. אז כן, אני הולך גם לאנשי התקשורת ואומר להם - אותי אתם לא יכולים לרמות. עבדתי הרבה שנים בתקשורת. אני יודע מתי אני רואה סיקור מוטה, מעוות ומסולף, ומישהו צריך להגיד להם את זה בפנים".

 

לדברי לפיד, העובדה שהוא יריב פוליטי של בנימין נתניהו לא אמורה למנוע ממנו את הנסיעה: "אני אומר להם 'תקשיבו, אני באופוזיציה ואני אומר לכם שלא היה ניסיון לשנות את הסטטוס קוו באל-אקצה'. זה שקר של אבו מאזן ושל ההסתה האיסלאמית.

 

"אנחנו צריכים להיפרד מהפלסטינים, אבל לא בגלל הציפיות של הבריטים אלא בגלל שזה מה שטוב ליהודים. אני מסתכל על גל הטרור האחרון, והגל הזה אומר דבר אחד: נמאס מהם. הגיע הזמן להיפרד. הגיע הזמן להקים חומה גבוהה בינינו לבינם ושהיחידים שיוכלו לעבור אותה הם חיילי צה"ל".

 

- אני מניח שהאמירה הזו שלך לגבי היפרדות נופלת בבריטניה על אוזניים קשובות.

"לא צריך להניח שכולם בהכרח שונאים אותנו. ישבתי אתמול עם שר החוץ הבריטי פיליפ האמונד, והוא ידיד ישראל. אמרתי לו 'מנסים להעביר הצעת החלטה מסוכנת. להכניס את הכותל המערבי כחלק מאל-אקצה באונסק"ו, אני מבקש את עזרתכם בדבר הזה'.

 

"התחילו לטפל בזה. אני לא יודע אם זה בגללי, אני לא רוצה להיראות כמי שלוקח קרדיט, אבל הלילה הודיעו באונסק"ו שמורידים את ההחלטה. זאת אומרת יש עם מי לדבר, צריך לדעת לדבר. צריך לדעת לדבר מדינית. היה נחמד אם למדינת ישראל היה משרד חוץ".

 

במקביל פרסם היום לפיד מאמר בעיתון "ג'ואיש ניוז", ובו הסביר שישראלים נרדפים בימים אלה על ידי שני סוגים של אנשים: "הסוג הראשון ברור לעין. בשבועיים האחרונים טרוריסטים רודפים אחרי אזרחים ישראלים בכל רחבי מדינתי, חמושים בסכינים, בגרזנים, בנשק חם. אנשי הג'יהאד הורגים ורוצחים, דוקרים ושורפים. הם אפילו כבר לא מעמידים פנים שמדובר בעניין מדיני, או בשאלת ההתנחלויות. מדובר בטירוף דתי חסר מעצורים. לעדותם – ואיני רואה שום סיבה לא להאמין להם - הם רוצים להרוג יהודים בגלל שהם יהודים.

 

"הרודפים מהסוג השני הם אנשי התקשורת המכסים את גל האלימות הזה. בסדרה ארוכה – ארוכה מכדי להיות מקרית – של דיווחים שיקריים, סילופים ועיוותים של האמת, הם יוצרים בפני הקהל את הרושם שהקורבן הוא התוקפן, שמי שמגן על עצמו הוא רוצח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים